Най - вълнуващия въпрос зимно време.
damyaniq - специалист
Горя слънчоглед чистя на З дни интересното че в горивната камера се самопочиства за разлика от дървените тем.на димните газове 100 гр. При 70 гр на водата имам преграда отпред назад няма промени :partyman:
Eййй, тигри сте бейййй!
Май му са фтилявам много на тоя котьол.
Първоначално температурата на пушека беше към 140.
Като го напрайх на 5 хода, падна на към 110-120.
После накичих турбулатори и падна на 84, при изчистен котел.
Сега като дигни 100-105 и ми са свива сърцето, хахахаааааа.
Чистя основно на 2 седмици, а пепелта на всеки 5-6 олюпени семкови чувала.
Последно време не му обръщам внимание и гледам, че наистина се самопочиства Горелковица.
Даже и нагар е спряла да прави, повече от колкото е правила. Не трупа бе!!!
andy_forresite - майстор
Сигурно се задава нов модел и старата горелка се стяга в шнека за да не бъде изместена.
ср апр 10, 2019 5:03 pmandy_forresite написа:
Сигурно се задава нов модел и старата горелка се стяга в шнека за да не бъде изместена.
Има една такава работа. Ши минава в резерв, та са прай на идеалната.
Manu - специалист
ср мар 13, 2019 2:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 13, 2019 1:56 pmandy_forresite написа:
:?
Правилно по недодялания.
По другия също си на прав път. Сензора трябва да е в долната третина на бойлера. Ако не се досетиш защо, това ще стане когато изпищи някой за топла вода, особено ако ти е 80л.
Бучил съм сензор и в тръбичката за осезателят на термостата. Около 25-30 сантиметра е, но се пада мааалко по ниско отколкото е добре да бъде. По честичко ще ти работи задвижката, но пък ако наистина си с 80 литров това е мястото.
Накрая, като навържеш сичко и не сработи, пак ще звъннеш тука и Manu ще ти обясни.

Ооооп, зависи и къде ти е серпентината. 10 санта над изхода.
Анди,
Не съм влизал скоро и не съм видял. При мен е с ел. задвижка NC и датчик в долната част на 200 л. бойлер. Работи много добре, вече. Задвижката беше малко по специфична, та да е жив и здрав Трифон ! :prayer:
При тази схема хубавото е, че ако ползваш мониторинг, може да виждаш кога е отворена задвижката и градусите на бойлера, както и да я спираш, което е плюс. За другото си се ориентирал правилно. Ако се спреш на тази схема мога да помогна. Поздрави на всички.
E не е много по темата, ама го правя с горелка Грейко.
Няма такъв кеф, топлата вода никога да не свършва.
От седмица пълня едно басейнче 300л.
Аз излизам преди да задими сериозно над него.
Горелката е 20 киловата, буфера 500л. Играе го и бойлер, чрез проточната си серпентина.
Ако е загрят на 60 градуса, мисля че може да ми осигури 2 тона топла вода, при работеща на макс горелка.
Сега не ми се смята. Онези, дето са чудят за литрите на соларни бойлери, да напишат Соларен бойлер и Гугльо няма да намери по малък от 200 литра.
За мен, соларен е поне 300.
Писал съм го вече- по добре 200л на 40 градуса, от 100л на 80.
Manu - специалист
ср апр 10, 2019 11:42 pmТрифон П.Трифонов написа:
E не е много по темата, ама го правя с горелка Грейко.
Няма такъв кеф, топлата вода никога да не свършва.
От седмица пълня едно басейнче 300л.
Аз излизам преди да задими сериозно над него.
Горелката е 20 киловата, буфера 500л. Играе го и бойлер, чрез проточната си серпентина.
Ако е загрят на 60 градуса, мисля че може да ми осигури 2 тона топла вода, при работеща на макс горелка.
Сега не ми се смята. Онези, дето са чудят за литрите на соларни бойлери, да напишат Соларен бойлер и Гугльо няма да намери по малък от 200 литра.
За мен, соларен е поне 300.
Писал съм го вече- по добре 200л на 40 градуса, от 100л на 80.
Баровец, ама отвори си тема за външно ЖакузИ в комбинация с Грейко. Не ни занимавай и дразни с твоя разкош ! :-D
чет апр 11, 2019 12:01 amManu написа:
Баровец, ама отвори си тема за външно ЖакузИ в комбинация с Грейко. Не ни занимавай и дразни с твоя разкош ! :-D
Хихиииииии, детско надуваемо басейнче бре. Ма са понапарвам, хахаааааа.
Жакузи като порасна.
....разкош!!!
andy_forresite - майстор
Кажете как работи летния режим за БГВ и как изглежда менюто. Да кажем задал съм 65 на котела и 60 на бойлера. Помпа бойлер кога се включва и кога се изключва? Питам за летния, но комбинирано отопление + помпа бгв трябва да е същото по отношение топлата вода от бойлер.
чет апр 11, 2019 7:53 pmandy_forresite написа:
Кажете как работи летния режим за БГВ и как изглежда менюто. Да кажем задал съм 65 на котела и 60 на бойлера. Помпа бойлер кога се включва и кога се изключва? Питам за летния, но комбинирано отопление + помпа бгв трябва да е същото по отношение топлата вода от бойлер.
По спомен от преди 3 години.
Първото условие, да включи помпа БГВ е да е загрял котела до зададената за бойлера.
На мойто управление максимално зададената за БГВ е 65. Имах идея да ползвам този режим само, понеже знаеш, с буфер съм, но нямах радиаторна мощност и не стигаше температурата. Аз си мислех новобранската, че няма да стига, а тя реално щеше да е ок 70 градуса.
Задаваш 60 на БГВ то, хистерезис 2.
Помпата включва на 60 и изкллючва като падне до 58.
Писах, че можеш да имитираш работа в такъв режим.
Просто допри датчика за бойлера някъде след помпата ти, дай отметка на помпа БГВ, за да ти излезе летния режим и стой та гледай! Ти обичаш да пушиш до горелката, както и аз, ама вече съм на виртуални цигарки. Дебел и щастлив.
Успех!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: