Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
g.gushterov83 написа:
Платката е по-вероятно да се прецака ако е включена, особено сега при гръмотевични бури. Нека си стои изключена, наесен ще и свериш часовника и всичко е ток.
Ааа, не така с рогите! Обсъждахме го преди някой месец! На базата на много случаи на изгорели платки и дисплеи на продължително изключени горелки, предизвикахме разследване от страна на Натурела и те стигнаха до извода, че много по-големи поразии се получават при изключена горелка! Добре е човек като дава категорични съвети да е прочел поне малко назад от датата си на влизане! :cool: НЕ СИ ИЗКЛЮЧВАЙТЕ ГОРЕЛКИТЕ ОТ ЕЛ. МРЕЖАТА!
Evgeniy - майстор
Както при всяка електроника много зависи от условията (мястото). При повишена влажност и склонност към конденз (каквито са може би 80-90% от местата на горелките) е по добре да е включена и топлината от компонентите да не позволява конденз по платката, който предизвиква всъщност корозията.
Но ако мястото е сухо и топло, тогава наистина няма проблем да е изключена.
Така, че ако се съмняваме, по добре наистина да работи.
filmatoplo - майстор
:) Какъв ви е проблема ако горелката седи включена .
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
:) Какъв ви е проблема ако горелката седи включена .
При мен проблема е, че имам стаен термостат :) Освен да му извадя батериите и те така те ;)
LazarGanev - "Велик майстор"
kalin72 написа:
filmatoplo написа:
:) Какъв ви е проблема ако горелката седи включена .
При мен проблема е, че имам стаен термостат :) Освен да му извадя батериите и те така те ;)
Не разбрах проблема със стайния термостат, може ли по-подробно?
kalin72 - майстор
То не е проблем, Лазаре :) Мързел е :)
Термостата ми работи в момента, и ако у нас температурата падне под еди си колко градуса и той включва горелката. Та затова съм й дръпнал кабела. Но може би е по-добре да извадя батериите на стайния...и наесен пак да си настройвам температурите.
milenskior - специалист
kalin72 написа:
То не е проблем, Лазаре :) Мързел е :)
Термостата ми работи в момента, и ако у нас температурата падне под еди си колко градуса и той включва горелката. Та затова съм й дръпнал кабела. Но може би е по-добре да извадя батериите на стайния...и наесен пак да си настройвам температурите.
Изключи си горелката от менюто (Избери Standby) и няма никакво значение дали ти е включен или изключен стайния. Няма да ти запали горелката.
kalin72 - майстор
Изключи си горелката от менюто (Избери Standby)
Еврика!! Чукча писател, не читател :)
Благодаря за идеята :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Калине, ти се майтапиш с мен, не може да говориш истината :wink: ! Ама нищо, ще си направя труда пак да ти отговоря :) . 1. Горелката ти има ли режим Stand by? Ако избереш този режим пак ли я включва термостата?
2. Термосттатът ти няма ли режим "Защита от замръзване"? Ако го оставиш в този режим, пак ли тръгва горелката?
3. Термостатът ти няма ли ръчен режим, без програма? Ако в този режим намалиш зададената температура на 5*С, пак ли ще тръгне котела? Я кажи модела на термостата!
А, закъснял съм :)
kalin72 - майстор
Лазаре, казах по-нагоре, знам какво да направя, просто ме мързи, пролетна умора, и мързел на едно :)

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: