Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stan4o333 - специалист
Това е ясно че е удушен ( няма да грея покрива я ) в степен такава че да НЕ пречи на горенето и нормалната работа на горелката и котела. Въпроса ми беше дали може да се нулира грешката отдалечено , а не защо припушва при гасене ( това си го знам ). Знам също че това пушене води до появата на тази грешка но аз не искам да я избегна ако за целта трябва да грея небето.
alex_serviz - специалист
stan4o333 написа:
Да чисти се комин, кюнци , котел и прочие и горелката си гори перфектно. Но от време само по време при гасене връща дим през големия шнек и някой път когато е по гъст дима защитата сработва. Отдавам го на атмосферното нялягане !!! Лошото е че дори в това време трябва да я гася по 3 пъти на ден. И все по един път в седмицата при някое гасене се получава така ..
При тази горелка до сега ми се е случвало да връща дим през големия шнек при непочистени комин, кюнци, котел и прочие, както си писал. Но ти казваш, че са чисти. Също и при затворена клапа на котела към фукса/кюнеца.
Възможно е да се получи и при много монтирани допълнителни "тунинги" - плочи, ламарини и прочие. Имал съм подобен случай при котел Симе с два реда плочи.
Сега видях, че си писал и ти.
stan4o333 - специалист
Да наистина е от това , и поради това че е на ръба на тягата припушва само от време на време при гасене при промяна на налягането предполагам , именно тогава ми се появява грешката. Когато разпалва или гори няма грам обратен пушек , което ме устройва напълно.
alex_serviz - специалист
Тогава нямаш много варианти за решение. Ако не искаш да променяш нищо физически по котела ( клапа, тунинги и т.н. ) или по горелката ( да монтираш светодиода и фототранзистора да се гледат в тръбичка/шлауха ), си вземаш управляем през интернет контакт и я гасиш ( и пускаш отново ), при излизане на грешка.
Знаеш и че при продължително връщане на дим през големия шнек обикновено първо го отнася гъвкавата тръба на последния...
Станчо, не проблема в чупките на 90 градуса. При мен са 5 на комин 7.5 м. Просто няма тяга, щом връща дим, ако е това причината де. Малко Ф, малка височина. пък и нали големият шнек трябва да е запълнен. Как ще върне, ако всичко е уплътнено? Проверявал ли си главата на горелката за шлака? Точно на изхода на малкия шнек.
Аз бих вдигнал още комина и нещо, което се монтира на върхът, за да не позволява да се увеличи налягането при силни пориви на вятъра. Не знам как се казва. Нещо корабно беше.
stan4o333 - специалист
До този извод стигнах и аз , вече поръчах един. Звънях и в натурела и от там ми потвърдиха че не може отдалечено. Трябва ми малко свободно време за да прослушам кореспонденцията между горелката и софтуера и да се пренапише нов.
Стоян Петришки - специалист
Днес смених термометъра за димните газове със друг които е със по дълга сонда (100мм) и и димните газове на трета мошност показа 170 градуса , на втора мошност около 140-150, а на първа мошност са около 120 градуса. На мен ми се виждат малко високи .Някои със котел греико 20кв може ли да даде данни за сравнение?
stan4o333 - специалист
Шлаката я чистя профилактично , пропушва от охладителните отвори на перката на големия шнек , до там е празно. Но мисля че е от турболаторите и др. спънки , като ги махна ( кюнеца червен и не пуши дори и да отворя капака на котела :) ) но така си грее идеално и не мисля и да ги пипам димните газове варират според степените от 90 - 130 гр. което мисля че е добре !!! Термометъра ми е с сонда и меря във вътрешността на кюнеца.
Последна промяна от stan4o333 на чет яну 12, 2017 8:54 pm, променено общо 1 път.
stan4o333 написа:
До този извод стигнах и аз , вече поръчах един. Звънях и в натурела и от там ми потвърдиха че не може отдалечено. Трябва ми малко свободно време за да прослушам кореспонденцията между горелката и софтуера и да се пренапише нов.
Няма начин да не може. С джаджата за отдалечено управление просто я изключваш от мрежата, след няколко секунди включваш.
Също като да си до нея.
alex_serviz - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
...пък и нали големият шнек трябва да е запълнен. Как ще върне, ако всичко е уплътнено?...
Като срещне голямо съпротивление връща и през големия шнек, съответно пушека почва да излиза от пелетите в бункера.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: