Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср яну 22, 2020 9:07 pmgnt69 написа:
Зависи, има случаи брой торби по 11-12 зависи колко са налели пълначите.
Руси G, нидей налива масло в горелката бре!
Натурела, сакън, не имплантирайте и везна в тоя пусти софтуер!
morfei1 - специалист
Всеки да си купи кантар и до горелката. Преди да сипе, тегли и така.... на всяко чувалче. Допълнителна хамалогия, щот другата е "малко".....

Аз на това не бих разчитал за разход или мощност, без да засека, колко реално сипвам и колко реално изгарям. А като ги засека, реално си губи смисъла самата опция.

"Луд на шарено се радва"
andy_forresite - майстор
Претеглял съм торби с дървесни и слънчогледови пелети от по 15 кг. от 4-5 производители с механично кантарче. Винаги е показвало 15 кг. Не съм претегял всичките, а по 3-4 съмнителни бройки от партида (минимум 100 бр, или по 3-4% процента проверени). Понеже зареждам по 2 на ден, нося по една в ръка и не усещам разлика.
Претеглял съм и пепелния остатък на ел везна, впечатлен от малките проценти, които дават за дървесни пелети. Не можеше да ги пипна по този показател. Мегаджаулите обаче не мога да ги определя :)
stridata - специалист
ср яну 22, 2020 10:29 pmmorfei1 написа:
Всеки да си купи кантар и до горелката. Преди да сипе, тегли и така.... на всяко чувалче. Допълнителна хамалогия, щот другата е "малко".....

Аз на това не бих разчитал за разход или мощност, без да засека, колко реално сипвам и колко реално изгарям. А като ги засека, реално си губи смисъла самата опция.

"Луд на шарено се радва"
Абе трябва да ти каже, ча като си го настроиш си е доста полезна опция! Виждат се пикове, вижда се почасово точно какво се е слечвало с горенето. Кога е влезнала в съспенд, кога е изгаснала, колко пелети са били нужни да достигне температурата. Можеш да си направиш много добра статистика, кога е за темоглави и кога е за стаен.При мене проблема е, че бункера е DIY и не мога да изчисля точно кога колко е взела.
spec - специалист
Здравейте,
Предполагам, че повечето от Вас нямат нужда от тази информация, защото са наясно с ползите от турболаторите, но за всички останали:
На снимката - разликата в цвета (съответно температурата) при първи и трети ход на изгорелите газове.

Прикачен файл

resizeimage.png
resizeimage.png (82.92 KиБ) Видяна 2265 пъти
Бойко Христов - напреднал
Здравейте това е статистиката на горелка Greyko RB 20 Star с котел Greyko Екзотик 20 kw. Отоплявам къща - партер и етаж по 70кв.м. - общо 140 кв.м.
С вътрешен термостат задавам температурата. На втория етаж са спалните и съм с термоглави защото две от спалните не се ползват 7 дни а само събота и неделя и са настроени на 12 градуса. Моята спалня е на 16 градуса. На стълбището имам два радиатора също с термоглави на 12 градуса. Пелетите са дървесни и остава малко пепел. Чистя котела един път на седмица.
Имам няколко въпроса. Нормален ли е разхода на гориво ? Полезно ли е това палене и гасене през два/три часа? Времето за P3-17s, P2-12s, P1-8s
Прикачен файл:
Untitled2.jpg
Untitled2.jpg (42.77 KиБ) Видяна 2017 пъти
съб дек 21, 2019 6:30 pmfilmatoplo написа:
Новите запалки от Грейко си идват с по дългите тръбички , и когато подменям някоя изгоряла от стария модел -сменям в комплект -запалка и тръбичка .Около 10 съм сменил през годините .Питането ми беше -дали някой без да знае при изгарянето на старата запалка -не си е купил нова Японска от Мотор барбекю с желанието да си я смени сам в старата тръбичка , И току виж - Успял . :wink: Е -има ли такива .
В интерес на истината, аз успях да я напъхам японската запалка в старата тръбичка. Не съм имал особени затруднения, освен че после се оказа че старата си е била ОК... Дълга история. Сега си имам резервна :)
Rumen89 - специалист
чет фев 06, 2020 10:26 amБойко Христов написа:
Здравейте това е статистиката на горелка Greyko RB 20 Star с котел Greyko Екзотик 20 kw. Отоплявам къща - партер и етаж по 70кв.м. - общо 140 кв.м.
С вътрешен термостат задавам температурата. На втория етаж са спалните и съм с термоглави защото две от спалните не се ползват 7 дни а само събота и неделя и са настроени на 12 градуса. Моята спалня е на 16 градуса. На стълбището имам два радиатора също с термоглави на 12 градуса. Пелетите са дървесни и остава малко пепел. Чистя котела един път на седмица.
Имам няколко въпроса. Нормален ли е разхода на гориво ? Полезно ли е това палене и гасене през два/три часа? Времето за P3-17s, P2-12s, P1-8s

Untitled2.jpg
16 градуса??
Масовата обикновена термоглава, нагласена на 2, което би трябвало да е 16 градуса, обикновено държи градус-два над зададената. Нормално за здрав сън.
Изнежихме са с тия 20-21.
До преди десетина дни, в спалнята и детската бях с такива, а сега съм с електронни и цепи косъма.
От топло и от кир не са умирало.
ves-ko - специалист
Здравейте,
Видях,че в схемата от инструкцията на Натурела има вход от PT 100/1000 - температура на димните газове, а в схемата от инструкцията на Грейко това липсва (пише само PT).
В случая става дума за не пълно 'пречертана' схема, но реално с пълна функционалност (защото на екрана може да се показва пемп. дим) или става дума за 'орязана' версия на платката на натурела?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: