Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ico_3 - специалист
[quote=Vit0 post_id=1084725 time=1635348432 user_id=61935]
[quote=ico_3 post_id=1084716 time=1635344691 user_id=41172]
Някъде по напред в темата беше писано че можело както си гори горелката отгоре на скарата да се слага по някое дърво накой правил ли го е и дали ще има някакъв ефект.
[/quote]

Аз от години правя така.С котел Прити съм и с присадена Грейко 20 на долната вратичка.Над горелката на ниво дъно на горната вратичка съм сложил решетка и там слагам каквото съм приготвил-дърва,въглища,отпадъци от дърво и всичко,което може да гори.Паля си горелката на пелети и тя пали дървата,вдига температура и влиза в съспенд.Ако се сетя дослагвам,ако не-продължава на пелети и така. :)
[/quote]

А трябва ли да са махнати плочите и тубулаторите че смятам тия дни да пробвам :?
Vit0 - помощник
чет окт 28, 2021 4:37 pmico_3 написа:
А да имате опит с нещо подобно
https://a.aliexpress.com/_mOehPQA
Дали ще има ефект и заслужава ли си парите?
Има много изписано по отношение на управлението с термоглави или със стаен термостат.В голяма степен двата варианта са несъвместими и човек трябва да избере по-подходящия за него.
пет окт 29, 2021 4:29 pmico_3 написа:
А трябва ли да са махнати плочите и тубулаторите че смятам тия дни да пробвам :?
За какъв котел става въпрос?
Vit0 - помощник
чет окт 28, 2021 4:37 pmico_3 написа:
А да имате опит с нещо подобно
https://a.aliexpress.com/_mOehPQA
Дали ще има ефект и заслужава ли си парите?
Има много изписано по отношение на управлението с термоглави или със стаен термостат.В голяма степен двата варианта са несъвместими и човек трябва да избере по-подходящия за него.
пет окт 29, 2021 4:29 pmico_3 написа:
А трябва ли да са махнати плочите и тубулаторите че смятам тия дни да пробвам :?
За какъв котел става въпрос?
ico_3 - специалист
Котела е Виадрус а термоглави си имам пиатнето ми е дали някой ползва такива с wifi и има ли ефект от тях?
Evgeniy - майстор
За какъв точно ефект очакваш менние?
Има специална тема за безжични "умни" системи, с подробно описание и мнения:
viewtopic.php?f=10&t=61413&hilit=homematic
ico_3 - специалист
[quote=Evgeniy post_id=1084984 time=1635536898 user_id=57820]
За какъв точно ефект очакваш менние?
Има специална тема за безжични "умни" системи, с подробно описание и мнения:
[url]viewtopic.php?f=10&t=61413&hilit=homematic[/url]
[/quote]

Ами с тази цена на пелетите търся по нисък разход.Отоплявам къща на два етажа 7 стаи,но има дни в които се обитават две.Искам през деня да намалям температурата в останалите стаи и примерно час два преди да се приберем да я увелича.В момента имам обикновени термоглави и стаен термостат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами да, има такива системи и на Бош, и на Салус, но не се налага по 2 пъти на ден да нагласяш температурите в 5 стаи, а просто си правиш програма за всяка стая и термоглавата върши всичко
ico_3 - специалист
[quote=LazarGanev post_id=1085007 time=1635574712 user_id=5782]
Ами да, има такива системи и на Бош, и на Салус, но не се налага по 2 пъти на ден да нагласяш температурите в 5 стаи, а просто си правиш програма за всяка стая и термоглавата върши всичко
[/quote]
Това не ми върши работа трябва ми отадлечен достъп за контрол на термоглавите няма как да програмирам за дни напред понеже не се знае кои дни няма да ни има винаги са различни.
LazarGanev - "Велик майстор"
А кой е казал, че нямаш отдалечен достъп? Ти си имаш някакви програми, които винаги можеш да променяш през телефона :cool:
https://www.google.com/url?sa=i&url=htt ... AdAAAAABAE
filmatoplo - майстор
За Коледа ще дойде ли поръчания ми котел ,щот за Хелоуин го пропусна. :lol:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: