Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tzinata - специалист
нед фев 24, 2019 4:43 pmLazarGanev написа:
нед фев 24, 2019 3:56 pmTzinata написа:
Не съжалявай за Експерта, не си се минал, като си дал 200-300лв повече. Ама ти всъщност не си ги дал, щото си го взел на промоция :wink:
Екзотика има ли вторичен въздух? Или някоя друга екстра в горивната камера (отражател,тухли...)
LazarGanev - "Велик майстор"
Вторичния въздух нали знаеш, че се подава още в горелката - там има ясно изразено пиролизно горене с първично и вторично подаване на въздух и няма нужда от тухли, чинии и всякакви отражатели?
Rumen89 - специалист
Кога се очаква да се пусне за продажба? Интересуваме 30 kw. Ефективността като при старият ли ще бъде? Или по добър?
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, то на Експерта ефективността е над 93%, накъде да искаме повече? Няма да го правят кондензен. 30-ка ще има до лятото
нед фев 24, 2019 5:30 pmRumen89 написа:
Кога се очаква да се пусне за продажба? Интересуваме 30 kw. Ефективността като при старият ли ще бъде? Или по добър?
Румба, смятай добре! Дали ти е необходим 30кв?
На колега си поиграх да сметна топлозагубите за чисто ново строителство- излезе на 20 кв.
Не ме послуша, купи 30 и чакам с интерес новия отоплителен сезон, да видим валяка как ши пъпли. По графици ще се гъне май.
filmatoplo - майстор
:wink: И да пуснат опция -камината да става котле - с изолирана врата и без стъкло .
Rumen89 - специалист
нед фев 24, 2019 5:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 24, 2019 5:30 pmRumen89 написа:
Кога се очаква да се пусне за продажба? Интересуваме 30 kw. Ефективността като при старият ли ще бъде? Или по добър?
Румба, смятай добре! Дали ти е необходим 30кв?
На колега си поиграх да сметна топлозагубите за чисто ново строителство- излезе на 20 кв.
Не ме послуша, купи 30 и чакам с интерес новия отоплителен сезон, да видим валяка как ши пъпли. По графици ще се гъне май.
Горелката е 30 kw. Отоплявам в момента 250 кв.м До края на лятото мисля да оправя и тавана който е още около 120 кв.м. Ако има и мощност ще пусна и на комшията топло, че от бяла направи черна къщата с неговите въглища. :-D
Ще изчакам тогава новия котел да го взема. За мен чистенето ме интересува най вече да е лесно това за позиционирането на горелката не ме касае. Имам мазе което е 110 кв.с височина 2.20
Tzinata - специалист
нед фев 24, 2019 6:43 pmRumen89 написа:
нед фев 24, 2019 5:55 pmТрифон П.Трифонов написа:
[quote=Rumen89 post_id=966894 time=1551022239 user_id=82407
Ще изчакам тогава новия котел да го взема. За мен чистенето ме интересува най вече да е лесно това за позиционирането на горелката не ме касае. Имам мазе което е 110 кв.с височина 2.20
Румба ти си от моята "кръвна група". Приготвяш 4 бона и си ти. НО изчакай да го
"Напружинят" задължително.
gnt69 - майстор
нед фев 24, 2019 3:46 pmLazarGanev написа:
Ще има, да почти готов е, скоро ще има наличности. Още не е "напружинен", както му се вика. По-технологичен и по-евтин, о не по-малко ефективен, но пък с голямо казнче за пепел. А, и BBQ-то:
Бая височък ми си струва котела или колегата е нисък.
Прикачен файл:
Exotic front.jpg

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: