Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.gushterov83 - специалист
LazarGanev написа:
g.gushterov83 написа:
Платката е по-вероятно да се прецака ако е включена, особено сега при гръмотевични бури. Нека си стои изключена, наесен ще и свериш часовника и всичко е ток.
Ааа, не така с рогите! Обсъждахме го преди някой месец! На базата на много случаи на изгорели платки и дисплеи на продължително изключени горелки, предизвикахме разследване от страна на Натурела и те стигнаха до извода, че много по-големи поразии се получават при изключена горелка! Добре е човек като дава категорични съвети да е прочел поне малко назад от датата си на влизане! :cool: НЕ СИ ИЗКЛЮЧВАЙТЕ ГОРЕЛКИТЕ ОТ ЕЛ. МРЕЖАТА!
Не мисля, че е с рогите напред, а и съм прочел доста преди датата си на влизане и съм наясно за какво разследване става дума. Имам доста сериозен опит с платки, дисплеи и др. подобни в 15 годишния ми опит като действащ инженер в областта. Като цяло до момента не съм виждал изгоряла платка от стоене изключена ако за да не се случи това са положени необходимите елементарни грижи. Мисля, че е излишно да коментирам, че грижата на добрия стопанин изисква след края на отоплителния сезон горелката да се почисти основно, което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО включва почистване на електрониката с мека четчица и продухване със сгъстен въздух. При мен, въпреки че мястото където е котела е топло и проветриво, съм завил горелката с един найлон за всеки случай. Няма сила на света да ме накара да оставя горелката включена, а и след вчерашната буря в района се чу за няколко изгорели телевизора и микровълнови печки, сутринта смених три суича и от понеделник ще обгрижваме една пострадала система за локално оповестяване.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че е излишно да коментирам, че грижата на добрия стопанин изисква след края на отоплителния сезон горелката да се почисти основно, което ЗАДЪЛЖИТЕЛНО включва почистване на електрониката с мека четчица и продухване със сгъстен въздух. .[/quote]
А бе днеска май всички са решили да ме взимат за майтап! Каква мека четчица, какво продухване със сгъстен въздух, какъв процент от ползвателите могат и ще го направят? Обслужвам стотици горелки, повечето имат натрупан прахоляк от години по платката, голяма част си стоят с пепелта в горивната камера до следващия сезон. Добре, че последните година-две Грейко затегнаха изискванията за задължителни годишни профилактики, та прахоляка по платките да е на не повече от година :-D . Пораженията от токов удар са много по-малкото зло и много по-лесно се отстраняват от пораженията от влага. Но, всеки си е платил горелката и може да прави с нея каквото си иска, ние можем само да даваме препоръки. :cool:
fbr - майстор
LazarGanev написа:
Пораженията от токов удар са много по-малкото зло и много по-лесно се отстраняват от пораженията от влага.
Не си виждал какво може да стане при попадане на мълния по захранващите проводници, особено на места с въздушни електропроводи. И едва ли "ГРЕЙКО" ще Ви го признае като гаранционен дефект, щото на електрониката, винаги е отбелязано да се изключва, когато има атмосферни смущения, и производителя не носи отговорност за повреди от такива. Виж на тая платка, какво И се е случило, след такова поражение. Не ми се струва да е по-малкото зло.

Прикачен файл

platki-svetofar-dupnitsa-620x264.jpg
platki-svetofar-dupnitsa-620x264.jpg (41.06 KиБ) Видяна 1719 пъти
data - специалист
На мен ми се случи сам да си гръмна платката на горелката . Натурела (Наско) бяха така добри срещу минимална сума да я върнат към живот . Общо взето - отличен сервиз !
g.gushterov83 - специалист
LazarGanev написа:
А бе днеска май всички са решили да ме взимат за майтап! Каква мека четчица, какво продухване със сгъстен въздух, какъв процент от ползвателите могат и ще го направят? Обслужвам стотици горелки, повечето имат натрупан прахоляк от години по платката, голяма част си стоят с пепелта в горивната камера до следващия сезон. Добре, че последните година-две Грейко затегнаха изискванията за задължителни годишни профилактики, та прахоляка по платките да е на не повече от година :-D . Пораженията от токов удар са много по-малкото зло и много по-лесно се отстраняват от пораженията от влага. Но, всеки си е платил горелката и може да прави с нея каквото си иска, ние можем само да даваме препоръки. :cool:
Мисля, че е елементарно за изпълнение и 99% от потребителите могат да го направят, друг е въпроса дали се сещат, искат и/или биха го направили. Тук опираме на проблема с ниската култура на доста от българските потребители. На мен са ми карали система за ремонт, чийто платки изглеждат като вафла от заливане с кафе и вино с обяснението "не знам какво и стана та не работи". Тук, по мое мнение, производителите трябва да бъдат по-твърди в гаранционните условия - щом някой не може да полага елементарни грижи нека си плати на някой, който да ги положи вместо него за продукта, който използва. За мен това е единствения възможен начин да бъдат научени потребителите, че когато нещо се обгрижва то работи по-дълго и по-безпроблемно и всички са доволни.
Бе явно имате достатъчно време, меки четчици и сите сте с компресори, ама колко сте, дето си "зазимявате" горелките.
Аз три сезона не съм си изтупвал кюнците и почиствал бункера от пепеляк. Платката е "почистена" веднъж, ма принудително. Първо с вода, после в Натурела.
Още си седи с пепелта от последното палене.....десетина дни, а в бункера има кофа пелети. Слизам да я пална, че белким са наканя да изчистя.
Само да не е на есен де.
n.ganev - майстор
За мълнии и тем подобни има защита. Дал човек 2000 лв. за горелка, а се стиска за 20 лв за едно SONO.
Сложил съм такова и на телевизора за защита и от кабеларката.
stelibg - специалист
По темата - твърдо за изключване на контролера от ел. мрежата. После преди отоплителният сезон - сваляне на горелката, почистване на електониката и механиката.

Извън темата - пелети от бял бор - ЗАСЛУЖАВАТ ли си 320 лева/тон?
stelibg написа:
......
Извън темата - пелети от бял бор - ЗАСЛУЖАВАТ ли си 320 лева/тон?
Заслужават си, даже и от оранджав да е, стига бора да е вътре, пясъка на плажа, а корите на друго място.
Цената е перфектна. Зимаш няколко чувала, пробваш веднага- стига да имаш възможност де, и ако е добре работата, инвестираш на момента, за следващото топло.
Пък туй, за платките...шарена работа. На кой котелното му е влажно помещение през лятото?
fbr - майстор
SONO-то от 20 е толкова защита, колкото аз съм трактор.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: