Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tihomir123 - специалист
Това е след работа 2 часа без стаен термостат отвъртени термоглави и 25°С в стаите, къща с 10 см. външна изолация Неопор.
24/7 нон стоп работа 30 кг.
на 24часа,
слънчогледови пелети
Прикачен файл:
IMG_20180122_222209.jpg
IMG_20180122_222209.jpg (53.19 KиБ) Видяна 1292 пъти
markoscbr - специалист
acpa4o » с същата версия съм 1,8/1.4
gnt69 не става братленце с тази таблица в момента въздусите са ми 3ст-55 2ст-47 1ва-48 като че ли може още 1или 2 % на доло но днес нямах време да го бутна , повярвайте ми всичко е строго индивидоално сега с тези въздуси работи добре. Тази вечер като се прибрах намалих на 3 стаи термо главите от 5 на между 3и 4 това са между 23 и 24гр след половин час горелката ми слезе на 1ва мощност и така модулираще между 1ва и 2ра но сега се изгаси от таймер самия цвят на камерата се промени стана като мръсно кремаво сега трябва да се пусни стаен термостат за да има икономии , искам да попитам хората с стаен термостат може ли само да се пали и гаси от зададена температъра или е нужно да се зададе ден час минута да се пали и г #-o аси
gnt69 - майстор
markoscbr написа:
gnt69 не става братленце с тази таблица в момента въздусите са ми 3ст-55 2ст-47 1ва-48 като че ли може още 1или 2 % на доло но днес нямах време да го бутна , повярвайте ми всичко е строго индивидоално сега с тези въздуси работи добре. Тази вечер като се прибрах намалих на 3 стаи термо главите от 5 на между 3и 4 това са между 23 и 24гр след половин час горелката ми слезе на 1ва мощност и така модулираще между 1ва и 2ра но сега се изгаси от таймер самия цвят на камерата се промени стана като мръсно кремаво сега трябва да се пусни стаен термостат за да има икономии , искам да попитам хората с стаен термостат може ли само да се пали и гаси от зададена температъра или е нужно да се зададе ден час минута да се пали и г #-o аси
Бравос, на първа мощност трябва да намалиш вентилатора например на 44. Щом 3 кила пелети на втора степен ги гори с въздух 47 на първа мощност са 1.800 и вентилатора мисля че ще ти е добре на 44-45. За стайния зависи от модела и марката. Можеш да гласиш различни температури през различните часове на деня.
Аз например моя съм го нагласил от 0 до 6 часа 20 градуса, от 6 до 10 22 градуса, от 10 до 16 20 гр. от 16 до 18 22гр. от 18 до 0 часа 23 градуса. Всичко е въпрос на нужди в жилището. От там нататък трябва да се наумиш в коя стая го слагаш, ако го сложиш във топла стая той ще изключи а другите стаи ще останат студени. От там нататък си ти с термоглавите можеш да регулираш в коя стая колко топло да е докато балансираш. Ако някоя стая се претопля намаляш от термоглавата, ако пък някоя е по студена отваряш на мах. :partyman:
judas - специалист
Здравейте, всички. На 1.3/1.2 мога ли да кача по-нова версия (и евентуално датчик на Хол)?
markoscbr - специалист
gnt69 да приятел така и правя по процент свалям на ден ако се наложи и гледам, наистина малко множко ми е въздуха ан 1ва но ще го коригирам с времето за стайния термостат съм писал по горе марката и модела. Много благодаря за вниманието съветите и отзивчивостта , благодаря и на момчетата които си изпратига тел.номера и обминихме информация =D>
kuuuuuul - майстор
Какъв трябва да е цвета на горивната камера и как се влияе от въздуха,при мен е черно с букови пелети.
gnt69 - майстор
kuuuuuul написа:
Какъв трябва да е цвета на горивната камера и как се влияе от въздуха,при мен е черно с букови пелети.
Малко му е въздуха вдигни с две единици и след 2-3 часа пак виж. Би трябвало да е сив.
kuuuuuul - майстор
gnt69 написа:
kuuuuuul написа:
Какъв трябва да е цвета на горивната камера и как се влияе от въздуха,при мен е черно с букови пелети.
Малко му е въздуха вдигни с две единици и след 2-3 часа пак виж. Би трябвало да е сив.
На всичките ли степени да вдигна?
gnt69 - майстор
kuuuuuul написа:
gnt69 написа:
kuuuuuul написа:
Какъв трябва да е цвета на горивната камера и как се влияе от въздуха,при мен е черно с букови пелети.
Малко му е въздуха вдигни с две единици и след 2-3 часа пак виж. Би трябвало да е сив.
На всичките ли степени да вдигна?
Ами да щом е черно значи трябва въздух да посивее. Сега колко сиво трябва да стане със буковите пелети не знам, но ако посивее сме близо до добро горене. Ако можеш да я застопориш на 1 да гори 2-3 часа после виж и коригирай, после на 2 така и после и на 3 степен. Няма точна формула колкото е на 1 на 2 трябва да е толкова. :partyman:
markoscbr - специалист
kuuuuuul най добре става ако си от таймер да се запали и да започнеш от 3та така единия ден на 2рия ден на 2ра и така, черна камера иска въздух и при мен беше така довчера , въвиди му настройките с които горелката е пусната при теб и изчакай ден два като се нормализира котела и се подобри цвета тогава почвай да сваляш или да качваш така се получи при мен макар че има още какво да се пипа при мен успех

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: