Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Фланеца се нагрява ,но тръбата ф108 трябва да седи студена .Що се отнася до въздуха ,без газанализатор всичко е на око . :wink:
andy_forresite - майстор
С газанализатор и слънчоглед няма ли да приключи клетката? Тя е бая скъпа. Поне аз така знам.
В моите условия на дървесни пелети бях с 39%, 42% и 45%. Без да променям дозите (подаваното количество пелети) и минавайки на слънчогледови процентите вентилатор са: 41%, 44% и 46%. Така гори добре.
Разликите при мен не са големи: 1,1 кг/ч, 1,8 кг/ч и 2,5 кг/ч. Доколкото можах да разбера като разход идват по-високо - 1,3 кг; 2 кг и трета не знам защото на нея гори 15-ина минути. Е, после ще гори само на нея и ще трябва да я вдигна, вкл. % вент.
Rumen89 - специалист
На мен се награвя доста тръбата на горелката но ще отворя още един зъб на клапата на комина и мисля, че ще се оправи. Горелката съм я слагал сам и нямам гас анализатор само термометър за висока температура. Ще послушам Анди за вентилатора и ще видим тази зима как ще се държи. Благодаря!
vesonp1 - специалист
При мен с дървесни пелети вентилатора е: 42,45,48.......трета ми беше 45 ама малко пушеше и вдигнах на 48 ......сега е добре :)

Искам да питам ако зимата искам да вдигна мощноста как става? Защото сега като стигне 60 градуса водата си ги държи и седи на втора....задал съм 65 градуса на водата и делта 0,3,5......най-много ми стига до 61,62 градуса......радиаторите доста топли и сега е добре температурата по стаите....ама ако стане много студено явно ще трябва да гори повече от 8 часа както ми е сега .
Въпроса ми е ако се наложи в голям студ кво вдигам? : Общата температура и по дълго време да работи, увеличавам или намалявам делтата,увеличавам дозата на подаване и вентилатора ли (но няма ли да почнат да падат неизгорели :? )
filmatoplo - майстор
Като начало вдигаш само температурата ако не може да се справи чак тогава ще увеличаваш дозите на 2 и 3 .Сега с какво подаване си на трите степени .
vesonp1 - специалист
В момента на трета съм на 6,7s а на втора 4,2s.......за по сигурно ще ги погледна довечера......доколкото схващам аз мога да си настроя и на втора да ми подава повече :wink:
filmatoplo - майстор
Големи са даже дозите ,ще изкараш чак до коледа с тях .имам предвид до по големия студ от Януари февроари (дано не дойде де) :wink:
vesonp1 - специалист
filmatoplo написа:
Големи са даже дозите ,ще изкараш чак до коледа с тях .имам предвид до по големия студ от Януари февроари (дано не дойде де) :wink:
И Аз мисля така.... като съдя по радиаторите колко са загряти и като се сетя че горе долу достигат температурата която поддържах на дърва с тази разлика, че тука си е еднаква температурата а на дървата слизах на час и нещо да меткам матриал :-D .....демек за сега съм доволен :)
filmatoplo - майстор
Колко киловата ти вади на степените бриблизително и колко пелети реално отиват на час може да определиш по следния начин .
Както горелката работи на степен 3 - вадиш маркуча и събираш в една торбичка пелетите за 6 минути ,теглиш и умножаваш това по 10 за да определиш колко ще пусне за 1 час ( през тези 6 минути пускаш по малко пелети с ръка да не огасне горелкста ) .След това така може да си видиш за степен 2 и 1 по същия начин .Примерно ако за 6 минути на трета степен ти пусне 370 грама значи че ти пуска 3 кила и 700 грама на час ,зависимост от калоричността на пелетите и кпд на котела ще си на мощност около 15-18 киловата . :wink:
vesonp1 - специалист
filmatoplo написа:
Колко киловата ти вади на степените бриблизително и колко пелети реално отиват на час може да определиш по следния начин .
Както горелката работи на степен 3 - вадиш маркуча и събираш в една торбичка пелетите за 6 минути ,теглиш и умножаваш това по 10 за да определиш колко ще пусне за 1 час ( през тези 6 минути пускаш по малко пелети с ръка да не огасне горелкста ) .След това така може да си видиш за степен 2 и 1 по същия начин .Примерно ако за 6 минути на трета степен ти пусне 370 грама значи че ти пуска 3 кила и 700 грама на час ,зависимост от калоричността на пелетите и кпд на котела ще си на мощност около 15-18 киловата . :wink:
Благодаря :)
Аз това с 6-те минути го мерих и ми пуска 2375гр.....обаче го меря при изключена горелка само шнека да работи 6 мин.....баси не съм разбрал ли :?
Аз си го представям така:
за 6 минути пуска 2375гр. обаче при цикъл 45сек. имам някъде към 80 цикъла за един час, за тия 80 цикъла пуска по 6,7 сек следователно за 1 час......80цикъла по 6,7сек. са 536сек. пускане на пелети делено на 60.......за един час ще работи шнека 8,93 минути....тури го 9 мин на час .......следователно като пуска за 6 мин. 2375гр. слагам още 30-тина процента отгоре за да стигна 9-те минути работа и се получава горе-долу към 3кг на час.......ма това е на око и по налучкване :-D то може да се сметне и точно ма съм го оставил като дойде един приятел математик,направиме салата и вземем едно шише ракия и почваме да смятаме :-D :-D :-D
Като цяло ако на всеки час ще ми харчи по 3кг. май ме устройва......нали харчело от една до четири торби на ден при постоянна работа и в зависимост от външната температура.....за сега го пускам по 8-9 часа което по 3кг. грубо значи....24-27кг. ....мисля, че е добре :?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: