Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб окт 13, 2018 10:46 amшоп написа:
...
Счупената чашка я снимах даже.
Здрасти Шопе,
Чашката я фърлих, а резервни не продават, та сега чакам и стойката да каталяса, че си имам нова.
При мен хидрото е SCALA2, /сноб съм/ настроена на 3 атм. от 5 максимални.
Явно чашките са им лабави. Беше спукана по вертикала, се едно на машина рязана.
И хубу пръскала водата, ама що върху горелката и се на мойта?!!!
gnt69 - майстор
Аз запалих тая вечер за сефте. Бутнах копчето на контролера на буфера включих и запали от раз без почистване от пролетта както съм го оставил а лятото го палих веднъж дигна 40 градуса и го изгасих. Викам да го омажа малко с олио преди почистването. Всичко работи като часовник. Дигна 70 градуса за норматив без значение че връщащата вода от буфера беше 18 градуса. :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Като пущате инсталациите -наблюдавайте ги до сработване на помпите -защото има случаи 50% не сработват от седене в покой цяло лято и искат механичен рестарт с отвертката :wink: и лесничко котела ще вдигне 90 :)
andy_forresite - майстор
Аз моята я пусках принудително няколко пъти от управлението в менюто за тест на изходите (CH) :)
Термоглавите по радиаторите бяха на 26 градуса за да може да се раздвижват при навлизане на хладен въздух рано сутрин. Така температурата варира 24-28 и те си мислят че вършат нещо. Механични са. Електронните си имат автоматично раздвижване. Някои управления по отоплителни с-ми имат функция периодично включване на помпата. Само не трябва да се забравя при ремонт и подобряване на системата, когато водата е източена, да се изключи управлението, за да не се включи помпата без вода.
gnt69 - майстор
нед окт 14, 2018 9:00 amfilmatoplo написа:
:)
Гледам, това е нормалната работа на котела. Има трипътен ESBE TV60 градуса на 15 години хартисал от пиролизния котел. Работи като чук, няма байпаси няма кранове за регулиране на дебита само вентил с термостат като на лека кола.
Прикачен файл:
s-l300.jpg
s-l300.jpg (10.63 KиБ) Видяна 1254 пъти




Днес предстои почистване на вече омазания котел. Снощи преди да запаля ръчката на почистващия механизъм се движеше трудно след омазването се движеше мазно.
нед окт 14, 2018 9:56 amgnt69 написа:
...
Днес предстои почистване на вече омазания котел....
Как така омазан? С ко си го омазал Бошовеца, че и аз да плясна моя?
gnt69 - майстор
нед окт 14, 2018 10:28 amТрифон П.Трифонов написа:
Как така омазан? С ко си го омазал Бошовеца, че и аз да плясна моя?
Как с какво със слънчоглед. Моето е Грейко 20. Въртят ми се едни мисли в главата да му сложа и шини за турбулатори вътре в пружините поне на единия ход, ама на кой на втория или на третия. Днес като чистя ще видя какво е останало като размер в пружините и ще направя 4 шини завити за проба. Някой правил ли е нещо подобно.

Прикачен файл

turbolatori.jpg
turbolatori.jpg (53.25 KиБ) Видяна 1237 пъти
filmatoplo - майстор
В Атмос 50 комби има такива навити шини :) ,без пружини тоест те Атмосите са си недодялани .
filmatoplo - майстор
вт окт 09, 2018 9:40 pmfilmatoplo написа:
Някой срещал ли е това при горелка с новия дисплей -горелката е изгасена тоест в стембай и както си седи без никой да и влияе включена в захранването -посред нощ се сетила да изпише на дисплея с червено -Няма връзка с Изпълнителен модул -и пиука звуков сигнал .


Ако помните горното -се оправи ,шефа си каза думата -да се провери заземяването на контакта където е включена горелката ,каквото и да е било с поставянето на ЮПС преди горелката -проблема изчезна .Марка юпс -Кемот 700 в. :wink:



На там върви -да се осигуряват преди пуск :) .
нед окт 14, 2018 12:57 pmfilmatoplo написа:
вт окт 09, 2018 9:40 pmfilmatoplo написа:
Някой срещал ли е това при горелка с новия дисплей -горелката е изгасена тоест в стембай и както си седи без никой да и влияе включена в захранването -посред нощ се сетила да изпише на дисплея с червено -Няма връзка с Изпълнителен модул -и пиука звуков сигнал .


Ако помните горното -се оправи ,шефа си каза думата -да се провери заземяването на контакта където е включена горелката ,каквото и да е било с поставянето на ЮПС преди горелката -проблема изчезна .Марка юпс -Кемот 700 в. :wink:



На там върви -да се осигуряват преди пуск :) .
Опалянкааааа, уцелил съм, съвсем случайно, с УПСа.
Ми който не са заземява да са УПСва!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: