Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Според мен по тази причина пробиват мъничките дупки в найлоновите опаковки с пелети - да изпарят тази влага.
В неделя като взех последните чувалчета от цимента, под тях беше влажно. Влажните петна бяха само под най-долния ред чували без другаде да има и признаци на влага. Стаята е малка, измазана, има си прозорец, отдолу цимент и свързана с гаража с врата. Покрива не тече. Никаква разлика в горенето не забелязах. И понеже там не се отоплява гледах да има налични опаковки при котела в мазето за темпериране. После видях че не се забелязва разлика дали пелетите са топли или студени и почнах да донасям колкото за зареждането в бункера.
gnt69 - майстор
+1 миналата година пролетта като вадих пелети последно от затиснатия палет ми направи впечатление че има някаква влага пусната именно от малките дупчици на чувалите. Тогава махнах стреч фолиото на палета за да могат да дишат. Един път вземах при лек дъжд и се разправяхме с мотокариста защо не ги фолират изцяло, той каза да можело да дишат. Ако са фолирани изцяло ще задържат влагата вътре в палета.
Miro4774 - специалист
Здравейте. Моя горелка започна да се гаси когато достигне задената температура. И затова направи между съепените 20/15/0 и съм и задал 80 градуса за да не ги достига. Дали е правилно?
Miro4774 - специалист
Miro4774 написа:
Здравейте. Моята горелка започна да се гаси когато достигне задената температура. И затова направи между съепените 20/15/0 и съм и задал 80 градуса за да не ги достига. Дали е правилно?
Miro4774 написа:
Miro4774 написа:
Здравейте. Моята горелка започна да се гаси когато достигне задената температура. И затова направи между съепените 20/15/0 и съм и задал 80 градуса за да не ги достига. Дали е правилно?
Май това е идеята. Открил си топлата вода, демек.
grants - специалист
Miro4774 написа:
Miro4774 написа:
Здравейте. Моята горелка започна да се гаси когато достигне задената температура. И затова направи между съепените 20/15/0 и съм и задал 80 градуса за да не ги достига. Дали е правилно?
А защо не намалиш подаването на първа степен,така ще падат по малко пелети.А ако застудее няма да и стига мощност и сте мине на втора.Като понабере градуси ще мине пак на първа и така нататък.
Evgeniy - майстор
Ако вкараш поддържането (съспенд) в играта, ще имаш четвърта степен, която е по-слаба от първата. Стига да го настроиш правилно.
grants - специалист
Evgeniy написа:
Ако вкараш поддържането (съспенд) в играта, ще имаш четвърта степен, която е по-слаба от първата. Стига да го настроиш правилно.
И така става.Аз го улучих от първия път.Нагласил съм го да е с продължителност 40 мин.Мисля че е достатъчно.Досега съм я виждал само 2 пъти да влиза в този режим.
Miro4774 - специалист
В BMG режима ли може да се направи поддържането.
grants - специалист
Miro4774 написа:
В BMG режима ли може да се направи поддържането.
Да

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: