Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Тази клапа я отвори напълно.
Miro4774 - специалист
LazarGanev написа:
Тази клапа я отвори напълно.
Ще стане много горещ комина ако я отворя.
Miro4774 - специалист
Miro4774 написа:
stelibg написа:
Miro4774 написа:
405 гр. за 6 мин сега се върнах от Лидъл. П3 9/45/47 :-D
Аз пък бих предложил точно вентилатора да намали. Стига е грял облаците. Сваляй с 5 процента и виж как се отразява, като изчакваш 20-тина минутки. Внимавай да не връща през шнека.
Моето P1 вентилатора е 30%, на P2 - 35%, но комина е "трепач" ф 200 неръждавейка, облечена с вата.
Докато замервах връщаше пушак през трабата за пелети. когато му отворих малко клапата веднага спря.
И моя е ф200 в масето е 18 градуса на горе започват коминни тела.
filmatoplo - майстор
filmatoplo написа:
За да е около 20 киловата трябва да пусне най малко 400 грама за 6 минути .За един час това би било 4 кг .

:-D за малко да позная .
Miro4774 - специалист
filmatoplo написа:
filmatoplo написа:
За да е около 20 киловата трябва да пусне най малко 400 грама за 6 минути .За един час това би било 4 кг .

:-D за малко да позная .
Ще се оправят нещата сигурен съм. Сега му отворих и комина. Преди много пушеше черно сега не пуши. 63 стана 66 градуса. Комина е топъл доста ама имам още ламарини който съм ги махнал дали да не сложа и тях а пък клапата на комина отворена ?
achmonek - специалист
Browning написа:
filmatoplo написа:
Относно евтини слънчогледови пелети - 6мм пакетирани не вярвам че има на цена 150-160 лв .Те в фабриката не са толкова .Има и друго - докай 1 ТИР и пробвай да продадеш на някой .
И аз не вярвам за толкова евтини пелети както казва / achmonek
специалист /144лв. даи ми тел. да позвъня аз лично и да попитам каква цена ще кажат . Аз горя от вече 3ти сезон с Греико котел и горелка ,може би имам един от първите котли Греико произведени в Бг . Единствения недостатък е че долната вратичка е ниско долу а горелката се монтира от ляво и дясно но е по високо и трудно се почиства ,не се вижда нищо имали нагар нямали а и някои които не разбира или се занимава от една година , барка вътре и чавърка и може да нарани запалката. Знаете ли колко сме си играли с филма та настройки та пелети и какво ли не колко време в разсъждение и проби е минало . Та си имам някакво понятие по темата но не коментирам . Оставил сам достоен заместник ---- ФИЛМА ----той е по коментарите и мисля че на много хора е помогнал.Та да не ми дават акъл хора дето от два петака си взел горелка и започнали и те да дават акъл , тука има няколко човека от които може да се поучите няма да цитирам имена те се знаят..........
Такива като теб ги лекувам с факти. Знаеш ли откога те чакам да клъвнеш? Ето на снимка вносната бележка. Хайде кажи колко струват пелетите? Да не сложиш в сметката 3-те лева такса. Така няма да ти излезе сметката :). Това, че имаш горелката от три години нищо не означава. По твоята логика ако дядо ти си е купил първата кола на село трябва да е бил най - добрият шофьор. Моята горелка я имам за втора година, котелът ми също е с нея и е първият в града ми. И какво от това? Да бия тъпан ли? Не съм мислил, че ще пиша така, но каквото почукало - такова се обадило. Още веднъж към всички - не съм седнал пред компа да ви лъжа. Понеже се опасявам от такива неверници като теб си имам доказателства.
Акъл можеш да вземеш от всеки! От едни как се прави, от други как не се..... При всички положения обаче не бих написал "петаци" с "а" като теб и "барка" отново с "а".
Всичко хубаво ти желая!

Прикачен файл

IMG_20170108_162737.jpg
andy_forresite - майстор
Благодаря на Л. Ганев за разясненията. То даже благодаря е малко :roll:
Преизчислих за моите радиатори от 16,8 kw при делта т=50 и се получи 14 киловата като реално постижима мощност. Теоретично при 62° вода те отдават 9800W.

Миро, тази клапа я притвори дотолкова че да не връща от дупката за гофрето. Около 25-30% притворена горе-долу, така пробвай.
Miro4774 - специалист
andy_forresite написа:
Благодаря на Л. Ганев за разясненията. То даже благодаря е малко :roll:
Преизчислих за моите радиатори от 16,8 kw при делта т=50 и се получи 14 киловата като реално постижима мощност. Теоретично при 62° вода те отдават 9800W.

Миро, тази клапа я притвори дотолкова че да не връща от дупката за гофрето. Около 25-30% притворена горе-долу, така пробвай.
На мен ми трябва тем. 70-75 градуса за да стоплят стайте. Все още седи на 67 градуса.
filmatoplo - майстор
То физика ,то математика ,ама де ходи това топло :? 67 гр не е малко .
LazarGanev - "Велик майстор"
Miro4774 написа:
На мен ми трябва тем. 70-75 градуса за да стоплят стайте. Все още седи на 67 градуса.
Сигурен ли си? Искаш да кажеш, че котелът работи 24ч. и не може да стопли? Нали каза, че е 23*? Колко чувала изгаря на денонощие? Я дай размерите на някоя стая и размера на радиатора

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: