Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
готов съм на вякакви опити да се достигне един нормален разход ,а за сега колко ми горипо нагоре съм писал грамажа може да се сметне по изказването на Филма
markoscbr - специалист
след като проминих само цикала на 3те мощности 45сек. без друго нищо да пипам за 3 часа Т* стигна 59* от зададените 65*и изгасна от таймер, мисля си че ще стигне 1ва степен въпрос на време. За мен не е важно котела да влезе в изчакване по важно е разхода да е в рамките на нормалното
stelibg - специалист
markoscbr написа:
след като проминих само цикала на 3те мощности 45сек. без друго нищо да пипам за 3 часа Т* стигна 59* от зададените 65*и изгасна от таймер, мисля си че ще стигне 1ва степен въпрос на време. За мен не е важно котела да влезе в изчакване по важно е разхода да е в рамките на нормалното
Не мога да проумея какво сте се вторачили в тази степен P1 - ми направи си Р1 да подава 3кг/час и котела ще работи само на нея.
А добрият разход е субективна величина - за едни 45 кг/24 часа, за други 20 кг за същото време. Тук има само ЕДИН неоспорим факт - ИЗОЛАЦИЯ. Също и изложение - южно/северно, среднодневни температури, усещане за комфорт ...

Това, което си направил, като си намалил времената, през които се подава гориво, е че най-вероятно харчиш същото количество гориво, но по-често горелката ще работи на така мечтаната Р1 :)
Също така смятам, че гасенето на горелката през нощта не води до никаква икономия при сегашните температури, понеже после като се включи ще излапа 6 кг пелети за два часа, няма да имаш топла вода в бойлера (нали е със серпентина) и ще е малко хладно в стаите.
andy_forresite - майстор
Тези паузи през 5 часа не са добри, особено при това количество вода. Не гаси отоплението. Спестеното за 5 часа изчезва за наваксване. Сигурно не ми вярваш, но ако опиташ ще видиш дали съм прав.
При прагове 8/4/0 задай 65 на водата, 53 за пуск на помпата и НЕ ГАСИ. В понеделник вечерта сравни изгореното със сега :)
Радиаторите са бая големи. В бъдеще можеш на газ в кондензен режим или ТП.
LazarGanev - "Велик майстор"
stelibg написа:
markoscbr написа:
след като проминих само цикала на 3те мощности 45сек. без друго нищо да пипам за 3 часа Т* стигна 59* от зададените 65*и изгасна от таймер, мисля си че ще стигне 1ва степен въпрос на време. За мен не е важно котела да влезе в изчакване по важно е разхода да е в рамките на нормалното
Не мога да проумея какво сте се вторачили в тази степен P1 - ми направи си Р1 да подава 3кг/час и котела ще работи само на нея.
А добрият разход е субективна величина - за едни 45 кг/24 часа, за други 20 кг за същото време. Тук има само ЕДИН неоспорим факт - ИЗОЛАЦИЯ. Също и изложение - южно/северно, среднодневни температури, усещане за комфорт ...

Това, което си направил, като си намалил времената, през които се подава гориво, е че най-вероятно харчиш същото количество гориво, но по-често горелката ще работи на така мечтаната Р1 :)
Също така смятам, че гасенето на горелката през нощта не води до никаква икономия при сегашните температури, понеже после като се включи ще излапа 6 кг пелети за два часа, няма да имаш топла вода в бойлера (нали е със серпентина) и ще е малко хладно в стаите.
:thumbs:
gnt69 - майстор
andy_forresite написа:
53 за пуск на помпата и НЕ ГАСИ. В понеделник вечерта сравни изгореното със сега :)
Радиаторите са бая големи. В бъдеще можеш на газ в кондензен режим или ТП.
Човека каза че няма помпа, може би там е разковничето. Нещо има сбъркано в системата му.
А иначе според неговите думи има добра изолация, термоглави които не затварят защото му е ниска температурата на водата, и топли 130 квадрата.
И аз топля такава квадратура в момента. Затворил съм термоглавите на 2 стаи които не ползвам, вярно със буфер 1000 литра но със 15-20 кила пелети на ден. Едно палене вечер за 4-5 часа, да стопли къщата и да зареди буфера. Сутрешното палене го изтървам топля от буфера.
Може би решението е да извика някой с едно око поне да погледне и да даде насоки какво трябва да се добави или реконструира в системата му.
markoscbr - специалист
Здравейте колеги снощи измерих колко пелети пуска шнека за 6мн точно 2,300кг
Искам да кажа че не съм се вторачил в тази 1ва мощност, просто питам за идеи на хора които се се сблъсквали с подобни проблеми (има ги знам )да изкажат мнение. Съгласен съм че когато върви котела 24ч дава икономии но то няма зима за да го оставя да върви.Също искам да ви кажа че от многото които пишат за разлика от тях съм си правил сам инсталацията НЕ искам да убидя никой и работи успешно но не мога да се наредя до тези които се занимават профисионално.Това че съм огняр на водогрейни и парни котли с ниско и високо налягане не мога да кажа че мога да направя всичко което правят Лазар, Филма и други.Тези данни които съм дал по горе може ли да се намали разхода на гориво щекажете да може МАЙ МЕСЕЦ шега в момента зададени 65*държи 58-59*, бойлера е с серпентина даже 2пак правен от нас понеже баща ми е заварчик, и понеже съм искал тл.номер на хора от форума и не съм получавал не съм мечка да ям хора, има ли някой който да се престраши да ми прати на личен защото 1или 2 или 3 тел.разговора има стойност повече отколкото да се пише цели фермани Благодаря ви
markoscbr - специалист
имам помпа грундфус 25-60 алфа 2 [-X , нямам буфер но при това количество вода не ми трябва
stelibg - специалист
markoscbr написа:
Здравейте колеги снощи измерих колко пелети пуска шнека за 6мн точно 2,300кг

...в момента зададени 65*държи 58-59*,
Тук виждам противоречие - първо много ниска производителност на шнека - само 23 килограма за час
Второ - за какво ти е толкова висока температурата на водата, като сам казваш "няма зима". Моят котел е забоден на 57 градуса, като помпата развърта на 49. Така има и топла вода в бойлера (винаги е около 50-51 градуса {8/4/0} и радиаторите поддържат 22-23 градуса (3 и мнооого малко на термоглавите). За да постигне равновесие ситемата трябва да се темперира - намали температурата на 56 градуса, включи помпата да развърта на 50 и я остави да работи два дни. Ако не може да загрее стаите, в което се съмнявам (нали няма зима) просто вдигаш температурата с градус или два нагоре (от 56 на 58 да речем). За всичко ще се грижат термоглавите, те са ти обратната връзка с котела по косвен път. А бойлера ти е е своеобразен буфер, ако "недай си боже" котела мине само на Р1 и подмине зададената температура. На бойлера няма термоглава, нали?!

А сега някой да сметне какви са дозите при 23 килограма за час ;)
markoscbr - специалист
Тук виждам противоречие - първо много ниска производителност на шнека - само 23 килограма за час
Второ - за какво ти е толкова висока температурата на водата, като сам казваш "няма зима". Моят котел е забоден на 57 градуса, като помпата развърта на 49. Така има и топла вода в бойлера (винаги е около 50-51 градуса {8/4/0} и радиаторите поддържат 22-23 градуса (3 и мнооого малко на термоглавите). За да постигне равновесие ситемата трябва да се темперира - намали температурата на 56 градуса, включи помпата да развърта на 50 и я остави да работи два дни. Ако не може да загрее стаите, в което се съмнявам (нали няма зима) просто вдигаш температурата с градус или два нагоре (от 56 на 58 да речем). За всичко ще се грижат термоглавите, те са ти обратната връзка с котела по косвен път. А бойлера ти е е своеобразен буфер, ако "недай си боже" котела мине само на Р1 и подмине зададената температура. На бойлера няма термоглава, нали?!

А сега някой да сметне какви са дозите при 23 килограма за час ;)



за това съм писал данни
65*не смятам че е висока Т* ЗАДАДЕНА , в системата развъртяна от помпата е 58*-59*, имам предвид -5,-10*за външни Т* под думата( няма зима) да не изопачаваме нещата , колега какво количество вода топлиш и каква квадратура благодаря

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: