Най - вълнуващия въпрос зимно време.
МИРАЖ - специалист
При мен котката го извадила вечерта, последва прегряване, ппр се стопил и паднал, водата наводнява и дава на разклонителя късо след което пада бушона и горелката спира. Довре че станало късото съединение че иначе можеше и котела да се накриви. Който иска да се застрахова може да си купи един датчик на 85 или 90гр като този за обратен огън и да го сложи на изхода за топла вода и го подвърже за съществуващия даткик за обратен огън. Просто разкача едната клема от него и прекарва през новия веригата връщащият се кабел де закача на оригиналния. Така веднага ще даде при прегряване аларма обратен огън и ще загаси.
Датчика струва няколко левчета
МИРАЖ - специалист
Който си стегне и обезопаси датчика добре няма как да излезе. :roll:
g.gushterov83 - специалист
При инсталацията на горелката реших, че сензор за БГВ не ми трябва и няма да го закача. Да, ама не - изкарва грешка и не стартира горелката. Не съм го разкачвал в движение, но предполагам ще спре горелката. Логчно е да е същото и с сензора за температура на котела.
Извода е, че е по-добре котката да скъса кабела. Затискай сензора здраво.
m0m43 - специалист
Здравейте,

Мога ли да сменя горивната глава на 30ка, и да сложа 20ка? И от къде мога да си намеря?
joroG - помощник
Можеш да я смениш, като си поръчаш глава за 20 ка от дистрибутор на Грейко.Миналата година струваше 250 лв.
m0m43 - специалист
Днес минах през дистрибутора и поръчах 20ка. Цената е доста завишена спрямо миналата година.. ама кво да се прави
gogo4039883 - помощник
ср окт 13, 2021 10:22 pmm0m43 написа:
Днес минах през дистрибутора и поръчах 20ка. Цената е доста завишена спрямо миналата година.. ама кво да се прави
Каква е цената на 20-ката и лесно ли става смяната?
m0m43 - специалист
Цената която ми казаха е около 370лв, но не бяха на 100% сигурни. Другата седмица ще ми я докарат и тогава ще ми кажат точно колко е, но там някъде ще е.

За смяната, доколкото видях, е по следния начин:
Маха се капака на горелката
Издърпва се датчика за осветеност
Има една гайка под платката която се развива и след това се издърпва горелката назад.

Като гледам така се и сменя и запалката. Важно е да не се върти горелката, защото евентуално може да се счупи запалката.

Предполагам има хора, които са го правили. Ако нещо греша нека ме поправят :)
joroG - помощник
Правилно си описал стъпките за демонтиране на горивната глава, а запалката е поставена в метална тръбичка и няма как да я счупиш.
Здравейте!
Моля за съвет във връзка с поставяне на турболатори в димогарните тръби, поне в част от тях, на Грейко Експерт 30. Целта не е почистване, а единствено да се намали температурата на димните газове. Предвид че не искам да ги ползвам за почистване, не ми се иска да са прекалено близо до повърхността на тръбата, защото предполагам ще трупа повече пепел. Какви според вас са най-подходящите размери: вътрешен и външен диаметър, стъпка и дебелина на материала.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: