Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Случвало ми се е ,ако не стане с рестарт на платката ,ако не стане и с преинсталиране ,платката и дисплея трябва да ходят до Натурела.
filmatoplo - майстор
Котела и горелката за които споменах са Продадени .Даже и не видях купувача ,да си го ползва безаварийно.Така се прави ,на който е нужен пали колата и идва.
m0m43 - специалист
вт сеп 21, 2021 9:11 pmkolevd написа:
вт сеп 21, 2021 8:34 pmfilmatoplo написа:
:? Как тъй.
Ами като включа захранването се показва екрана с първоначалния надпис , след това за секунда се показва екран с версия на контролера и се рестартира...
След спиране на тока и при мен се беше получило така - естествено по средата на зимата. Обадих се на Натурела, изпратих им платката за преинсталиране, сложиха ми последната версия на софтуера и всичко тръгна по старому.
brassSob - специалист
чет сеп 23, 2021 1:03 amm0m43 написа:
вт сеп 21, 2021 9:11 pmkolevd написа:
вт сеп 21, 2021 8:34 pmfilmatoplo написа:
:? Как тъй.
Ами като включа захранването се показва екрана с първоначалния надпис , след това за секунда се показва екран с версия на контролера и се рестартира...
След спиране на тока и при мен се беше получило така - естествено по средата на зимата. Обадих се на Натурела, изпратих им платката за преинсталиране, сложиха ми последната версия на софтуера и всичко тръгна по старому.
Направил си го по най-сложния начин. Всеки сервизен на Грейко има софтуера и с лаптопа на място ще го направи за 15 минути.
filmatoplo - майстор
Винаги когато съм пращал платки и дисплеи за ремонт в Натурела с подобни симптоми -сменят някакъв повреден детайл ,опоменават го там с някакви цифри ,тоест инсталатор с лаптоп не може да помогне.И винаги ремонта с Еконта е около 30 лв ,майстор инсталатор ще излезе по скъпо.Но вие правете каквото е редно.
m0m43 - специалист
При мен май нямаше повредени детайли, или поне не съм обърнал внимание. Разходите по Еконт бяха почти колкото ми взеха от Натурела. :) А платката ми я върнаха идеално почистена, като нова. Даже обмислях всяка година да им я пращат, само да я чистят :lol: :lol:

Относно инсталатора, даже не бях се замислил да му се обаждам (даже мисля вече не е и дистрибутор към Грейко). Не беше от разбиращите, лошото е че когато купувах и аз не разбирах нищо, а работата беше на зор :/ Сложи ми 30кв котел + 30 кв горелка на отворена гравитационна система със добавена помпа - това на отопляваща площ ~150кв (със изолация и читава дограма). Настройките и те бяха толкова добри :) Разхода на пелети е токова добър колкото и цялата система :/ Тази година я преправих на затворена + трипътен вентил. Обмислях и буфер, но реших че догодина ще слагам термопомпа.
gardenER-- - специалист
Дойде отново една от любимите ми теми - а именно начинът на горене на Грейко в тези температурни условия;
В къщата си е доста студено, ако не се запали парното. Пали се на обяд до към 18 часа, после на утрешния ден в 3 до към 9.

Не помня кой колега обеща, че ще ми даде настройки в случай, че пак не съм доволен от своето, но това е без значение - като сега питането ми е следното:
Котлето е извън къщата - недобре изолирано помещение, кутията, която е направена е изолирана с вата, дотук ок;
Не съм импровизирал да задам на горелката да вдигне 75 градуса, причината е, че не знам кога да го пробвам, тъй като миналата година по спомен, едва вдигаше 65 (мисля че дори и не ги е вдигала);
Настройките са следните, като отоплявам от двуетажна къща, само първият такъв (80 кв етаж, без изолация и без термостат):
интервал на зареждане и при трите мощности 45 секунди;
Р3 - 6.7 / 52% вентилатор;
Р2 - 5.2 / 50% вентилатор;
Р1 - 2.8 / 47% вентилатор;

Не гоня перфектната икономия, а по-скоро качествено горене на слънчогледовите пелети, както и да достига желаните градуси при сериозни минусови температури
speka_rs - майстор
съб сеп 25, 2021 10:13 pmgardenER-- написа:
Дойде отново една от любимите ми теми - а именно начинът на горене на Грейко в тези температурни условия;
В къщата си е доста студено, ако не се запали парното. Пали се на обяд до към 18 часа, после на утрешния ден в 3 до към 9.

Не помня кой колега обеща, че ще ми даде настройки в случай, че пак не съм доволен от своето, но това е без значение - като сега питането ми е следното:
Котлето е извън къщата - недобре изолирано помещение, кутията, която е направена е изолирана с вата, дотук ок;
Не съм импровизирал да задам на горелката да вдигне 75 градуса, причината е, че не знам кога да го пробвам, тъй като миналата година по спомен, едва вдигаше 65 (мисля че дори и не ги е вдигала);
Настройките са следните, като отоплявам от двуетажна къща, само първият такъв (80 кв етаж, без изолация и без термостат):
интервал на зареждане и при трите мощности 45 секунди;
Р3 - 6.7 / 52% вентилатор;
Р2 - 5.2 / 50% вентилатор;
Р1 - 2.8 / 47% вентилатор;

Не гоня перфектната икономия, а по-скоро качествено горене на слънчогледовите пелети, както и да достига желаните градуси при сериозни минусови температури
Колега без да кажеш дали горелката е 20 кВт и за 6 мин колко ти дава големия шнек няма как да ти помогнем с настройките.
gogo4039883 - помощник
Здравейте, да попитам горивоподаващ шнек (на грейко), които подава пелети от бункера към горелката каква мощност е (колко вата)? Благодаря предварително!!!
filmatoplo - майстор
В ОЛХ има изгодно котел Грейко Експерт 20 комби с горелка 20 на цена 4000 лв .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: