Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Почти всеки път има разлики между % и обороти вентилатор ,търсих някаква закономерност но не открих ,исках да си имам някаква табличка за насока не само на мен но не става .Например на 46% винаги да си знам че вентилатора ще се върти на 1100 оборота и така -но не е така на практика ,хич не ме бърка щото аз наблюдавам как ще гори с дадените пелети .
Зависимост ще откриеш, ако е монтирана у вас. Така ще имаш достатъчно време, в поза на Роден и чаша мерло, в другата, да го избистриш.
На мене ми предстои да навивам резби, та си купих Локтайт 55. Не че нямам кълчища като за правителствена кооперация, ма нали тряба на благоверната да и хареса.
filmatoplo - майстор
:-D С 1 ръка свързваш камината с другата пишеш , аз пиша очаквайки 1 камина по куриер :) .
Evgeniy - майстор
Обикновено при ШИМ (PWM) регулирането, процента показва каква част от пълната синусоида се подава на изхода. Остава загадка, защо като имат обратна връзка по обороти, не променат процента за да ги стабилизират и в настройката да е обороти вместо %. Тогава няма да има никаква зависимост от промяната на напрежението. Може би не искат да объркват инсталаторите с нови менюта и си карат по старому, нищо, че има нови функции...
filmatoplo - майстор
:) Току що се връщам от пуск -та днешната горелка при 52% вади 1700 обм , при 46 % вади 1120 обм , различно е от предната .
g.gushterov83 - специалист
Имам лека неточност - 250-те mA са консумацията на контролер + вентилатор + помпа (бях забравил, че и нея я кара горелката).
Та понеже вчера вързах електромерчето и викам дай да го оставя да поизследвам малко. Та резултатите за консумацията на отделните модули са:
-управляващ модул - 50 mA;
-вентилатор на 100% - 60 mA;
-вентилатор на 46% (1200 оборота в моя случай) - 50 mA;
-шнекове - по около 500-600 mA всеки (много за малко въртят и не може да се установи амперметъра);
-помпа Wilo 44W на първа скорост - 150 mA.
Да се има предвид, че точността на уреда не е най-високата, но е задоволителна, и освен това минималния разряд на тока е 10 mA.
За около 23 часа, през които е работила 12 часа с едно запалване, горелката е изконсумирала 700 Wh.
filmatoplo написа:
Почти всеки път има разлики между % и обороти вентилатор ,търсих някаква закономерност но не открих ,исках да си имам някаква табличка за насока не само на мен но не става .Например на 46% винаги да си знам че вентилатора ще се върти на 1100 оборота и така -но не е така на практика ,хич не ме бърка щото аз наблюдавам как ще гори с дадените пелети .
Може да зависи от много неща - технологични различия на двигателите, перките на турбината, дори и от това колко място и какво течение има в ляво от горелката. Трудно ще откриеш закономерност според мен.
Evgeniy написа:
Обикновено при ШИМ (PWM) регулирането...
Дали управлението на мотора е по ШИМ? Това май е по-приложимо за постояннотокови мотори, а този май е променливотоков. Ако го управляват с тиристор и рязане на полувълната много трудно ще се регулират оборотите, въпреки, че има обратна връзка. Това са само разсъждения, когато остана по-айляк ще поогледам малко.
чет окт 18, 2018 7:38 amТрифон П.Трифонов написа:
...Това, на картинката, малко му бяга математиката , ама малко.
А иначе мери ли време? Интересно е тия, 2 и кусур киловата, за колко време са натрупани.
Сигурно не е само заради тока на вентилатора?!
Математиката му бяга повече заради непрекъснатите промени на напрежението (в по-малки стойности, не като при Анди) и на практика показва сметката за стойността, която е била преди секунда. Време не мери, ама си имам часовник :wink: Двата киловата са от последния път когато съм го нулирал, ама не помня кога е било :-D
Evgeniy - майстор
чет окт 18, 2018 8:50 pmg.gushterov83 написа:
Evgeniy написа:
Обикновено при ШИМ (PWM) регулирането...
Дали управлението на мотора е по ШИМ? Това май е по-приложимо за постояннотокови мотори, а този май е променливотоков. Ако го управляват с тиристор и рязане на полувълната много трудно ще се регулират оборотите, въпреки, че има обратна връзка. Това са само разсъждения, когато остана по-айляк ще поогледам малко.
Използват се симистори, които доста прцизно се отпушват в точно определен момент и се запушват, когато тока през тях стане нула.
Ето тук е дискутирано и даже Боби се убеди:
Последна промяна от Evgeniy на чет окт 18, 2018 9:08 pm, променено общо 1 път.
чет окт 18, 2018 8:50 pmg.gushterov83 написа:
...
Благодаря, за споделената информация!
Значи ок. киловат през студените зимни дни и към 5-6 лв на месец.
Да те се отчайват сметкаджиите, щото все пак, изразходваната и платена енергия, остава като топлина в къщата.
g.gushterov83 - специалист
чет окт 18, 2018 9:01 pmEvgeniy написа:
Използват се симистори, които доста прцизно се отпушват в точно определен момент и се запушват, когато тока през тях стане нула.
Ето тук е дискутирано и даже Боби се убеди:
Да, и аз не се сдържах и вдигнах капака на горелката и ги видях триаците. Ама то фазовото регулиране май не е като да е PWM. Никога не съм се замислял за прецизността и бързодействието, ползвал съм го само за лампи с нажежаема жичка :?
Evgeniy - майстор
Да, прав си, едното е за широчината на импулса, а другото за момента на включване на фазата:
https://en.wikipedia.org/wiki/Phase-fired_controller

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: