Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
пон окт 15, 2018 5:11 pmmagvt написа:
Имам питанка, понеже тази година случих на партида с повече пепел и трици дървени пелети при зареждане за запалване постоянно ми отчита грешка препълване.

Това по мои наблюдения идва от датчика който се запрашява и отчита препълване

Може ли да се извади датчика да не отчита или не може, омръзна ми постоянно да си и грая да пълян отново и да запалва, а не ми се мисли зимата как ще бъде




Нека са си там очетата на оптодвойкана но намери начин да ги отдалечиш настрани от тръбата да не се прашат -с парче шлаух би станало .
magvt - специалист
А ако извадя датчиците и ги мушна да речем в една сламка дълга колкото сега е разстоянието между тях, просто да ги излъжа, пак ще са един срещу друг

ако не докато прекарам тия 2 тона зор ще се види
speka_rs - майстор
Аз си правих турболатори от 50x3 шина, но нямам пружини за почистване. Ефект има температурата спада, но не трябва да се прекалява, защото започва и конденза.
magvt - специалист
интересното е че тази грешка с препълването я отчита само ако не е работил ден-два котела, а и се оправя като изгреба паничката и при второто пускане не дава, по малко прахоляк ли вдига или :-D
filmatoplo - майстор
пон окт 15, 2018 5:58 pmmagvt написа:
А ако извадя датчиците и ги мушна да речем в една сламка дълга колкото сега е разстоянието между тях, просто да ги излъжа, пак ще са един срещу друг

ако не докато прекарам тия 2 тона зор ще се види





Не е желателно от противопожарна гледна точка ,но става -чул съм че някой го е правил .
grants - специалист
пон окт 15, 2018 6:36 pmfilmatoplo написа:
пон окт 15, 2018 5:58 pmmagvt написа:
А ако извадя датчиците и ги мушна да речем в една сламка дълга колкото сега е разстоянието между тях, просто да ги излъжа, пак ще са един срещу друг

ако не докато прекарам тия 2 тона зор ще се види





Не е желателно от противопожарна гледна точка ,но става -чул съм че някой го е правил .
Трети сезон ще съм така и засега проблеми няма.
filmatoplo - майстор
:wink: Знам че става да се пътува без билет -ма нали съм Кондуктор как да дам съвет :lol:
Здравейте колеги, първо искам да се извиня ако вече са задавани въпросите, които ме вълнуват, но темата е близо 1000 страници :shock: .
Мисля , че няма значение, но да спомена че съм с RB 30.
1во на колко градуса е най добре да се пуска циркуационната помпа и защо? Сега е на 35градуса.
2ро на колко градуса да е максималната температура на водата при положение че когато навън е - 10 - 15 градуса а водата в радиаторите (При старото котле което беше на дърва) е около 55 градуса в нас не се диша
3то някъде в темата прочетох мнение на колега, който твърдеше, че ако засиля вентилатора топлото излиза през кумина, което означава ли, че меката връзка преди кумина трябва да е по студена от температурата на водата ( при грейкото заради високото му КПД)
4то виждал ли е някои устройството за автоматично почистване, което позволява опцията в менюто на грейкото :? .
Обещал съм до няколко дни в темата “ слънчогледови пелети предимства и недостатъци” да кача видео с поведението на горелката с слънчоглед. Ще се радвам на съветите ви от към настроилите на горелката. :yawinkle: :yawinkle:
filmatoplo - майстор
:) 30ката май ви е голяма -за другите неща колегата Л Ганев даде отговор. :)
jolobg - специалист
Питането ми е за механизма за почистване на димогарните тръби.
Комина ми е с голяма тяга (по-малка от слон, но по-голяма от муха :mrgreen: ) и смятам, че особено като застудее ще излъжа щъркелите да си направят гнездо на него. :lol: Ще го ползвам за първа година с Грейко комплект 20 като до сега беше с въглищарка и теглеше здраво.
Намислил съм да сложа турбулатори от типа на снимката, които да използвам и за почистване.
Има ли колега, който е направил механизъм за Грейко котел с такива турболатори и ако може да сподели скица с размери, ъгли на заварка/монтаж на "задвижките" към клапата за разгаряне? Предполагам, че тя трябва да се запази? От сайта на Грейко не ми стана ясно как се монтира системата с пружините, която те предлагат :?

Прикачен файл

DSCF2651.jpg
DSCF2651.jpg (91.42 KиБ) Видяна 1414 пъти

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: