Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Вдигни малко % за тест ,на мен лично още никой не ми е казал причината и аз гадая ,имах такъв случай и направих % нула 0 да се излезе от ситуацията .Не е грешка като вентилатора не работи в изчакването ,въздух си влиза през вентилатора от тягата на комина .
andy_forresite - майстор
Гледам при поддържане не взима бонбони. Така няма шанс да изкара повече от 15-20 минути с естествената тяга. Не ми е цел, само питам дали може да се направи някакво подаване че да издържи по-дълго ако се стигне до там.
п.п. и моят вентилатор започва с 80 оборота на 15%. Естествено не пропусна да ме извести с "fan error". Малко бъгаво е сътворено, но при 0% няма ядове за suspend/поддържане.
filmatoplo написа:
Ако монтажника снеме горивната глава и завари пукнатината ,броите ли го за ОК. :wink:
Стественно, че е ОК, но няма да разкарвам човека 200 и кусур километри, а ще си намеря кой да ми я завари на място.
Преди да си направя горелката включ-изключ, експериментирах с пустия безкраен съспенд, като постигнах невероятен успех с лоада на 7 секунди, цикъл 300 и фена на 20%. Табличката на Брадъра ми го смята на 2.6 киловата и ми се струва, че няма да гасне с години. Стария софт, грешка вентилатор е непознато понятие за дисплея. Който има такъв проблем, просто да увеличава с по малко процентите или да ги направи 0, както казва Филма.
andy_forresite - майстор
При версия 1.8/1.4 няма възможност да си правиш безкраен съспенд. Има само тлеене без подаване на пелети и докъдето издържи. Така е на "реторта" и на "висока мощност". Само се прибиваш да въвеждаш pin при смяната на режима. Едно и също прави без никаква разлика. Изрично съм клечал да наблюдавам. Ако угасне следва гасене и запалване наново. Ако вентилаторът не е на 0% ще продължи няколко минути, т.е. още по-малко време от теоретичното според от 19-20 минути, след които евентуално ще успее да излезе без да изгасне.

Още не мога да си направя безпроблемно разпалването :? Нахвърля пелети и добре че съм там да гледам какво се случва, издърпвам кабела на големия шнек и чакам огънят да се разгори. Ако го оставя ще се забакне и изгасне. Друг критичен момент нямам засега, само разгарянето.
gunpowder - специалист
filmatoplo написа:
Донастройките са си съвсем нормална и рутинна работа ,то почти всеки го иска и си го извършва ,по презумция човек който си избира и купува такава горелка позволяващо това подсъзнателно го включва в избора си .менюто е точно за това собственика да си прави спокойно корекции ,или казано на съвсем прост език купувайки горелката монтажника ти показва как се борави с нея и при необходимост си коригираш от бутоните най общо приетите функции- промяна на температурата ,подаване на гориво и въздух ,пуск и стоп .В гаранция са всички елементи на горелката и ако някой от тах се повреди се подменя в определения срок от 2 години ,но не съм съгласен че две години някой е длъжен да идва и да ти натиска бутони за щяло и нещяло .
Ясно ми е че, ще си поиграя с настройките то и аз искам да видя разликите при различните настройки пък и не съм казал че искам да идват и 2 години да ми слугуват за щяло и нещяло , въпроса е да заверят гаранцията то така или инъче аз ще си я монтирам даже , защото искали 30-40 лв само за самия монтаж явно много трудно се завиват 4 болта :lol:
А ще ми кажеш ли от къде мога да си купя беззичен стаен термостат и какъв е по-важното ? Имам монтирани термоглави , но мисля че , няма да е излишно да го имам .
andy_forresite написа:
...........
Още не мога да си направя безпроблемно разпалването :? Нахвърля пелети и добре че съм там да гледам какво се случва, издърпвам кабела на големия шнек и чакам огънят да се разгори. Ако го оставя ще се забакне и изгасне. Друг критичен момент нямам засега, само разгарянето.
Анди, имаш възможнжст за настройки. Лоада можеш да пипнеш, времето за разгаряне, мощността на която ще се разгаря....Ши стани, ни бой са.
kalin72 - майстор
Моя load беше 90 секунди, и това като смятам с 1 литър пелети, както е описано. Падаха много в пепелника, направих го на 70 секунди и нямам проблеми.
andy_forresite - майстор
Аз съм чел цялата тема, някои неща дори съм ги потретвал. Не си спомням обаче какво се прави при следната ситуация:
- F.load - 61 s
- запалване при 45% вентилатор и чакане на осветеност 105 за 10 секунди (фабрично беше 90/10, но го вдигнах белким по-ефектно да се запалят тия пустини)
- време за разгаряне 170 s при 43% (180, но го намалих, ще кажа защо)
- време за работа на мощност 2 - 180 секунди

Така, това е постановката. Пали за около 2-3 минути. Следва вентилатора за три минути на 43%. Тук е критичният момент - осветеността започва да варира между 50-80. Дип че съм намалил разпознаването на загасване на 10/120 та не приключва тук. Намалих времето от 180 на 170 сек. защото тук е на ръба да изгасне и за до може втора мощност да дойде по-скоро че да разръчка пелетите. Когато изтекат 170-180 сек (нема разлика) и дойде порция пелети стават две неща - падат 3-5 пелетки в пепелника клоп-клоп потропват с крачка и осветеността се качва на 120-130-140. Задържа се около тези стойности през цялото време. Идващите за втора мощност пелети идват в повече за нуждата в момента. Те наличните не са се запалили как му реда, та за какво са още. Затова измъкнах кабела и работата заспа - разгоря се на 170-180 че и повече и като пропусна 2 дози за втора и една за трета, връщам кабела докато няма иконка за връцкане не баш шнека и оттам нататък гори добре.
Нещо с първата доза и въздуха е, ама кво точно :? Да кажа и сетъпа за добро горене, от което съм доволен за да има база за размисъл за който чете мнения с много мастило:
Power 1 - 1,7/45 сек., 41% (1,1-1,2 кг/ч)
Power 2 - 2,9/45 сек., 43% (1,8-1,9 кг/ч)
Power 3 - 3,9/45 сек., 46% (2,4-2,5 кг/ч)
По принцип F.load с 61 s е малко ниска, защото 1 l пелети ги пълни със 70 секунди. Дали ще се разгарят по-хубаво ако са повече :? На 66-70 падат още повече пелети докато е в "разгаряне". Тоя въздух на разгаряне не знам на колко да го сложа. Над 45% пък пали като рейс Икарус на 1 000 000 километра с връщан километраж, но пак пАли.
Намали осветеността, и пробвай с разгаряне на 1ва, като и увеличиш времето за разгаряне.
Не е от въздуха, а от пелетите.
andy_forresite - майстор
Разгарянето е заложено 180 секунди. През това време не сипва пелети и гори с наличните от F.load ~500 грама. Значи секундите и процентите остават, само сменям Мощност 2 с Мощност 1 и вдигам още времето. Това време е заложено на 140 секунди, а аз го увеличих на 180. Да го направя за следващия път 240 примерно, м? Или ще се разпали или ще изгасне :partyman:

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: