Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Брутните киловати ще са ти 5,9; 12 и 19,3. Това е при 5 квч от килограм и 100% ефективност на системата. Реалните киловати към водната риза са друго нещо :)
Моят шнек пуска 30 кг и е с ъгъл 60 градуса. Забелязах че е по-различен от тези които съм виждал досега. Моят няма вентилаторче за охлаждане и по-тихичък.

Миро, опитай за подаване и пауза с: 3 сек/40 сек, 4 сек/35 сек и 7 сек/35 сек. Така ще ти пуска съответно по 1395 грама, 2051 и 3500. На 19,3 киловата ще ти подава близо 4 кг пелети, които ако са слънчогледови, е много вероятно да не успеят да изгорят всичките и да си имаш опушени пелети в пепелника.

Моето управление съм го оставил на 2, 3 и 4 секунди зареждане, паузите са 45, 44, 44, а вентилаторът е 39, 42 и 45%. Предварението ми е на 0, 3, 6° и пуска помпата на 52 градуса. При това положение на първа пуска 1291 грама, на втора 1937 и на трета 2529 грама. Вода на 60 града с антикондензен вентил на 50°.
filmatoplo - майстор
Играчка е но си направете около три броя подготвени мощностти ,за началото на сезона ще ви са нужни мощностти 5-810 клв ,по натам 5-10-15 и накрая най мощно в големите студове там първа дори няма да слиза затова тя се вдига да се доближи до втора .В смисъл че ако първа е 5 клв и ако случайно слезе на нея и седи само 1-2 минути и пак минава на втора която примерно е 10-15 клв то по добре първа да се вдигне близко до възможното 7-8 клв .Така е при мен всеки сам си избира логика но истината е някъде там . :wink:
filmatoplo написа:
.... ако първа е 5 клв и ако случайно слезе на нея и седи само 1-2 минути и пак минава на втора която примерно е 10-15 клв то по добре първа да се вдигне близко до възможното 7-8 клв
Точно. Преди да сложа контролера за буфера, първата я бях направил около 8 квт. и в големите студове съспенда не го искаше.
После я направих включ-изключ и аспуха бялна.
Miro4774 - специалист
Мисля да не използвам стайният термоста не можaх да взема решение къде ще е най подходящо да се сложи затова с механичните термоглави ще работи системата. Последните 2 седмици на миналата зима го ползвах така само по термоглави. Имам и двата бойлера по 80 литра. Не мисля да затварям крановете към тях ще служат за постоянна консумация.
Miro4774 - специалист
filmatoplo написа:
Играчка е но си направете около три броя подготвени мощностти ,за началото на сезона ще ви са нужни мощностти 5-810 клв ,по натам 5-10-15 и накрая най мощно в големите студове там първа дори няма да слиза затова тя се вдига да се доближи до втора .В смисъл че ако първа е 5 клв и ако случайно слезе на нея и седи само 1-2 минути и пак минава на втора която примерно е 10-15 клв то по добре първа да се вдигне близко до възможното 7-8 клв .Така е при мен всеки сам си избира логика но истината е някъде там . :wink:
Мисля, да модулира от 5до 20 kw. Когато стане много студено мога да вдигна п1 да ми е 8kw и понеже ще включа на BMG режим ще го направя него на 5 kw.
filmatoplo - майстор
:lol: Давам аз съвети ,ами моите настройки хич не ги помня - наново ще налучквам :lol: ще запали с тези с които съм завършил сезона ,пък като и стане на жената студено ще купим червено вино :lol: .

Никой не каза за запалката ,така ли стърчи вече в горелката рб30 .
vesonp1 - специалист
Здравейте
Имам следният проблем:
Вече съм горд собственик на Грейко RB20.....съответно и ново комбинирано котле(за да става и на дърва ако се наложи) на Грейко.....Дойде човека с "пуска" (за да ми важи гаранцията)...настрои горелката с настройките от книжката, взе ми 100 лева, подписа гаранционната карта, видя че тръгна и си замина. Останах с човека дето монтира котела към старата инсталация на къщата и се започна сагата.....докъто беше на 3-та степен падаха малко неизгорели пелети (които са букови75%,дъб15% и ела 10% на Рико....май троянски)
Човека каза че така не може.....трябвало да пада само прах и се почна.....промяна на подаване,въздух цикли и така от 11.00 до 18.30.....бяхме го оставили на 80 градуса за да може да натъкмиме дозата....Еееебаси мамата.....цял ден защото става бавно и променяме няколко работи.....радиаторите в стаите си станаха доста горещи както ако му слагам дърва и вътре стана 30-тина градуса обаче си плюе по 4-5 до 10 пелетки и тва си е.......чак накрая като тръгнахме да го гасиме намалихме температурата.....веднага си мина на втора мощност,после първа и спря да изхвърля неизгорели....само пепел....та си мисля, че може би сме го настроили....сега чакам пак да застудее малко и да пробвам да го пусна да видя какво ще стане. цял ден бичи на трета степен и изхвърли до към 100-200 грама неизгорели.....обаче се чудя дали пък не е нормално да са толкова на 40кг. сложени пелети.
Майстора ми вика че било от пелетите....щяло да гори хубаво с слънчоглед.....взел си смотани пелети......Е ами нали горяло всичко питам Аз и май остана Аз да си сложа настройките......прочетох сума ти страници от този форум и виждам,че има хора дето разбират.....Моля ви се помогнете, че аман от майстори.....длъжен ли съм да разбирам за да ми тръгне всичко нормално след като въобще не е ставало дума за пари....колкото казаха толкова съм дал и сега да не ми работи както трябва.....доколкото прочетох е важен наклона на шнека.....някъде от 45 нагоре градуса е ама не знам как да премеря......да си върна ли заводските настройки и да видя какво ще стане ама без майстори около мен. В момента на 3-та мощност е намалено от 8,5 на 7 обаче вентилатора е на 50%....вижда ми се много.....ако са калпави пелетите(ама нали дървесни уж....не искам да съм на слънчоглед) дали да не пусна вентилатора за поддържането поне на 2-3 процента(сега е 0)
Не знам дайте някакъв акъл какво да направя, че идва зимата.Какво да направя?
Предварително Благодаря
vesonp1 написа:
Здравейте
Имам следният проблем:.....................
Не знам дайте някакъв акъл какво да направя, че идва зимата.Какво да направя?
Предварително Благодаря
Нищо не си настроил, сега е топло.
За да не падат неизгорели, намаляй по малко само секундите подаване на съответната степен,през половин секунда примерно.
Другите настройки си ги върни както са били. Сметни си и първоначалното зареждане, както е обяснено в инструкцията и въведи коректна стойност.
Като застудее ще се научиш.
От къде си, Весо?
vesonp1 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
vesonp1 написа:
Здравейте
Имам следният проблем:.....................
Не знам дайте някакъв акъл какво да направя, че идва зимата.Какво да направя?
Предварително Благодаря
Нищо не си настроил, сега е топло.
За да не падат неизгорели, намаляй по малко само секундите подаване на съответната степен,през половин секунда примерно.
Другите настройки си ги върни както са били. Сметни си и първоначалното зареждане, както е обяснено в инструкцията и въведи коректна стойност.
Като застудее ще се научиш.
От къде си, Весо?
От София привет
Как да намалям през половин секунда....например ако е 8,5 да го направя 8 ли? и за всичките ли мощности се прави или само на най-голямата?
А за първоначалното......сега ми е загасено нормално и шнека е пълен и уж подготвен за следващо палене , мисля че не е барано времето за първото подаване ама ще видя довечера как са ми всички настройки и ще ги напиша.......не вярвам да е от некачествени пелети нали горяло всичко?
Предполагам , че ще е проба-грешка ама едва ли пък е толкова сложно....нали уж само работи дето се казва :?
Весо, не е сложно, ама като е непознато става притиснително.
Правилно си разбрал за подаването. Първоначалното зареждане е друга бира. Ако е много, пак ще падат неизгорели, докато се стабилизира някак. Прочети инструкцията за горелката! Има ги в нета, за удобство.
Трябва да си сметнеш първоначалното зареждане, според капацитета на шнека. Обяснено е там. За всеки е различно.
Тая горелка гори всиякакви пелети, без сламени(???), ама не и с еднакви настройки де.
Ако са ти интересни такива бъзикни, няма да скучаеш.
Далече си ми, та да помогна на място. Тука, в Аксаково има още един Грейковец, та помагам на единия Ганев, понякога. Дано няма нищо против.
Наздраве и на двамата Ганеви!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: