Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Чакай сега. Какво да настройваме в топло време :) Настройки се правят като започне отоплението. То не се настройва кой знае какво, обаче си трябва стоене при горелката и наблюдаване докато се получи. Повечето неща си остават както си ги помни управлението. Те са установени с течение на времето като едни добри стойности, производителят ги е оставил така защото вършат работа. На практика трябва ти F.load и да си нагласиш мощностите. За финал остава въздуха. За него обаче като запалим.

Ето ти за пауза 45 секунди:
Първа - 2,2/45/% вент; Втора - 4,2/45/% вент; Трета - 7,5/45/% вент. Трета я намалих еднолично на "16,5 kw".
Пуска съответно: 1107 грама; 2027 грама и 3393 грама.
vesonp1 - специалист
Много Благадаря за всичко , че по едно време като нищо не знаех и майстора цъкаше насам , натам и вика:
- Не става, не са ти хубави пелетите аз ти казах да си вземеш чамови , че са по-хубави от буковите :-D , ще ти донеса два чувала слънчогледови да видиш, че с тях е Супер.
А по едно време викаше:
-Те па да не са верно по-калорични и затова да изгарят по-бавно :? ама защо падат недогорели няколко.
Стана ми ясно, че знае да я настрои колкото мен ама нейсе :)
-Гледай,гледай колко интересно я да пробваме това, я онова и мина цял ден в проби :shock:
Kondor1 - специалист
andy_forresite написа:
То не се настройва кой знае какво, обаче си трябва стоене при горелката и наблюдаване докато се получи.
И грубо 1 тон пелети за упражнения. Но е добре да имаш и 1 чувал въглища да го поглеждаш, ако се изнервиш от пелетите.
stakoz - специалист
filmatoplo написа:

Спешно ми трябва информация - почистващия скъп механизъм върши ли работа ,издържа ли един сезон без да се прецака нещо .
Аз имам такъв, инсталиран от Лазар Г. още като го пусна Грейко миналата година, още си е на място, и да чисти, доста пепел пада от него , даже има ефект и на турболатор.
Друг е въпроса дали си заслужава парите (към +550 лв беше)...
Тез цикли не ги разбутвайте бре, тва да не ви е играчка!
Достатъчно е подаването да се барне, в зависимост от къщата и малко въздуха, че да гори добре.
m.eit - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Тез цикли не ги разбутвайте бре, тва да не ви е играчка!
Достатъчно е подаването да се барне, в зависимост от къщата и малко въздуха, че да гори добре.
То си е точно така при горелките грейко!

Ами ако все пак е уцелил греда със скъпи но калпави пелети,които не отговарят на спецификацията която я пише на опаковката? Човека става :rolleyes: И се почва едно коментиране,мани мани!
Визирам vesonp1.

:weedman:
Подсказвам- гледайте осветеността как се променя през периода на един цикъл. Погледайте така поне няколко цикъла и си сипете по една, преди да зациклите.Ни много дълъг, еле па кратък цикъл, е на добре. Анди, ако иска, ще го обясни това, че му се отдава, ако е забелязал зависимостта де, че няма още стаж.
Харча евтини пелети и си ми топли. Препоръката на инсталатора ми беше да започна с хубави, че по лесно се настройва, докато се сработим с горелката. Разликата от евтините и хубавите си я местя в джоба Огняр-параджия. Топлят почти еднакво, горелката се справя.
Ако порастна някой ден ще си купувам само хубави......или ще забравя за пелетите.
dimitkovec - напреднал
filmatoplo написа:
Бавен процес е настройката ,сами ще се убедите ,не става за два часа .

Спешно ми трябва информация - почистващия скъп механизъм върши ли работа ,издържа ли един сезон без да се прецака нещо .
Здрасти, по думите на Лазар аз бях първият от клиентите му, който си поръча пружините. Не са променили външния си вид за единотоплителен сезон, а за това дали върши работа... Като турболатори предполагам че върши работа. Като почистващ механизъм по-скоро пречи.
filmatoplo - майстор
За механизма ,един пише чисти ,друг пише пречи :? :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Всички по-скъпи котли имат такъв почистващ механизъм. Приготвил съм един за мен, дано намеря време за монтаж преди отоплителния сезон, защото често ми се случва преди чистене на котела димогарните тръби да са изцяло запушени (тези в средата) :)

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: