Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
В инструкциите нищо не пише.
gnt69 - майстор
Страница 36.

Прикачен файл

грешки.jpg
Благодаря, Гоше!
На мен не ми вярват, щото съм "малко злобно старче".

Ако има грешка, при влизане в "Настройки", то първо си пита хайванчето- да изтрия или да не изтрия.
kalin72 - майстор
Благодаря.
Грешка имаше, само дето не се появи този екран с питането дали да я изтрие.
Мисля, че ми стои някаква грешка от година и половина, но не съм сигурен.
Утре ще погледна. Ако има, естествено, ще се появи видео, с образУвателна цел.
Дори бих могъл да предизвикам такава, но не съм сигурен дали си заслужава усилието.
Понеже бях сигурен, че не се четат инструкции, а е по лесно.....
...пък и колко е то- няколко стотинки и половин час от живота на "злобно малко старче"...
пон сеп 26, 2022 7:13 pmkalin72 написа:
Не става, нито с лявата стрелка, нито с F за 3 секунди....изключих горелката от захранването, за 5 минути, и се оправи...
Но как, наистина, се влиза в менюто с грешките, за да ги изчистя??? Имам спомен, че съм го правил, но как точно....
https://photos.app.goo.gl/m3zmuGAh64EkzoYW7

За поколенията.
Можех да предизвикам и по "бърза грешка", но за да е максимално реален следственият експеримент, имитирах "празен шнек". Всъщност, той, шнекът си беше празен. Дадох ѝ възможност да запали, при "празен шнек", също както Калин. Не успя, слава Богу, инак бих продал климатиците.
пон сеп 26, 2022 4:05 pmkalin72 написа:
error off. Шнека остана празен.
Това не е грешката, а просто ти казва- "Грешка, изключване"
Грешката се изписва долу, видно на клипчето.
Жако - специалист
пет сеп 02, 2022 8:08 amSabonis написа:
вт фев 10, 2015 9:24 pmmaistora1965 написа:
alex_serviz написа:
За клона и маймуните - безспорен факт.
Ако вдигнат драстично цената ще търсиме друго, икономически оправдано гориво. Костилки примерно. Тази есен търсих, но беше късно и ми излизаха на неоправдано високи цени. Април-Май месец мисля да се задействам за новия сезон. Чувам и за много приятни цени на пелети ( дървени или слънчогледови ) на големи разфасовки ( Биг-бег ). Вариант също е и калибрирани въглища.
Аз пробвах със смес слънчогледови пелети и калибрирани въглища /калибрирах си ги сам с чука/ ефекта беше много добър,та да попитам някой намирал ли е някъде наистина да се продават калибрирани въглища.
Как се държи горелката с въглуща, не прегрява ли главата.
Здравей макар и късно аз несъм пробвал но направо изгорих 1т.
калибровани въглища Домбаски
миналата година. Продават се в топливо търси фракция 6/25 калибрирани присяти почти нямат пепе. Аз ги купих на 400лв./т. Но говорим за миналата пролет.
Като ги смесвах 50/50 като теб с слънчогледови и костилки.
Калорити са добри и е икономично но едно ние добро че прави шлака и много пепеляк.
Все едно съм на дърва и въглища.
Другото е че ако неса калибрирани добре една по едра бучка засяда на маркуча на захранващия шнек и чакаш топло а то не идва.
Трябва да отпушиш задръстването защото горката изгасва. :)
fbr - майстор
пон окт 10, 2022 7:09 pmЖако написа:
Продават се в топливо търси фракция 6/25 калибрирани присяти почти нямат пепе. Аз ги купих на 400лв./т. Но говорим за миналата пролет.
Тази цена вече е само мил спомен за донбаски въглища. Български може да се намерят, но калоричността е наполовина.
andy_forresite - майстор
Преди около 2 седмици пуснах отоплението (rb20 + expert 20) за проверка за заседнали термостатични глави, трипътен вентил, запълване на шнека, блокирали помпи... някой теч. Не знам дали за втора или дори трета поредна година след няколкомесечен престой се получи "проблем" с горивоподаващия шнек - отначало зарежда бонбоните и по някое време, когато трябва да гори на трета в преследване на температура, пелети не се подкачват. Нито един пелет не се изсулваше :-D към гърловината на горелката. Изглежда че поради влагата в мазето ми пелетките по ПВЦ тръбата на шнека се разпадат, слепват ... и аз не знам какво точно се случва с тях, но се получава празнина. Така че най-добре е преди първия старт профилактично да се включи горивоподаващия шнек като за измерване на капацитета му.
На 5-6 пъти ръчно добавях пелети в горелката. Но като отворя вратичката на котела от там пуши, смърди. Казах си аааа, не. Както си гореше издърпах двата кабела, включих ги заедно и чак след едни 30 секунди започнаха да пристигат пелети по гофрето. Включих кабелите обратно в горелката и горенето си продължи.
kalin72 - майстор
Правилно, Анди, аз пък изпразвам всичко от бункера и шнека, щото и при мен се получаваше подобно нещо. Дори се наложи да си преработя дървения бункер в отчасти метален, имаше гъба по дъното :)

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: