Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
ср ное 06, 2019 12:01 pmLyubcho_88 написа:
Наклона не е голям, но не съм мерил колко е, понеже не участва в нито една формула. 8-[

бат Анди модулацията ок ли е 6/3/0?
Границите на модулация 7/4/0 ми се виждат прилични. Задание 64-65° и ако не ти харесва го променяш (разширяваш на 8, 4, 0; 9, 5, 0;...) и вдигаш температурата на водЪта. Поне до края на първата 10-дневка на декември не се очертава да ги пипаш, стига да се получи с тези настройки разбира се. Пробвай и опиши после какво става, докато г-н СноП :) не е отишъл у газовата тема форевъ.
Lyubcho_88 - напреднал
Еми да стегне малко, ще тествам и ще пиша :wink:
prascho - майстор
ср ное 06, 2019 1:34 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср ное 06, 2019 1:07 pmandy_forresite написа:
Триф, честито за осъщественото ти желание :)
Тенкю Анди!
Лазар ми беше споменал да пускам пелетарника в продавалниците, ама за сега ще стои в резерв. Освен, че имам тон и половина пелети, ако ми е скъпо да се топля на гаД, ще зареждам лятото пелетки. Не съм богат, а сноб, та ще се съобразявам и с пазара. Не мога като Брадъра да "изляза" от форума.
Евтино няма, но с възрастта кокалите почват да тракат, та удобството си е удобство.

П.П. Но при хора като вас, с "кефа", трябва да се има едно на ум :roll:
ср ное 06, 2019 10:48 pmprascho написа:
Евтино няма, но с възрастта кокалите почват да тракат, та удобството си е удобство.

П.П. Но при хора като вас, с "кефа", трябва да се има едно на ум :roll:
Никаму нищо не бъркам, та да ме брои на ум.
Нещо не вдявам бе, Прасчо.
ico_3 - специалист
[quote=gnt69 post_id=997529 time=1572986767 user_id=74561]
[quote=ico_3 post_id=997481 time=1572966955 user_id=41172]
Някой с идеи за моя проблем?Стърженето на шнека от какво може да е?
[/quote]
Малко се е скъсил малко се е изкривил. Пробваш да го разтеглиш на място както е със сантим и половина-два, поне така го преценявам като го гледам, трябва да равни с тръбата. Ако не стане на място разглабяш, запъваш някъде и разтегляш, ако е крив изправяш. Ако не ти се занимава звъниш на дистрибутора за нов, някой беше споменал около 40 лева му е цената :partyman: .
[/quote]
Как мога да сваля малкия шнек?Трябва ли и мотора да се сваля,или може само шнека да се свали?
NinthRaven - напреднал
чет ное 07, 2019 8:38 amico_3 написа:
вт ное 05, 2019 10:46 pmgnt69 написа:
вт ное 05, 2019 5:15 pmico_3 написа:
Някой с идеи за моя проблем?Стърженето на шнека от какво може да е?
Малко се е скъсил малко се е изкривил. Пробваш да го разтеглиш на място както е със сантим и половина-два, поне така го преценявам като го гледам, трябва да равни с тръбата. Ако не стане на място разглабяш, запъваш някъде и разтегляш, ако е крив изправяш. Ако не ти се занимава звъниш на дистрибутора за нов, някой беше споменал около 40 лева му е цената :partyman: .
Как мога да сваля малкия шнек?Трябва ли и мотора да се сваля,или може само шнека да се свали?
Малко е пипкава работа,ама става.Сваляш мотора,на два болта е отзад.Има гарнитура,внимавай да не я скъсаш,ама не е беля от клингирит е. Вадиш мотора със шнека,после е един болт и си готов.
morfei1 - специалист
ср ное 06, 2019 12:01 pmLyubcho_88 написа:
Наклона не е голям, но не съм мерил колко е, понеже не участва в нито една формула. 8-[

бат Анди модулацията ок ли е 6/3/0?
Ако вентилатора е ОК, и сметките ти са точни за мощности и дебит на шнека за мен тази P1 от 8Kwh мин мощност ти е прекалено много, еля пък за това топло време. В случай, че се водиш по котелната вода, а не по стаен термостат, смятам, че котела изключва бързо, след което 3-то лири без термо глави, наред с останалите механични термо глави, бързо охлаждат котелната водата понеже котела не работи и котела пак пали, бързо изключва и .т.н.т - тоест цикли. С 90сек. зареждане и този дебит на шнека ми излиза някво първоначално зареждане от 1кг. и ако работи в режим циклаж, бая пелети отиват за палене :shock:

Нямам Грейко горелка или котел не съм наясно с настройките, но имах сходен проблем на твоя, може би още го имам за сега похапва половин чувал за 14-15 часа, което ме устройва (досега съм нямал такъв нисък разход). Обикновени термо глави на всички радиатори, висока максимална и минимална мощност, къси интервали за подаване, вентилатор на набримчен на макс, висока степен на водната помпа и се чудих що не мога да го сваля под 1 - 1.5 чувала дори, когато гори само вечер в преходните сезони.

-Виж си помпата на коя степен работи, настрой я на минималната, ако може да топли всички радиатори.
-Намали си минималната мощност до минимума на който работи стабилно (за това се иска наблюдения и то доста, есперименти с различни настройки докато си направиш база, кое как работи) не става с първия сезон, трябва да си опознаеш системата за да ти стане ясно къде издиша.
-Сложи си термо глави и на лирити в банята, няма смисъл допълнително да охлаждат водата при положение, че банята я ползваш основно сутрин и вече. При мен главата работи на график, а и всички останали. При напълно затворени глави, водата ще се охлади много по бавно. Механичните термо глави за мен са много влегматични, късно се сещат, че трябва да стоплят, късно се сещат, че трябва да спрат да топлят и обикновено изстудяват помещението или го претоплят.
Последна промяна от morfei1 на пет ное 08, 2019 3:48 pm, променено общо 1 път.
stridata - специалист
А какво става ако се сложи термоглава на лирата и тем подобни спомаганелни и всички термо глави затворят а помпана си работи? Не трябва ли да има поне един радиатор работещ?
morfei1 - специалист
Нищо не става, котела достига много бързо макс температура и изключва. Водата се върти по тръбите съответно изстива доста по бавно, ако някоя глава отвори топли си радиатора, който трябва и затваря и тако докато не дойде температурата за палене. С механични термо глави според мен става трудно щото са бавни и мудни и никога не затварят до край, но са в пъти по-добре отколкото нищо. Разбира се при едно по студено време, главите ще затварят доста по рядко, еля па всичките на веднъж, но ако затворят поне котела ще почине както трябва (в случай, че се ползват eл. глави на график) Това всичкото става и с много ниска мин мощност на горелката, в моят случай макс 13Kw, мин 3.5Kw и въпреки всичко в това време пак изключва по температура на водата, след като си отопли радиаторите и затворят всички глави на 100% какво остава за 5 - 8Kwh или повече мин мощност. На мен 6.5Kwh ми е средната за целият отоплителителен сезон. Палзите в момента са доста дълги, помещенията поддържат температурата щот е топло. Смятай колко нужда от мощност ти трябва в едно такова топло време. 0.5 торби ми е ОК, ама 1+ или 2 торби ми е прекалено много като разход за това време на 180кв.м. че и с изолация и дограма.

-Разбира се това се прави с настройка на помпата на мин. скорост стига да смогва да си отоплява цялата система. Ако е избримчена на макс освен шум, въздух и излишно претоварване на помпата (от кавитацията) няма да получиш, дори и да ти са отворени главите или ич да ги няма (препатил съм го това).
-Става също и с тези модерните помпи къде си сменят оборотите според натоварването, само, че са по скъпи.
-Става също и с термостат на помпата ако искаш супер прецизност, но си трябва заиграване и следене, за колко време изстиват помещенията и .т.н.т , прави се една автоматизация и си спокоен, че не претоварваш помпата.

Аз използвам първия вариант, ако помпата ми някой ден предаде бого дух, поради някаква си причина, ще премина на 2-ри вариант най-вероятно и комфорта ще ми бъде пълен.
andy_forresite - майстор
Горелката му е 30 kw. Минималната уж устойчива мощност е 7 kw.
Honeywell са ми термостатичните глави. Реагират бързо и освен с вид с друго не можеш да разбереш че са там. Претоплят с 1 градус и то в кухня трапезария с хора, ТВ, компютър има, хладилник и нещо по топлинната обработка на манджите. В другите стаи температурата е като с пирон. Когато трябва затварят напълно и те.

Стридата, има вариант за накичване с термоглави на всичко и помпата пак има какво да превърта. При мен е така, но съм с 1 електронна помпа (в случая без значение) и разпределителен вентил.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: