Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 27, 2021 1:51 pmfilmatoplo написа:
Поредната спря с черен екран ,тока премигвал ,човека видял ,че волтажа му е 129 волта ,превключил на другата му фаза ,там било 243 волта .Разходка до каките платката . :wink: Има ли сняг при вас ,тук 15 см .
Тук е по малко. Къносания го мери между 10 и 15.
https://photos.app.goo.gl/kagCXJTFvjj3UzNg8
Печката ако питаш, задължително с AVeRa.
Нямам такос чудо, но в упътването на UPSa пише, че превключва на акумулатори при напрежение от......до......, което ме устройва, както и горелката. Тоя пич елиминира и "премигванията на тока", което спестява гасене- палене.
За тия зимни условия препоръчвам Ендурото, а ти препоръчвай електронни устройства за защита. Аз препоръчвам Натурела да си вградят защита в контролерите.
Във Варна имаше служител на пощата, който ежесезонно караше служебният Симсон, докато Сигмата зазимяваше в началото на декември.
ves-ko - специалист
вт яну 26, 2021 5:33 pmbai_bradyra написа:
Ако има забележки при работата пишете да редактирам... ако мога де :lol:
Като цяло си работи, само дето при всяко стартиране ми излиза съобщението от антивирусната. Разрешавам му и си работи.
Прикачен файл:
Peletimz.jpg
Peletimz.jpg (91.28 KиБ) Видяна 1284 пъти

Относно подобренията:
Мисля, че ще е по-добре полетата в червено да са в някакъв по-друг и по-светъл цвят, защото не се четат много добре. Например светло син / светло зелен / светло жълт - някакви по-пастелни цветове. Може да направиш да се въвеждат различни времена на циклите за различните мощности, както и предложението ти (за инфо) за полетата за вентилатора.
bai_bradyra - специалист
От първият или от втория линк, които качих ползваш? А за вентилатора не ще таблица да заковеш една стойност и да караш цяла зима, а си требе ламбда сонда да командва на секундата :lol:
shopa1981 - помощник
Добър ден станах собственик на грейко екзотик и горелка рб стар 30кв
След като експериментира с настройките в режим подаржане вентилатора беше на 0% за дадох му да е на 10% като влезе в режим на подаржане изписа грежка и мина на режим гасене.
Изтрих грешката върнах настройката пак на 0% вентилатор и всичко се оправи.
Значи не трябва ли да се пуска този вентилатор или съм задал малка стойност.
Или какво да направя че да не се получава буца и нагар на горелката докато е в режим на подаржане 50минути
stridata - специалист
пет яну 22, 2021 4:34 pmLazarGanev написа:
пет яну 22, 2021 11:13 amstridata написа:
пет яну 22, 2021 9:53 amLazarGanev написа:


:wink: :thumbs:
Какво значи това? На Поддържане не може да се пуска вентилатор и сработва нещо ли?
Под 20% вентилаторът изобщо не може да развърти, а датчикът на Хол засича, че не е постигнато заданието и дава грешка
pepi3196 - специалист
вт фев 02, 2021 4:33 pmshopa1981 написа:
Добър ден станах собственик на грейко екзотик и горелка рб стар 30кв
След като експериментира с настройките в режим подаржане вентилатора беше на 0% за дадох му да е на 10% като влезе в режим на подаржане изписа грежка и мина на режим гасене.
Изтрих грешката върнах настройката пак на 0% вентилатор и всичко се оправи.
Значи не трябва ли да се пуска този вентилатор или съм задал малка стойност.
Или какво да направя че да не се получава буца и нагар на горелката докато е в режим на подаржане 50минути
Вентилатора трябва да е над 20% за да го хване датчика на хол.
При мен е на 30% а времето на подръжка е 20мин. И пак прави бучки.
Горелката е RB 20 стар, пелетите са слънчогледови.
shopa1981 - помощник
,, благодаря за отговора Пропуснах да кажа че и аз съм на слънчогледови пелети и предполагам няма смисъл да го пускам вентилатора значи или пък да пробвам на 20% какъв ще е резултата А това 50 минути поддържане трябва ли да го намаля защото в упътването го пише че трябва да е на 50 минути
Метеор1212 - помощник
съб мар 09, 2019 10:30 pmLazarGanev написа:
съб мар 09, 2019 10:08 pmRumen89 написа:
И на мен спиралата ми е се е скъсила около 1см. Когато дойдат инсталатори те ще ги питам дали е проблем.
Бъди в очакване - ръжда, жена и спирала тръгнат ли - спиране няма! :-D
Колкото до новия котел - от него не се очаква да е по-добър от Експерта, а да е по-технологичен, по-лесен за производство и съответно - по-евтин. Формата му е така подбрана, че да няма нужда от разпънки, с което се опростява конструкцията, без да се отслабва. Ще го заварява робот, което намалява зависимостта от скъпоструващи висококвалицирани заварчици, които все по-трудно се намират
Здравей, имам виадрус на пилетни 30 киловата. Предстои ми смяна на котел и горелка. Спрял съм се на грейко. Кой модел да взимам 20 или 30 киловата и съответно коя горелка.
вт фев 02, 2021 6:06 pmМетеор1212 написа:
Здравей, имам виадрус на пилетни 30 киловата. Предстои ми смяна на котел и горелка. Спрял съм се на грейко. Кой модел да взимам 20 или 30 киловата и съответно коя горелка.
20
pepi3196 - специалист
вт фев 02, 2021 6:05 pmshopa1981 написа:
,, благодаря за отговора Пропуснах да кажа че и аз съм на слънчогледови пелети и предполагам няма смисъл да го пускам вентилатора значи или пък да пробвам на 20% какъв ще е резултата А това 50 минути поддържане трябва ли да го намаля защото в упътването го пише че трябва да е на 50 минути
Според мен горелката нещо не е сметната като хората, защото при работа на минимална мощност и в подръжка създава само ядове.
Спецовете казват, че трябва да се избягва такъв режим.
Решението е работа в режим "таймери" или монтаж на буфер.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: