Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
гпн написа:
Благодаря за вниманието.
От това се опасявах...
Лека вечер.
6osi6 написа:
viewtopic.php?p=888741#p888741
Като се редактира и се прецаква линка. по-добре с бутона URL:
viewtopic.php?f=10&t=44543&start=7320#p888741
Снищи реших проблема.Господин инсталатора го попитах свето датчика черен цвят ли трябва да е,защото аз не съм го поглеждал докато си беше новичък и той ми отговори да такъв цвят е........Та накрая порбвах да го зачистя леко с мокра кърпичка и чудо той бил прозрачен.Благодаря на всички,които ми помогнаха.
Явно е така с тази слънчогледова 8мм на 140 лева тона :lol:
andy_forresite - майстор
Ама и ти така драматично го обясни. Трябваше да кажеш че не виждаш осветеност над 120-150 докато има приличен пламък. Един приятел за първа година с такава горелка ми се обади за проблем с ниска осветеност (90-100), изчистихме датчика и осветеността се върна към нормални стойности. Времето за загуба на пламък му го бях направил от първия ден на 10/160 и за запалване 80/10. Нямаше такива драми да не стига до настроената работна мощност, да пълни и пали пак и т.н. Времето на "разгаряне" е 180 секунди стандартно. При настроени 160 сек да не си и помисля за изгаснал огън, мнооого трудно ще пълни наново. Явно е запалвала през зъби. Е, вече знаеш че понякога се забърсва окото на датчика. И аз горя пепеливи 8 мм, но досега не ми се е налагало да го почиствам. Три тона ги преработи до тук :)
Evgeniy - майстор
Ама щом има чернилка, а не само прах, значи нещо не му е наред тягата за да връща пушек и да очерни сензора. Нещо като прекалено затворена клапа в комбинация със слаб вентилатор...
losh1 - помощник
Здрасти,горя пепеливи 8 мм слънчогледови и как да си настроя времето на разпознаване за наличие на горене и липса на огън сега съм заводски >90/10s
<10/90s.
С ver1.8/1.4 съм ако има значение де.При поддържане на огън и сигнал от стайния термостат прави опит за запалване не успява, тръгва да гаси и тогава реално има голям огън (вижда го 170-180) но тя е в режим изгасяне.Изгасва и тръгва да запалва.
andy_forresite написа:
Ама и ти така драматично го обясни. Трябваше да кажеш че не виждаш осветеност над 120-150 докато има приличен пламък. Един приятел за първа година с такава горелка ми се обади за проблем с ниска осветеност (90-100), изчистихме датчика и осветеността се върна към нормални стойности. Времето за загуба на пламък му го бях направил от първия ден на 10/160 и за запалване 80/10. Нямаше такива драми да не стига до настроената работна мощност, да пълни и пали пак и т.н. Времето на "разгаряне" е 180 секунди стандартно. При настроени 160 сек да не си и помисля за изгаснал огън, мнооого трудно ще пълни наново. Явно е запалвала през зъби. Е, вече знаеш че понякога се забърсва окото на датчика. И аз горя пепеливи 8 мм, но досега не ми се е налагало да го почиствам. Три тона ги преработи до тук :)
Не беше драматично а беше истината. Не отчиташе грам пламък при нормално горене на 2-ра. За да я докарам до горене от разпалване го вадих навън да отчита осветеността в стаята.
tihomir123 - специалист
Абе и аз съм изгорил 3 тона 8мм. слънчогледови пелети, пък нямам зацапване на датчика, въпросът е от какво се е зацапал този датчик пък чак и черен като негър? :lol:
tihomir123 написа:
Абе и аз съм изгорил 3 тона 8мм. слънчогледови пелети, пък нямам зацапване на датчика, въпросът е от какво се е зацапал този датчик пък чак и черен като негър? :lol:

Комина.Когато падне атмосферното налягане и натисне и се е случвало да връща.Комина не е висок около 3-3.5м,широк е комбиниран за барбекюто ми и за пеща,зидан.Има шапка инъче.Нямам и клапа на котела незнам до колко ще помогне де.
speka_rs - майстор
Здравейте на всички,
Имам един въпрос към по знаещите от мен :
Къща 250 м2 с външна изолация 8 см стериопор и подменена дограма 5 камерна със двоен стълопакет ако се монтира грейко експерт 20 кв със такава горелка ще стига ли ?
speka_rs написа:
Здравейте на всички,
Имам един въпрос към по знаещите от мен :
Къща 250 м2 с външна изолация 8 см стериопор и подменена дограма 5 камерна със двоен стълопакет ако се монтира грейко експерт 20 кв със такава горелка ще стига ли ?
На два етажа ли е? Тавана има ли изолация, колко?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: