Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Забрави за смяна. Това не е зеленият дракон на Анди.
Полският беше изложбена мостра на Ракочи и го взех с отстъпка в началото ковида. По това време грейко се продаваха за 4800 лв. Този, освен че е с 28 киловатовия вентилатор - 1000 лв. като част, го платих тогава 450 лева над грейкото.
Сега е 9200.
Не си ме разбрал, но по добре. Това относно полския.
Анди, какво за него? Имаше най зеленият котел, после отима по правилния.
И на него намери кусури, смени някакви токоизправители, стабилизатори ли бяха, прави разни други гимнастики и си поседна на задника.
Последно опитваше да убеди аудиторията, че е нормално на "последния" радиатор да има слаба циркулация, с някаква си помпичка.
Със сметките е добър. Мен вече ми е през уравнението да смятам на тос или онзи.

За да пишеш компетентно Тук, освен да си видял, трябва и да си наблюдавал работата на изрядна отоплителна инсталация с буферен съд и антикондензен вентил.
Инак не би писал конкретни неща на база предположения.

Режимът, който показах наистина е за кратко, преди да се загаси горелката.
През по голямата част от времето, работи малко под 90 на газовете.
Всъщност работеше, понеже прави мизерии.
По добрият режим е при ок. 110-120 градуса на димните.

Със здраве и да не забравиш- Трифон може да е кокичко, но не пише глупости. Поканата е валидна.
6osi6 - майстор
„През по голямата част от времето, работи малко под 90 на газовете.„

С тези 90 правиш 60 на котел и по ниска в буфера. От тук и по-често палене.

Не че не може, но това едва ли ти е работната температура. Предполагам че грееш буфера до 65-75.
пет мар 10, 2023 6:21 pm6osi6 написа:
„През по голямата част от времето, работи малко под 90 на газовете.„

С тези 90 правиш 60 на котел и по ниска в буфера. От тук и по-често палене.

Не че не може, но това едва ли ти е работната температура. Предполагам че грееш буфера до 65-75.
Докато предполагаш, коня го изядаха мухите. Не се хаби- някой може да се обърка!
Споделил съм със снимки, продължавам да твърдя, че съм имал такава "работна температура".
На теб оставям да помислиш за честото палене, при положение, че буфер се топли на ниска Т, а не на висока. Запази го за собствена консумация! Мислех, че имаш и практически опит.
Всъщност, несъмнено имаш такъв, но е с не дотам оптимална инсталация, според мен.
6osi6 - майстор
Трифонов, нещо си кисел, да не си преял с развалени яйца?
пет мар 10, 2023 6:52 pm6osi6 написа:
Трифонов, нещо си кисел, да не си преял с развалени яйца?
Постя, момче. Опитвам да бъда и смирен, а ти не ми помагаш.
6osi6 - майстор
Трифонов, аз постя отдавна. Преди два месеца изядох хамстерите с картофи и салатка, а и както вече каза, нямам и добра инсталация, та ходя през деня в руския на Шипка и седя там цял ден, от 8 до 5, да се сгрея.
6раво!
Поканата важи, Жозефин. Би могъл да се убедиш сам, но тогава би следвало да постъпиш и като мъж- да признаеш.
Когато сгреша, правя го. А ти?

пп. Руския ли ти е най близо? Изненадваш ме с избора си.
ivelinmmmm - специалист
Здравейте ! Искам да попитам ламарината с кръглите дупки за почистването на пепелта продава ли се отделно , защото видях че има и с правоъгълни дупки и е много по удобно за почистване , и няма да се налага да е вадя като почиствам котела
andy_forresite - майстор
В комплекта контролен и изпълнителен модул на NPBC-V4C1 има 3 датчика. Два от тях изглеждат еднакви, като единият е с късо кабелче. Третият е някакъв по-дебел към 8-10 мм и пак е с къс кабел. Идея нямам кой е pt100 и кой NTC 10k. Предполагам NTC е дебелият. Другите два изглеждат като стария ми pt 100, ама на клема "В" трябва да е NTC 10k. Така пише. И аз закачих дебелятия датчик там, но отчете грешка "прекъснат ТС на котел". Пробвах да удължа с друг кабел - същото. Свързах го без кабел за клема "В" - същото. Той не може и да влезе в капилярката на грейко експерт 20. Викам си добре, ще взема тънкия датчик с дългия кабел - хем ще влезе където трябва, хем няма да удължавам. Що да не опитам, нали няма да гръмне... Показа 23 градуса вода в котела и изчезна грешката.
Кой датчик кой е и има ли къде да се включи датчик за димни газове на NPBC-V4C1? Аз не виждам къде.

Между другото контролният модул се чудеше и той като мен, само че коя версия е. На първото включване зареди с надпис NPBC-V3C1, след това V4C1 и накрая не знам какво стана.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: