Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:wink: Група как е .По принцип при загряване на БгВ с горелка ползвам външен термостат ,и си настройвам от него каквато си искам температура.Не е реклама ,в повечето случаи термостата е Поморие Интиел TR6.
съб май 01, 2021 9:19 pmfilmatoplo написа:
:wink: Група как е .По принцип при загряване на БгВ с горелка ползвам външен термостат ,и си настройвам от него каквато си искам температура.Не е реклама ,в повечето случаи термостата е Поморие Интиел TR6.
Ооо, gruppenführer, супер сме. Ти как си?
А какво е предимството на външния термостат?
filmatoplo - майстор
Вижда кога чехкинята е в банята и включва горелката.
don.nasco - специалист
Привет,

Аз продължавам да се "заигравам" с Летният режим.
Мисля, че открих "бъг" в софтуера на контролера, можете да го видите тук. На графиката може да се изключва дадена крива като се "цъкне" върху името й в легендата. (за отчетливост на проблема предлагам да изключите Tboiler(in), TFlueGases и Toutside)

Задал съм Хистерезис 5 градуса, а температура на БГВ 50 градуса. Въпреки това, когато температурата в бойлера падне с два градуса и включва помпата.
Явно не взема предвид зададената стойност.

Всъщност, някой с повече опит може ли да сподели какъв е оптималният режим за летен режим?

Поздрави,
Атанас
filmatoplo - майстор
Няколко пъти ми се е случвало да пращам платки за ремонт,след това настройките са разместени,ако някой не разбира ще срещне трудност .Изписва у грешки на дисплея .При влизане в настройките трябва да се мине на Реторта ,пин кода е 1234,както и режима е Променлив ,процент на вентилатор под 5 % дава грешка FanEror .Има и още тънкости тези са по важни .
togo - специалист
Здравейте, искам да попитам, според вас какво се случва с моята горелка.При първоначалното зареждане големия шнек си подава нормално необходимото количество ,но малкия не успява да избута всички пелети навреме и през известно време, да кажем на 10-15 сек. за 2-3 сек. се затрупва тръбата, където падат пелетите, съответно датчиците засичат препълване, спират големия шнек за няколко секунди, после продължава пълненето и така на няколко пъти.Нагара е изчистен, шнека е сменян есента, стария беше скъсен.Остава моторчето на малкия шнек да е износило зъбчатките и да върти, но да не успява да избута навреме пелетите.Дали е така според вас?Наклона на външния шнек не е променян, нито съм сменял пелети или настройки.
пон май 31, 2021 5:45 pmtogo написа:
Увеличи времето за работа на малкия шнек!
Дадено е в проценти и е към края на менюто за настройки. Ако е 110%, направи го 130 или повече! Това означава, че ако големият работи 10 секунди, вместо да работи 11, малкият ще работи 13 секунди.
togo - специалист
Времето отдавна съм го направил на 160 %, а преди това си е било 150, сега последно го направих 250, но това няма връзка....Направих го с цел да вкарва пелетите, които остават заради забавянето на малкия шнек..
пон май 31, 2021 9:48 pmtogo написа:
Времето отдавна съм го направил на 160 %, а преди това си е било 150, сега последно го направих 250, но това няма връзка....Направих го с цел да вкарва пелетите, които остават заради забавянето на малкия шнек..
Щом времето не е причина, остава шнекчето да е неспособно.
Виж, огледай, провери, почисти! Почисти и оптодвойката!
Провери дали наистина се препълва тръбата! Лесно е- в момента, в който спре големият, поради уж препълване, просто издърпай гофрата и погледни в тръбата!
togo - специалист
Лошото е , че всичко ,което казваш, съм го направил ред по ред ..Няма резултат.Затова питам дали малкия шнек е дал фира...

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: