Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ср апр 07, 2021 1:23 pmLazarGanev написа:
Хистерезиса се отнася за зададената температура в бойлера - т.е ако си задал 50*С, на толкова помпата ще спре, а ще тръгне на 43 в бойлера.
Въобще да не те интересува долната граница дали е 55, 35 или 25. Слагай помпата да тръгва на 60, а само ако имаш трипътен антикондензен вентил - тогава да тръгва на 55.
Благодаря,питам защото вчера при работеща горелка,в бойлера падна до 12 а,а не тръгна помпата,след като загасих горелката и я пуснах наново си тръгна
LazarGanev - "Велик майстор"
ср апр 07, 2021 1:30 pmBbtboian написа:
ср апр 07, 2021 1:23 pmLazarGanev написа:
Хистерезиса се отнася за зададената температура в бойлера - т.е ако си задал 50*С, на толкова помпата ще спре, а ще тръгне на 43 в бойлера.
Въобще да не те интересува долната граница дали е 55, 35 или 25. Слагай помпата да тръгва на 60, а само ако имаш трипътен антикондензен вентил - тогава да тръгва на 55.
Благодаря,питам защото вчера при работеща горелка,в бойлера падна до 12 а,а не тръгна помпата,след като загасих горелката и я пуснах наново си тръгна
След 3 страници лекции още ли не си разбрал? Едното условие за да включи помпата за БГВ е температурата в бойлера да падната със 7 градуса под зададената (това при теб явно е било изпълнено), а второто условие е температурата на водата в котела да е над 55*С, което при теб в този момент явно не е било изпълнено. Сега ясно ли е? :)

ПП: Имам толкова умен котарак, че ако това му го обясня на него толкова подробно, съм сигурен, че и той ще го разбере :-D
Евала за отношението,да е жив и здрав котарака,а водата в котела беше над 55 и по 2та термометъра (този на котела и този на горелката),не е важно.Живи и здрави!
LazarGanev - "Велик майстор"
ср апр 07, 2021 1:55 pmBbtboian написа:
а водата в котела беше над 55 и по 2та термометъра (този на котела и този на горелката),не е важно.Живи и здрави!
Просто няма как да стане - този контролер е абсолютно предвидим и съм сигурен в него, че повече вярвам на него, отколкото на ползвателите му. Вместо да гасиш и пак да палиш горелката, просто е трябвало да изчакаш да се вдигне температурата на котела :cool:
С ревящо-пищяща жена в банята няма време за чакане :axe:
ср апр 07, 2021 2:13 pmBbtboian написа:
С ревящо-пищяща жена в банята няма време за чакане :axe:
От много икономии се тъй става. Жената си иска ресурс- като го няма, помпата и от вчера да я пуснеш, от -20 да тръгва, се тая.
Газов котел след минутка е на максимум, но пелетния е като локомотив.
Трябва така да си съчетаеш джаджите, че чакрите ти да не страдат.
pechkata - специалист
ср апр 07, 2021 1:55 pmBbtboian написа:
Евала за отношението,да е жив и здрав котарака,а водата в котела беше над 55 и по 2та термометъра (този на котела и този на горелката),не е важно.Живи и здрави!
От тези двамата нищо няма да изкопчиш - ще те въртят като шиш на бавен огън... :-D
По добре търси някой майстор в района да види за какво иде реч... :partyman:
Жако - специалист
пон апр 05, 2021 8:06 pmpechkata написа:
пет апр 02, 2021 11:01 pmЖако написа:
pechkata написа:
Я кажи колко сантиметра е разликата между стария и новия модел - като той не ще да отговори...
Да беше написал нещо по съществено вместо да шикалкавиш у форума както Трифонари... :-D
:-D
don.nasco - специалист
Привет,

Да питам и аз нещо за Летният режим (извинявам се, ако вече е било споменато някъде в тази тема).
На версия 1.8/1.4 не мога да задам Хистерезис на БГВ повече от 5 градуса. В предните постове Лазар Ганев обясняваше на дълго и широко как се случва работата в този режим, мисля че там въпроси нямам.
Правилно ли разбирам, че не мога да задам по-голям диапазон в градуси за моята версия (явно на други версии може да се зададе 7 градуса)?

Поздрави и весело посрещане на Великден!
Атанас
LazarGanev - "Велик майстор"
съб май 01, 2021 12:24 amdon.nasco написа:
В предните постове Лазар Ганев обясняваше на дълго и широко как се случва работата в този режим, мисля че там въпроси нямам.
Правилно ли разбирам, че не мога да задам по-голям диапазон в градуси за моята версия (явно на други версии може да се зададе 7 градуса)?
Извинявам се, грешката е моя, 7 градуса е за друга марка, тук 5 градуса хистерезис на водата в бойлера е максимума. В предните постове спорът беше не за хистерезиса на температурата на водата в бойлера, а за долната граница на температурата на котелната вода, при която се включва помпата

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: