Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivanovbg - майстор
пон дек 25, 2023 9:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
кУпи си убаф бойлер- достатъчно гуем! Връжи го как си требе- дирекно да се загрева!
За да ви къпе и зимъска- нека има серпентина и за пелетка!
А, да не зАбрава - нагреватело да е над слънчевата серпентина!
Схемата че я обистриш- кълна се в тебе.
За бойлера ако помниш питах в друга тема. Убав е. Ти ме посъветва тогава, но аз те изненадах и взех с две серпентини. Едната си е вързана по схемата, а другата с помпа и клапан към буфера. Две серпентини паралелни по 13 квт. се ще стопли и летоска.
Не знам що, споменът ми е за 150л. Сигурно бъркам. Както и да е.
С две серпентини винаги е по добре, но паралелни...Щом ги правят, вероятно имат приложение.
ivanovbg - майстор
Да, 150литро да, но + 200 литров буфер и лятото ще се топли от буфера. Затова там е вързан и колектора. Есента успяваше да стопли и двете докъм 40градуса, а напролет ще метна още един колектор.
Yuriy - помощник
Горелката на Грейко може ли да работи в ръчен режим за да гори комбинирания ми котел дърва и въглища с контрол на горенето чрез вентилатора на горелката? Позволява ли ръчно включване на помпата за отопление, ръчно включване на помпата за бойлера и ръчно включване на вентилатора и задаване на оборотите му?
ivanovbg - майстор
пон дек 25, 2023 11:32 pmYuriy написа:
Горелката на Грейко може ли да работи в ръчен режим за да гори комбинирания ми котел дърва и въглища с контрол на горенето чрез вентилатора на горелката? Позволява ли ръчно включване на помпата за отопление, ръчно включване на помпата за бойлера и ръчно включване на вентилатора и задаване на оборотите му?
Няма такава горелка която да контролира дърва или въглища. Те разгорят ли се веднъж няма как да им намали пламъка. Това горелките го регулират с подаването на горивото. Най много да си опечеш вентилатора.
Има ли ДВГ, който може да работи на бензин, пропан-бутан, метан?

https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... 7GIAEGIoFM
Иванов е "в свои води" и в правилната тема, of course.
ivanovbg - майстор
Това се отнася за определен котел, не за горелката.
вт дек 26, 2023 9:45 amivanovbg написа:
Това се отнася за определен котел, не за горелката.
А горелката каква е?
6osi6 - майстор
пон дек 25, 2023 8:28 pmivanovbg написа:
Е, с вас по морето не моем се мерим. Требе ви вода за туристите летоска. :-D
ivanov, тук един софийски слънчев днес загря до 53 към 12:30. Вентилът прехвърли консумация само от него и вече 10.часа котелния бойлер се грее само от серпентината на димоотвода.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: