Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб окт 16, 2021 5:44 amBubaraka написа:
Целта не е почистване, а единствено да се намали температурата на димните газове.
:-D Ами нали точно чистите тръби осигуряват по-добър топлообмен, което пък сваля температурата на газовете? Снепочистени тръби как ще стане работата? :cool:
съб окт 16, 2021 7:11 amLazarGanev написа:
съб окт 16, 2021 5:44 amBubaraka написа:
Целта не е почистване, а единствено да се намали температурата на димните газове.
:-D Ами нали точно чистите тръби осигуряват по-добър топлообмен, което пък сваля температурата на газовете? Снепочистени тръби как ще стане работата? :cool:
Факт. Аз тръбите ги чистя редовно, но искам да намаля допълнително температурата на газовете с една идея и да запазя повее топлина във водната риза.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, не вярвам да чистиш всеки ден ръчно тръбите, а пружините го правят. Ако сложиш турболатори, които нямат почистваща функция, няма да можеш да чистиш и ръчно, защото постоянно трябва да ги махаш
съб окт 16, 2021 9:11 amLazarGanev написа:
Е, не вярвам да чистиш всеки ден ръчно тръбите, а пружините го правят. Ако сложиш турболатори, които нямат почистваща функция, няма да можеш да чистиш и ръчно, защото постоянно трябва да ги махаш
Не вярвам да ме затруднява толкова да извадя няколко спирали, хванати за шпилка. В случая не планирам и да слагам във всички входове, тъй като очаквам да направи конденз.
andy_forresite - майстор
Аз ползвам пружини само в третия ход. Температурата на пушиляка спада, да. Ще си доволен.
При почистване не изваждам пружините докрай. Хващам ги и ги повдигам отначало с ход 10 см и после до половината. Допълнително леко ги огъвам към първия ред тръби и пак нагоре-надолу. Издържат около 500 кг олЮ преди да се задръстят.
Става мизерия от пепелякаа по тях. Обаче при почистване чистиш и водната риза над първия ход.
Моят е 20 kw, 67 ММ тръби и съм с пружини 60 мм, 870 мм дължина, дебелина на телата 5 мм и 40 мм стъпка.
съб окт 16, 2021 9:41 amandy_forresite написа:
Аз ползвам пружини само в третия ход. Температурата на пушиляка спада, да. Ще си доволен.
При почистване не изваждам пружините докрай. Хващам ги и ги повдигам отначало с ход 10 см и после до половината. Допълнително леко ги огъвам към първия ред тръби и пак нагоре-надолу. Издържат около 500 кг олЮ преди да се задръстят.
Става мизерия от пепелякаа по тях. Обаче при почистване чистиш и водната риза над първия ход.
Моят е 20 kw, 67 ММ тръби и съм с пружини 60 мм, 870 мм дължина, дебелина на телата 5 мм и 40 мм стъпка.
Здрасти!
Благодаря за информацията. :) Можеш ли да ми кажеш какъв е вътрешният диаметър?
andy_forresite - майстор
Вътрешният диаметър на пружината е 50 мм. Ако питаш за вътрешен диаметър на димогарните тръби - 67 мм.
Може да се навият пружини и от 4 мм тел, дори и от по-малко. Може да се направят не 60, а с 64 мм диаметър. Но при тръба 67 и пружина външно 60, пушекът се чуди откъде да премине, завихря се и се забавя. Това е целта в крайна сметка.
съб окт 16, 2021 1:02 pmandy_forresite написа:
Вътрешният диаметър на пружината е 50 мм. Ако питаш за вътрешен диаметър на димогарните тръби - 67 мм.
Може да се навият пружини и от 4 мм тел, дори и от по-малко. Може да се направят не 60, а с 64 мм диаметър. Но при тръба 67 и пружина външно 60, пушекът се чуди откъде да премине, завихря се и се забавя. Това е целта в крайна сметка.
Точно за вътрешния диаметър на пружината питах. Благодаря. :)
tianos777 - помощник
@
Последна промяна от tianos777 на нед окт 17, 2021 8:07 am, променено общо 1 път.
tianos777 - помощник
ср окт 13, 2021 1:16 amm0m43 написа:
Здравейте,

Мога ли да сменя горивната глава на 30ка, и да сложа 20ка? И от къде мога да си намеря?

Здравейте, аз съм пред същата дилема да сменя 30ка с 20ка. Някой който го е правил би ли споделил променя ли се работата на горелката и ще спадне ли разхода при това положение .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: