Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Защо ви са датчици като става с термометър в димоотвода . :?
gnt69 - майстор
вт юли 17, 2018 11:02 pmfilmatoplo написа:
Защо ви са датчици като става с термометър в димоотвода . :?
Е ти пък сега. Цифрово по добре са мери. Аз по съвет на колега си купих термометър цифров, който показва по различни работи от аналоговия. :partyman:
Сега ще се напъна да го намеря като модел. ЕТО
Това го ползвам само като настройвам горелката, направо с дупка в кюнеца вкарвам сондата и гледам как се развива температурата между подаванията спрямо въздуха който подава вентилатора.
Да уточня че това за Анди не става. На него му мърда тока и оттам и въздуха а оттам и температурата. :partyman:
Аз не се стремя да поддържам по ниска температура на газовете. По високата температура на газовете не винаги значи повече загуби, в повечето случаи значи и по добро по качествено и високо температурно изгаряне.
LazarGanev - "Велик майстор"
вт юли 17, 2018 11:19 pmgnt69 написа:
По високата температура на газовете не винаги значи повече загуби, в повечето случаи значи и по добро по качествено и високо температурно изгаряне.
+1 :thumbs:
filmatoplo - майстор
:) Ами ето това е термометър в димоотвода. :wink:
jolobg - специалист
вт юли 17, 2018 5:06 pmandy_forresite написа:
Пелети мисля да взимам на не повече от 160-180.
Цена 180 лв./тон слънчогледова люспа ми предложиха при МКП ~ 20 т. франко 350 км. от моята барака :shock: Като се добавят 400-500 лв. транспорт + мотокар за разтоварване по ~ 50 лв. на адрес + организация и време за разделяне на товара с братя по горелка + .... ще излезе "танто за кукуригу" :cry:
Избрах другата алтернатива - докарани до бараката и разтоварени от дистрибутор на друг производител - 6,3 т. за 251 лв./т.
Ако намериш цена 160-180 лв./тон за що-годе качествени пелети ще си голям късметлия. Успех!
milenskior - специалист
Цена 180 лв./тон слънчогледова люспа ми предложиха при МКП
Къде са тези и опаковани ли са в чували?
jolobg - специалист
ср юли 18, 2018 10:58 ammilenskior написа:
Къде са тези и опаковани ли са в чували?
АЙС - ЛЕС Айтос, опаковани в чували по 15 кг. Информацията е от преди ~ 1 мес.
lz2skt - специалист
Аз си имам термометър на изхода на котела не е цифров ,но мери от 0 до 500гр.Просто не ползвам въпросният датчик за бойлера и поблазнен от новите електроники на Натурела ми минаха разни мисли....а за служителката в офиса претендираше да е достатъчно технически грамотна и компетентна и ще отговори на всички мои въпроси.На всеки мой въпрос тя се консултираше с мъж до нея ...чуваше се по телефона.Аз питам ,тя разбрала недоразбрала и т.н.Накрая и викам ,госпожице защо не дадохте тел на човека до вас, а си играхме на развален телефон...близо 1мин мълча ,аз и благодарих за помощта и дочуване.
andy_forresite - майстор
ср юли 18, 2018 10:16 amjolobg написа:
...Ако намериш цена 160-180 лв./тон за що-годе качествени пелети ще си голям късметлия. Успех!
Благодаря за пожеланието. Пиша понеже съм ги намерил. Цената е 170 лева, на 3,5 км са от вкъщи и лошото е, че трябва да ида да си ги насипя, натоваря, стоваря и внеса. Ще е на 2 пъти по 1500 кг. Не мисля да се чанча. Качеството е добро. Миналия сезон горих от същите и се получава много добре. Трябва да прегледам чувалите дали не са проядени от мишки/плъхове и може би ще докупя 20-30 броя. Зависи какви са ги свършили тия гадове.
Micho@85 - специалист
Така понеже прочетох че има нова горелка (star) трябва ли да питам за нея или вече само те се предлагат. Въобще има ли значение дали ще е с новия контролер или не?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: