Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 написа:В BMG режима ли може да се направи поддържането.

На мен сега ми е 5 Kw на първа.
Това е хубаво значи си стоплил чак да гаси браво. Допреди месец не искаше да дигне температура. :partyman:
Имах теч от единият клапан който беше за налягането смених го. Замерих шнека на ново пуска 20 кг пелети за час вкарах в програмата малко си пойграх с вентилатора и всичко е Ок сега котела държи 120 градуса на комина. Сега с BMG някакви предложение да ми предложите на първа е 5 KW. Да го направя ли поддържането на 2.5KW.
Миро, аз ползвам BMG, на почти същото зареждане като на първа, но с цикъл 90 секунди и вентилатор 0%. на първа ми е 2.4, а на поддържане 2.2. Установих, че при малки дози, без вентилатор ми прави по-малко нагар. Може и да е самовнушение :). Пробвай.
Ако е в режим BMG и я огранича от менюто на 75 или 80 градуса ако ги подмине ще започне ли да се гаси? Температурата която ще гони мисля да я направя 70. С отворена термо глава на някой малък радиатор или бойлер.
Miro4774 написа:Ако е в режим BMG и я огранича от менюто на 75 или 80 градуса ако ги подмине ще започне ли да се гаси? Температурата която ще гони мисля да я направя 70. С отворена термо глава на някой малък радиатор или бойлер.

Ако е в режим BMG и я ограничиш на 70 ще влезе в този режим на поддържане толкова време колкото си и го задал , мисля че може до 180 мин ,аз съм го направил 40 мин и през това време ако отвори някоя термоглава ще се охлади водата и като падне под 70 ще мине на първа скорост.
Имам едно питане когато е в режим BMG горелката работи и обдухва както на реторт ли? Или аз нещо си внушавам, че обдухва пелетите само отгоре.
Няма как да ги обдухва само отгоре,вентилаторът е общ .По-скоро са ти се задръстили дупчиците на "подковата".
Никога не съм ползвал режима BMG какво прави .
filmatoplo написа:Никога не съм ползвал режима BMG какво прави .

Прави съспенда като още една предавка под първата.
Има подаване, което си настройваш.
Идеята е да се направи така, че да не е достатъчна да покрива топлозагубите и в зададеното време да премине на 1ва. Максимално е 180 минути.
Да не се гаси, сиреч.
Да, идеята е да работи малко като при буфер - при затоплена къща и малки пикови натоварвания от време на време да не изпада в сага гасене - палене, а да е в готовност за следващото отваряне на глава. Ето при мен как е работило снощи - след 20:30 на практика редува съспенд - 1-2-1, а когато е отворило за по-дълго време, и малко трета. Така средната мощност пак е около 5-7 киловата, но когато за около 20-30 минути е само 2 киловата, не се гаси.

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (113 KиБ) Видяна 640 пъти
И при мен цял ден работи на BMG веднъж не се загаси само, че забравих да отворя на най малкия радиатор термо главата до край и стана 80 градуса след като я отворих никъв проблем макс до 75 стига.
Утре ще пробвам ,има ли нещо особено за настройка.ако има свързан стаен термостат и даде команда стоп- какво се случва .
Както и при другите режими - влиза в съспенд и го кара или докато загуби пламъка или докато му изтече времето. Аз затова свързах стайния термостат на OD - от там влиза в гасене веднага.
Evgeniy написа:Както и при другите режими - влиза в съспенд и го кара или докато загуби пламъка или докато му изтече времето. Аз затова свързах стайния термостат на OD - от там влиза в гасене веднага.

Това е много нубава идея.Ще го пробвам.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”