Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
kmeta1982 написа:
Настройките са P1 - 2,0/45сек./49%; Р2 - 3,1/45сек./46%; Р3 - 5,0/45сек./43%. Някакви идеи за намаляне на разхода??? Външната изолация наесен...
Обърнал си въздуха. При по малките мощности и дози ти трябва и по малко въздух, ти си направил обратното. Смени въздуха на 3 степен с въздуха на 1 ва.
Evgeniy - майстор
Аз напоследък си правя настройките по температурата на димните газове. Простата логика е, че при определена доза пелети, колкото по-висока устойчива Т Димни Газове успея да получа с промяна на въздуха, толкова по-добро горене има в котела и съответно усвоената топлина е по-вече от тази доза. Разбира се, наблюдавам и горенето. Ако е по-много въздуха се получават по- големи цикли в Т ДГ - нагоре-надолу. При доближаване на оптималната стойност Т ДГ става по- устойчива.
gnt69 - майстор
Evgeniy написа:
Аз напоследък си правя настройките по температурата на димните газове. Простата логика е, че при определена доза пелети, колкото по-висока устойчива Т Димни Газове успея да получа с промяна на въздуха, толкова по-добро горене има в котела и съответно усвоената топлина е по-вече от тази доза.
Здравей, я подскажи за бюджетно решение цифрово измерване на температурата на изгорелите газове. В неделя чистих котела и си скапах термометъра.
Поздрави. :partyman:
Tzinata - специалист
Evgeniy написа:
Ако е по-много въздуха се получават по- големи цикли в Т ДГ - нагоре-надолу. При доближаване на оптималната стойност Т ДГ става по- устойчива.
Те тва не го разбрах,може ли като за по прости да ми го напишеш? :?
Иначе и аз по Т на димните се ръководя най вече.
Evgeniy - майстор
gnt69 написа:
Здравей, я подскажи за бюджетно решение цифрово измерване на температурата на изгорелите газове. В неделя чистих котела и си скапах термометъра.
Поздрави. :partyman:
Здравей!

Аз ползвам Такъв

В България го видях Тук ама най вероятно не е с подходящата сонда.
Tzinata написа:
Те тва не го разбрах,може ли като за по прости да ми го напишеш? :?
Иначе и аз по Т на димните се ръководя най вече.
Ми то е обяснявано много пъти в темата...
Когато дозата е по-малка за този конкретен въздух се получава следния цикъл: Понеже отворите за въздуха са в периферията на подковата (реторта) пелетите се натрупват от центъра навън докато почти затрупат отворите. Тогава камарката така се разгаря, че вдига температурата (Т ДГ). Ако подаването на пелети за този конкретен въздух не успява да задържи това горене, основната маса пелети около отворите изгаря и остават малко пелети в центъра на горелката, но за тях няма въздух, защото отворите са далеч и огънят намалява драстично, съответно и Т ДГ. Така новопостъпващите пелети заливат тлеещите до получаване на нова камарка за буен огън и това се повтаря. С увеличаване на дозата или намаляване на въздуха се постига устойчиво горене около отворите, без отдръпване на огъня назад в центъра на главата.
gnt69 - майстор
Evgeniy написа:
gnt69 написа:
Здравей, я подскажи за бюджетно решение цифрово измерване на температурата на изгорелите газове. В неделя чистих котела и си скапах термометъра.
Поздрави. :partyman:
Здравей!

Аз ползвам Такъв

В България го видях Тук ама най вероятно не е с подходящата сонда.
Мерси поръчвам от Китай. :partyman:
kmeta1982 - напреднал
gnt69 написа:
kmeta1982 написа:
Настройките са P1 - 2,0/45сек./49%; Р2 - 3,1/45сек./46%; Р3 - 5,0/45сек./43%. Някакви идеи за намаляне на разхода??? Външната изолация наесен...
Обърнал си въздуха. При по малките мощности и дози ти трябва и по малко въздух, ти си направил обратното. Смени въздуха на 3 степен с въздуха на 1 ва.
Извинявам се, но не съм обърнал въздуха, ами съм сгрешил в поста си. Сега го редактирах. Настройките са P1 - 2,0/45сек./43%; Р2 - 3,1/45сек./46%; Р3 - 5,0/45сек./49%. Не е това проблема.
n.ganev - майстор
За 106кв.м. що не взе EXPERT 50+RB50
kmeta1982 - напреднал
n.ganev написа:
За 106кв.м. що не взе EXPERT 50+RB50
Вместо да се бъзикаш, можеше да прочетеш по внимателно първият ми пост. Там пише защо... Поисках адекватна помощ от съфорумниците, а какво получавам? Сарказъм не очаквах точно от капацитетите тук. Жалко...
alex_serviz - специалист
Аз в момента за 100 кв. м. съм с котел 32 kW и горелка 20 kW.
Върти ми се в главата следващата конфигурация да е 30 + 30 kW ( въпреки, че и 20 + 20 kW съвсем спокойно би се справяла ).
Понеже съм нервен и ми се ще като се включи да работи да ми вдига t на въздуха в стаите почти веднага ( като педала на газта при колата )... :x

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: