Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tzinata - специалист
Оригиналните на Грейко са от скъпа пружинна тел и затова цената им е такава.
[/quote]
Аз самият съм търговец и знам че всяко нещо си има цена и струва точно толкова колкото е готов да даде купувача.
Ама 800лв. са си още един котел втора употреба бе.
Е заявих ги де, ще ги видя като дойдат имат ли аджеба златно покритие или нямат.
Между другото май в нашия град ще съм първи с пружини,в офиса бая ми се зачудиха за какво питам.🤣
Evgeniy - майстор
пон яну 14, 2019 9:52 pmTzinata написа:
Най големия ми проблем е почистването на "чугуняка".
Аз съм с такъв "капан за прахоляк" дето осигурява висока температура в зоната на горене. Така снегорините са значително по-малко.

Прикачен файл

IMG_20181211_215011.jpg
Ма вий тес пружини от де ги зимате бе?

Имал бол пари- дал.
То и аз , харча за глупости, ма момченцата сме си така.

Евгени, след турболаторите идва ред на ошамотяването на камерата и при мен.
Накупих малко играчки за "умната" къща. Гулям кеф.
Следнащият сезон на газ, но пелетарника ще е НЗ.
Tzinata - специалист
[/quote]
Аз съм с такъв "капан за прахоляк" дето осигурява висока температура в зоната на горене. Така снегорините са значително по-малко.
[/quote]
Като гледам си опаковал горелката с огнеупорни тухли. А от къде излизат топлите газове, това отпред и от долу ли, или има и от другаде.
Какво е разстоянието между горелката и горната тухла горе долу.?
andy_forresite - майстор
Пробвай с един "шмиргел" над горелката. Мисля че заден барабан от Москвич дванаестак ще свърши такава работа. Сложи го на 18-20 см над пламъка и виж дали пепелта в оребренията е по-малко. Човек, ти гориш скъпи пелети и си готов психически за сметките на газоразпределителното ви дружество. Не разбирам защо ти е нов котел, с който ще плащаш същото като на газ.
Все пак ако твърдо си го решил ... Въпреки че горелката ти е 30 киловата мисля че спокойно може да си купиш 20 киловатовия котел. RB30 ще го нагласиш да подава 1,4; 2,5 и 4 кг и си Ти. От лева надолу за такава покупка ще имаш пари за "подвързията" и за антикондензен вентил.
Tzinata - специалист
вт яну 15, 2019 7:57 amandy_forresite написа:
Пробвай с един....
Анди с тебе спора за СМЕТКИТЕ сме го водили миналата година.
С ~2-2.4чувала топля 290квадрата без бойлери. И съм много доволен от разхода , не съм доволен от момента на почистването.
А отражател имам не четеш.
Идеята е Като горя иглолистните и не чистя пепелника 2-3 седмици по същия начин да не чистя и котел. Само дърпаш ръчката няколко пъти,сипваш в бункера пелети и заминаваш.
Пелетите си ги купувам на пролет. Тази година на 300лв.
До тук съм около 2.5т. (не съм засичал,на око горе долу)
А иначе и Трифон е прав "имал бол пари..."
Ама има и друго "мерак и разстройство хванат ли те,няма пускане".
filmatoplo - майстор
Ааа ти искаш да смениш Карпата с котел Грейко , ами бяха евтини 4 месеца бе промоцията.
Tzinata - специалист
Стига с тая промоция бе Филме. 200 лв. Не ме оправят в живота. На фона на 4000лв. Те април ги вдигнаха сега промоция. Айде сега търговски номера.
fbr - майстор
вт яну 15, 2019 8:53 amTzinata написа:

До тук съм около 2.5т. (не съм засичал,на око горе долу)
Днес е средата на отоплителния сезон. Горивото трябва да е преполовено. Ако е повече- песен, ако е по-малко - лошо.
filmatoplo - майстор
:) Едва ли съм изгорил до тук 1 тон ,може -ако е така супер :wink: сега ги броих криво ляво 60 айде да ги пишем 66 за 1 палет :lol: .Прегледах си листите с разхода от минали години -от днес до края на сезона има да горя още 67 чувала :supz:
Последна промяна от filmatoplo на вт яну 15, 2019 9:51 am, променено общо 2 пъти.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: