Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lakosste - специалист
chani написа:
Здравейте и весели празници. Днес при почистване на котела и горелката RB30 установих пукнатина около 2-3 см в горивната камера. Горелката е на един сезон. Това често ли се случва и признава ли се като рекламация. Според мен не е нормално ,но не можах да намеря нищо по въпроса.
Здравей аз съм човека ,който ти споменава колегата.Подмениха ми я веднага,макар,че моето не беше точно такава пукнатина май.Беше вътре в чашата където е била заварката и явно е имала шупла.Но като гледам твоята там също е заварка но мястото е шлайфано.Иначе не пречи на работата на горелката но нека да ти я подменят.Не би трябвало да се случва така,все пак не сме дали по хиляда лв за горелката а доста повече а и се надяваме да е качествено произведеното в България.
filmatoplo - майстор
Шнека може да си го събереш за около 150-60 лв .Мотора ,пружината и маркуча от Мотор и барбекю ,малко пвц гърба и един пвц фитинг - аз така направих .

Прикачен файл

IMG_20161020_160333.jpg
IMG_20161020_160333.jpg (52.52 KиБ) Видяна 1706 пъти
Evgeniy - майстор
Браво Филме, и това ще е в пъти по-добре от недомислицата на Грейко с редукцията, която е силно предразположена за задръстване с по-дълги пелети, преминали през шнека:

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (32.62 KиБ) Видяна 1680 пъти
Здравейте, ще преминавам на отопление с пелети.Спрял съм се на комбиниран котел Грейко 20 и горелка Грейко rb20.Отоплявам 70кв.м.къща с изолация и добра дограма .Вътре отоплението ми е изцяло водно подово.
Може ли съвет от специалисти ,трябва ли ми буферен съд и ако да колко литра ?Подходящи ли са котела и горелката?Комбинитания котел подходящ ли е?И други препоръки ако имате ще ви бъда благодарен.
Благодаря.
Aleksandar Ivanov написа:
Здравейте, ще преминавам на отопление с пелети.Спрял съм се на комбиниран котел Грейко 20 и горелка Грейко rb20.Отоплявам 70кв.м.къща с изолация и добра дограма .Вътре отоплението ми е изцяло водно подово.
Може ли съвет от специалисти ,трябва ли ми буферен съд и ако да колко литра ?Подходящи ли са котела и горелката?Комбинитания котел подходящ ли е?И други препоръки ако имате ще ви бъда благодарен.
Благодаря.
За тая малка квадратура, да.
500, 750 л.
димитар кисиов - специалист
По добре ще е но си има и уникален за Грейко начин на свързване посъветвайте се с доставчика
димитар кисиов написа:
По добре ще е но си има и уникален за Грейко начин на свързване посъветвайте се с доставчика
Ще споделиш ли?
andy_forresite - майстор
Момци, как става захващането на горивната скара към корпуса на горелката? От снимки не можах да видя къде са болтовете.

Мисля да сложа една рб20 на вратичка 20 см висока. От сайта видях че тубусът е с диаметър 96 мм. Мисля да пробия отвор 96,1-96,2 мм и да нанижа скарата отвътре навън.
Интересува ме също диаметърът на тръбата на шнека колко mm е. Знам че е дълъг 1860 мм, но не ми е известна дебелината. Това пък ми трябва за отвор в бункера.
Какъв е този начин на свързване?Може ли малко инфо.
judas - специалист
andy_forresite написа:
Мисля да сложа една рб20 на вратичка 20 см висока. От сайта видях че тубусът е с диаметър 96 мм. Мисля да пробия отвор 96,1-96,2 мм и да нанижа скарата отвътре навън...
Ще има ли друга вратичка, щото тази ще стане неотваряема?

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: