Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoyan123 - помощник
ср мар 08, 2023 9:52 amТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 08, 2023 8:18 amkalin72 написа:
Това, както и съветите дето даде gnt, за тунинг на котела.
пон мар 06, 2023 8:29 amgnt69 написа:
... ТУК за оптимизиране на котела. И накрая можеш да си купиш глава за 20 киловатова горелка и да я смениш. :partyman:
Дали има нужда, лесно може да се прецени с един аналогов термометър на димохода.

https://photos.app.goo.gl/iL8MPAzfgfR1qeiR6

Тази температура постигам при пълна мощност на 20ска, 60 градуса на водата, в 27 киловатов Бош, направен на 5 хода и с 1 турбулатор.
Вторият го махнах, че предобрява нещата, особено ако си правя експерименти да го карам на 2ра или на 1ва. Показвал съм какво става, със снимки.
При мен няма модулация, Стояне, само 3та.
Привет Трифоне , ако искаш и ако имаш възможност ще оставя телефона си , или дай твоя да поговорим за горелката , че нещо ги гафя с писането , номера ми е 0878985508 .
чет мар 09, 2023 11:16 pmstoyan123 написа:
Здавей нямам такива опций за отговаряне търсих , може би щото пиша от телефона .
Аз също не зная как става №ра на Калин, затова оформям на ръка.
Ползвам старият стил на Форума, ако това има значение.
Имам опция "промени", което включва цялото мнение, с всичките цитати. Просто трия ненужното.
andy_forresite - майстор
Стояне, ако не знаеш как да зададеш други стойности за зареждане, пауза и % вентилатор, прочети в упътването. На цветните дисплеи (Star) менюто е друго, но принципът е същият. Всички управления, които не са с цветен дисплей, се настройват по един и същ начин. От дадената от теб информация до тук се вижда, че настройките ти не са оптимални.
kalin72 - майстор
Отговаряй от ограденото в зелено, не от ограденото с червено!
Аз също пиша понякога от телефона, дори не съм избрал опцията Desktop site, и пак имам тези бутони.

Прикачен файл

Screenshot 2023-03-10 091646.png
Screenshot 2023-03-10 091646.png (94.6 KиБ) Видяна 984 пъти
6osi6 - майстор
„Тази температура постигам при пълна мощност на 20ска, 60 градуса на водата„

Шеги и закачки :-D
пет мар 10, 2023 9:42 am6osi6 написа:
„Тази температура постигам при пълна мощност на 20ска, 60 градуса на водата„

Шеги и закачки :-D
Заповядай, за тестове!
Тъкмо ще тествам пресните пелети- още не съм палил, за срамотиите, ама те и климатиците ми почти не работят.

Жозефин, всичките гигабайти снимки и клипове, дето съм качил, ако си ги гледал, нямаше да пишеш баш тъй.
То бяха неверници, то беше чудо. Имаше един, дето изхейти и след надлежно извършен следствен експеримент.
Споделил съм и негативите, вследствие ниските димни, като и тогава някой ми се присмя. При положение, че съм с буфер, защо ли си правя опити с модулации, турболатори и пр. при положение всеки път да повтарям думте на инсталатор;
- "Под 120 градуса гледай да не сваляш!"
Мен също ме сърби главата отвътре.
Здраве да е!

https://photos.app.goo.gl/XAVABaSxTrJD92HS9
Не зная дали се вижда от други. Опитах да споделя така, че да се вижда кога е правена съответната снимка.
Контролера съм го снимал 2 минути по късно.
Ето и на котела
https://photos.app.goo.gl/qGAgPrBAeXEeFZhi8
За някого това ще е грешка в показанията, за мен е напълно нормално. Единият е точно над горивната камера, другият е на изхода на котела.
При тази Т дори съм още по ефективен, но не това е същността на проблема, а че не си познал кого да хейтиш. Не съм тук, за да заблуждавам никого. Показвам абсолютно всичко, негативите също.
Де факто си прав- не е на 60, и не е на Р3.
Изтървал съм момента. Мога да си погледна делтата за сваляне на мощностите, но резултатът няма да е далеч от твърдението ми.
Реално изобщо не са шеги и закачки друже.
Предполагам може да оцениш петте хода и турбулаторите в 1ви и 2ри оригинални?
Освен това, значение има и тънката настройка, предполагам ще се съгласиш.

пп. Все пак, понеже съм забравил какви бяха настройките, а и отдавна не съм разцъквал менюто, слязох в котелното.

Жоси, забравил съм и, че понеже съм с Буфер, не ми трябва модулация.
Това знаеш ли какво означава?
Настройките на Р1 Р2 и Р3 са ми еднакви.
Горелката ми работи на номинал, докато зареди буфера, след което се изключва.
Онзи "неефективен" за мнозина режим.
Опитай да се шегуваш с друг! Поканата си остава валидна. Може да се включат и други съфоручци.
stoyan123 - помощник
пет мар 10, 2023 11:55 amТрифон П.Трифонов написа:
пет мар 10, 2023 9:42 am6osi6 написа:
„Тази температура постигам при пълна мощност на 20ска, 60 градуса на водата„

Шеги и закачки :-D
Заповядай, за тестове!
Тъкмо ще тествам пресните пелети- още не съм палил, за срамотиите, ама те и климатиците ми почти не работят.

Жозефин, всичките гигабайти снимки и клипове, дето съм качил, ако си ги гледал, нямаше да пишеш баш тъй.
То бяха неверници, то беше чудо. Имаше един, дето изхейти и след надлежно извършен следствен експеримент.
Споделил съм и негативите, вследствие ниските димни, като и тогава някой ми се присмя. При положение, че съм с буфер, защо ли си правя опити с модулации, турболатори и пр. при положение всеки път да повтарям думте на инсталатор;
- "Под 120 градуса гледай да не сваляш!"
Мен също ме сърби главата отвътре.
Здраве да е!

https://photos.app.goo.gl/XAVABaSxTrJD92HS9
Не зная дали се вижда от други. Опитах да споделя така, че да се вижда кога е правена съответната снимка.
Контролера съм го снимал 2 минути по късно.
Ето и на котела
https://photos.app.goo.gl/qGAgPrBAeXEeFZhi8
За някого това ще е грешка в показанията, за мен е напълно нормално. Единият е точно над горивната камера, другият е на изхода на котела.
При тази Т дори съм още по ефективен, но не това е същността на проблема, а че не си познал кого да хейтиш. Не съм тук, за да заблуждавам никого. Показвам абсолютно всичко, негативите също.
Де факто си прав- не е на 60, и не е на Р3.
Изтървал съм момента. Мога да си погледна делтата за сваляне на мощностите, но резултатът няма да е далеч от твърдението ми.
Реално изобщо не са шеги и закачки друже.
Предполагам може да оцениш петте хода и турбулаторите в 1ви и 2ри оригинални?
Освен това, значение има и тънката настройка, предполагам ще се съгласиш.

пп. Все пак, понеже съм забравил какви бяха настройките, а и отдавна не съм разцъквал менюто, слязох в котелното.

Жоси, забравил съм и, че понеже съм с Буфер, не ми трябва модулация.
Това знаеш ли какво означава?
Настройките на Р1 Р2 и Р3 са ми еднакви.
Горелката ми работи на номинал, докато зареди буфера, след което се изключва.
Онзи "неефективен" за мнозина режим.
Опитай да се шегуваш с друг! Поканата си остава валидна. Може да се включат и други съфоручци.
Чакай малко Трифоне , значи това са ти ламарините за пет хода и турболатори те , аз за това оставих телефона си да се чуем да ми разясниш за тези неща , и как само на Р3 я караш.
Не я карам само на Р3. Просто като свали на Р2 продължава с настройките на Р2, а те са същите като на Р3. Това се случва и с Р1.
При теб е неприложимо, всъщност приложимо е, но няма да имаш ефекта който аз търся, понеже зареждам буферен съд, а къщата ми черпи енергия от него.

Чети какво ти пише Анди и го прилагай!
Разгледай и линчето, дето сподели gnt! Ламарините съм ги правил, четейки от там.
Ще ти звънна късният следобед.

пп. Жозефин не му обръщай внимание! Силен е с въглищарниците, а те са друга бира.
Затова и такива параметри са му непонятни. Ако види как работи котел на Грейко, директно ще забрави полския.
6osi6 - майстор
Виеш като развалена плоча.
90 със 60 на водата може и да държиш, но за малко време, ниска мощност, или висока с горене на боклук - пелети, и хладен буфер.
пет мар 10, 2023 3:19 pm6osi6 написа:
Виеш като развалена плоча.
90 със 60 на водата може и да държиш, но за малко време, ниска мощност, или висока с горене на боклук - пелети, и хладен буфер.
Няма нищо вечно, пиле.
Можеш ли да сметнеш времето, нужно за затоплянето на 500л буфер от 60 до 70 градуса, при 18клвт/ч подавана енергия, с разход за поддържане Т 22 градуса в жилище на 1 етаж, 50м2, със средна по хубост дограма и топлоизолация, при външна Т......можеш да си я вземеш от нета.
Ако не се вижда, датата е 26.01.2019г. в 18.18ч.
При 64 градуса, или 70, щото ми е по изгодно, имам 90 на газовете. Смятам задачата, свързана с ефективността за изпълнена.
Понеже започнах да страдам от конденз в инокса, който започна и да тече в котелното, извадих вторият турбулатор. Тогава показах на Форумът, какво губим, когато пИчелим.
Явно по него време си се занимавал с по сериозни неща, та ти е убягнало.
Поредният тутманик, койта ще намери начин да промени бялото в сиво.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: