Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед яну 09, 2022 10:06 amn.ganev написа:
Както паднат градусите запалва ли?
Да, на 59 градуса пали на ново.
нед яну 09, 2022 11:25 amGsx1000r написа:
нед яну 09, 2022 10:06 amn.ganev написа:
Както паднат градусите запалва ли?
Да, на 59 градуса пали на ново. Общо взето само това прави.
Боби61 - напреднал
Да не би от настройките за макс./мин. температура да е зададена макс. 65 и затова да гаси при надвишаване?
andy_forresite - майстор
Щом няма стаен термостат, значи има термоглави. Ако са електронни и има отворени врати от стая към стая, тогава няма нищо странно. Вече ако и ТГ няма, тогава не знам. Или радиаторите са малко и редовно се изпада в поддържане, или циркулацията на водата през системата е бавна.
"Прегряване"-то като част от менюто подлежи на настройка. Задава се колко градуса да е това прегряване. Може би сега е 2° и ако се направи на 5 директното гасене ще отпадне. Това важи за цветното управление - star.
Ще остане обаче другия проблем, който се среща често при изпадане в "поддържане" - загубата на пламък/изгасването. При мен се е случвало 2 пъти и изписа "изгасване" редувано с "гасене".

Това покачване на температурата на водата в "поддържане" при 100-литров котел е странно. Може и някакъв % вентилатор да е нагласен в поддържане и горенето да си продължи докато още има какво да гори. Пелетите догарят по-бурно и отделят повече топлина в първите минути на "поддържане"-то, а тази топлина в този момент не е необходима. Виждал съм да се вдигат +2° в поддържане, но при бош/дакон. Там хем водата в казана е по-малко, хем тягата на комина е по-голяма и огънчето си гори и при заспала горелка.
пон яну 10, 2022 12:25 pmБоби61 написа:
Да не би от настройките за макс./мин. температура да е зададена макс. 65 и затова да гаси при надвишаване?
Не, макс температура е зададена 80 градуса.
gogo4039883 - помощник
Здравейте! Моля за мнение. Имам пелетна горелка грейко 30 RB Star и котел грейко exotic 30kw. Горивната камера на горелката има вече спукана ламарина, а шнека се е смалил с около 2-3см. Отоплявам около 170м2 с иглолистни пелети. Горелката е все още в гаранция. Въпроса ми е гаранцията покрива ли подмяната на шнека и горивната камера? Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма спукана ламарина, има спукана заварка, която не пречи по никакъв начин на работата, тъй че това не е дефект. Горивната камера е със сложна форма, има много прорези от лазер и не всички са заварени. Скъсяването на шнека не е гаранционен случай, получава се от мързел, непочистване на горивната камера
yassi - специалист
Здравейте,
благодарение на стр.1372 разбрах каква е разликата между гасене и изгасване. Благодаря.
пет яну 07, 2022 11:01 amLazarGanev написа:
Точно така, 392лв струва, но може да намериш и замяна - някой може да търси за 30-ка и да ти излезе безплатна
Колега може ли един въпрос ако се смени само горивната щафета с по малка както казваш малкия шнек и той ли трябва да се смени или остава стария

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: