Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Двата са Грейко.
Стаен не може да оправи 50ка на 100 квадрата, новобранец.
Ако имаш знанията, няма да пишеш глупости, а ако го правиш имайки понятие, това си е провокативно и целенасочено.
Човека го беше набълбучил приятел, та не искаше да се разгласява.
Попита тук, бе му предложен бартер, умува, съветва се и накрая огласи решението си, след като бартерът е бил направен.
Малко по късно писа доволен.
Тоя тука, чете Евангелието като дявол.
Румба, ай кажи ми- може ли един да е прав, десетима грешни и кога това?!!
Ей го началото на сагата., Румба.
viewtopic.php?f=10&t=44543&p=950378&sid ... 17#p950378
155 квадрата с 50ка!!! Ти сигур ши гу упрайш с един стаен!!!
Излагаш се вече. Имаи си IV........дрън дрън нещо си, халал да ти е, опраяй са с него и си пишете там доволно.
Подозирам, че развитието на темата за твоят котел, "поради засилен интерес", ще е подобен на доволно зелената тема.
Затуй ли хейтиш тук? Шото иначе та няма?!!
LazarGanev - "Велик майстор"
чет юни 13, 2019 4:33 pmRumen89 написа:
...😀 Като онзи филм човека да си даде 50 киловатов котел за 8000 Хил и да вземе 20 киловатов за 3000лв . На чист бартер!
Първоначално като прочетох това изречение не можах да повярвам, че става дума за бартера, в който и аз бях участник, затова изчаках подробности! Виж Румене, не те съдя - ядосан си и светът ти е крив, разбирам те. Имаш горелка, от която си доволен, искаше да вземеш и котел от същата марка, но ти се видя скъп. Отделно се ядоса и на дистрибутора, че ти иска много пари за монтаж (май такъв беше твоя случай, може и да греша). За това реши да рискучаш с никому неизвестно гаражно производство и сега може би съжаляваш и светът ти е крив, та те избива на злословене. Както Трифон нахвърли поробностите за описания случай, човека така се беше набутал в калта, че всяко друго решение освен смяна на котела е скъпо, сложно и недостатъчно ефективно. Затова му предложих единствено правилното решение - бартер и то спешен, докато не се е повредил котела му. Без изобщо да настоявам, защото и аз нямам пазар за неговия котел. Човека първоначално отказа, защото не знаеше за какво иде реч,
пет дек 07, 2018 9:59 pmGreykoExp50RB50 написа:
пет дек 07, 2018 9:47 pmLazarGanev написа:
пет дек 07, 2018 7:48 amGreykoExp50RB50 написа:
Здравей,относно бартера нямам против но ми кажи от колко време се експлоатират тези съоръжения(естествено че аз съм със зора де),но все пак има разлика от около 2000лв. и моят е работил около 10-ина дни!Ако е нов съм навит на чист бартер,с поемане на разхода по транспорта от моя страна! :) Поздрави!


Предлагам ти чисто нов котел + много малко ползвана горивна камера 20кВт, която да сложиш на твоята горелка. Освен това мисля, че бих могъл да ти намеря подходящ човек, който да подвърже правилно системата.
Благодаря ,за предложението но ще се въздържа за котела,искам да закупя/заменя само главата(горивната камера) с такава на 20кв.
Поздрави!
но в разстояние на няколко дена му се наложи да се образова, бързо влезе в час и осъзна и той, че това единственото правилно решение, спешно си организира транспорт от Пловдив до Варна и направихме размяната. Никакви 8000, никакви 3000лв. Неговият котел е с каталожна цена 3250лв, но е работил 2 седмици. оставам на теб да го оцениш като втора употреба колко струва. Аз съм му дал чисто нов котел от склада си с каталожна цена 2100лв, т.е. разликата е 1150лв в каталожните цени, реално колко е всеки може да си прецени. По същото време и ти търсеше котел, дори запитването ти е на същата страница. Можеше и ти да му предложиш същия бартер - да му купиш 20-ка, пък да вземеш неговата ползвана 50-ка, вмето нужната ти 30-ка, ама нещо не ти стиска. Въпросната 50-ка е още в склада ми и си чака стопанина, но аз съм морално удовлетворен, че съм помогнал на момчето да излече от задънената улица и той полешна с усмивка Коледните и Новогодишни празници. Ето поста му 4 дни преди Коледа:
пет дек 21, 2018 8:09 pmGreykoExp50RB50 написа:
Здравейте на всички отново! :)

Така..... има мн за писане(хвалене),но няма да стане само с един пост.Ще напиша засега най-важното! :)

Смених котела+”главата” с 20кв-тови и .........еми стана чудо 😀.Всичко си дойде на мястото и системата заработи абсолютно адекватно,като главния “виновник” за това е LazarGanev,който меко казано ми помогна да вляза в час заедно със системата.
Направихме размяната на съоръженията,Човека ми обясни кое,как,защо,даде ми и 3-пътен вентил,който вече работи по предназначение и всичко работи перфектно.Взел съм термоглави на които им предстои монтаж,ще сложа и стаен термостат,вино,мезе.........😄😄😄

Който знае си знае!
Благодаря,”Лазаре”-нека всеки който чете това да бъде сигурен,че човека е професионалист и ако неиска да му се довери на 100%,по добре да не го занимава!Риска си струва!!! :)

Благодаря най-сърдечно и на Трифон,FilmaToplo и всеки който помогна!
Радвам се,за грешката която допуснах,защото никога нямаше да науча това,което научих за 1-2 седмици :)

Ще пиша как върви!

Поздрави на всички!
Аз съм доволен и се гордея, че съм помогнал точно в нужния момент по най-адекватния начин, но всеки е свободен да пише каквото си иска. :)
Rumen89 - специалист
Аз не хейтвам също така и никой не обиждам дори и марката Грейко. Просто си изразявам мнението. Форума позволява да се изказва мнение от всеки. С обидите и подигравките започна Трифон.Очаквам информация за новият котел на екзотика ще бъде интересна.
пет юни 14, 2019 7:00 amRumen89 написа:
Аз не хейтвам също така и никой не обиждам дори и марката Грейко. Просто си изразявам мнението. Форума позволява да се изказва мнение от всеки. С обидите и подигравките започна Трифон.Очаквам информация за новият котел на екзотика ще бъде интересна.
Добре, нека пак съм аз

Само последната ти саркастична изцепка, за хилките, кому беше нужна?
Цел- да изобличи дистрибуторите на Грейко. Черни овце и освен мене има по света, винаги може да срещнеш още някоя. Нека посочването им не бъде по измислен начин, че виж- повярвал някой и се отказал от Грейко. Тогава пък попадаш в дефиницията на една думичка, упомената в НК. Едва ли някой ще се занимава с теб, споко.
А накрая- "Той започна първи" и форума му позволявал и очаквал...също като децата.
Информацията излезе. Очаквай отзиви и си построявай правилно изреченията!
Разбрах, че си "твърд" характер, но го показвай стъпил на твърда земя, че "критиката" ми няма да те подмине. На никой не цепя басма.
Приятно четене! Препоръчвам го на всеки, който има да попълва знания.
brassSob - специалист
Отзивите ще са като при камината. По спомени и нея я пуснаха май месец преди две години и заработиха на есен. Сега няма как на 30 градуса..... И както се очакваше оправда очакванията за мноооого добро пелетно съоръжение.
n.ganev - майстор
Да! Но да не забравяме, че горелката има и летен режим и някъде се използва :yawinkle:
Относно това как се държи няма да пиша защото съм от някакви си там процента дистрибутори, и другите процента набутали се ползватели. НО след като си го монтирах у нас явно ми е харесала работата му по време на изпитанията и пробите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Едно време имаше един ми(ни)стър 10%. Сега говорим за 100% - ето например n.ganev е 100% (60% дистрибутор и 40% ползвател) според Руменчо. Малко нескромно може да прозвучи, ама и аз съм 100% де :feuer:
n.ganev - майстор
Ей с'я пак ша има - Те братя Ганеви...
Е миииииии - съдба. Какво да се прави :cool:
Rumen89 - специалист
пет юни 14, 2019 7:40 amТрифон П.Трифонов написа:
пет юни 14, 2019 7:00 amRumen89 написа:
Аз не хейтвам също така и никой не обиждам дори и марката Грейко. Просто си изразявам мнението. Форума позволява да се изказва мнение от всеки. С обидите и подигравките започна Трифон.Очаквам информация за новият котел на екзотика ще бъде интересна.
Добре, нека пак съм аз

Само последната ти саркастична изцепка, за хилките, кому беше нужна?
Цел- да изобличи дистрибуторите на Грейко. Черни овце и освен мене има по света, винаги може да срещнеш още някоя. Нека посочването им не бъде по измислен начин, че виж- повярвал някой и се отказал от Грейко. Тогава пък попадаш в дефиницията на една думичка, упомената в НК. Едва ли някой ще се занимава с теб, споко.
А накрая- "Той започна първи" и форума му позволявал и очаквал...също като децата.
Информацията излезе. Очаквай отзиви и си построявай правилно изреченията!
Разбрах, че си "твърд" характер, но го показвай стъпил на твърда земя, че "критиката" ми няма да те подмине. На никой не цепя басма.
Приятно четене! Препоръчвам го на всеки, който има да попълва знания.
Малко недомислено изказване от твоя страна. Така изобличавам дистрибуторите, защото повече хора четящи форума мислят, че са обикновенни ползватели на този продукт и създават погрешни впечатлени. За НК не те разбрах но както винаги с този акцент който изпозваш според мен е напълно ненужен. Ако правя лоша реклама на продукта може да си забранят на техните дистрибутори да правят реклама в различни форуми. Тук всеки може да си изкаже мнението също така и да оринизира даден продукт. Личните нападки и подигравки за моя котел ги приех разбираемо.
brassSob - специалист
Форум..помощ..тънкости....Защо дистрибутор или инсталатор да не помогнат, т.е. пишат тук. Лазар малко ли е помагал? А сега е топло и сме контра. Ще го потърсим на есен...Когато твоето IVG си намерят дистрибутор /гледам на челната страница си търсят/ и те щи пишат.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: