Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Sabonis - специалист
чет юни 07, 2018 9:05 amfilmatoplo написа:
Ами значи тези слънчогледови пелети от Айтос бяха супер ,брата купуваше от тях -6 мм много добре компресирани ,лъскави ,калибровани и калорични .За 8 мм им нямам наблюдения ,но всеки трябва да ги види ,тества и прецени -току виж променили качеството :wink: .
като идвам при теб ще мина да взема 2,3 чувала за проба
filmatoplo - майстор
:) Кой като теб - на море :wink: банските съм ги поръчал идват вторник :wink:
Sabonis - специалист
чет юни 07, 2018 11:04 amfilmatoplo написа:
:) Кой като теб - на море :wink: банските съм ги поръчал идват вторник :wink:
браво значи всичко е точно
jolobg - специалист
ср юни 06, 2018 11:51 pmmarkoscbr написа:
Каква реална площ ще отопляваш аз отоплявам 130кв.по часово в зависимост от студа и за сезона ми изгори 4,500 сл.люспа
Площта е ~ същата, но нямам външна изолация на стените и затова очаквам 5+ т. разход. До сега изкарвах с 4-5 т. "донбаски" на режим 8-12 ч./ден горене. Ще сложа термоглави, термостати и т.н., но "козата си сака пръч" :-D
чет юни 07, 2018 5:01 pmjolobg написа:
... очаквам 5+ т. разход. До сега изкарвах с 4-5 т. "донбаски" на режим 8-12 ч./ден горене. :-D
Котела ми не е горил въглища, но с дървата вдигаше температура много по бързо от колкото с горелката на пелети.
Пак можеш да се топлиш циклично, но има разлика. То тва ще си го усетиш при първия по сериозен студ. Приготви още 2-3 тона "бонбони" пък нека останат!
filmatoplo - майстор
Забелязал съм че от дърва на пелети разхода е нещо такова ,брата от 30 кубика дърва на 10 тона пелети .Аз лично от 8 кубика дърва на 2 тона пелети , други хора от 15 кубика дърва на 5 тона пелети .Има и хора които са били и на въглища но не им знам точните разходи -грубо да видим тенденцията :) .
markoscbr - специалист
Зсреждай ,както казва Трифон когато остане пелети в края на зимата тогава стигат :partyman:
filmatoplo - майстор
:) Някой има ли вече с горелка rb star с wi-fi .
andy_forresite - майстор
Донбаските са по-калорични от каквито и да са пелети, така че може да се очаква повишение в кг от около 30% (от 5000 на 6500 кг). Често когато котелът е на кюмюр се оставя почти да изгасне и по някое време някой се присеща и го разпалва. С пелетите процесът по взимане на гориво е автоматичен и горенето ще продължава без да го има това намаляване на интензитета на отопление. От тук също се увеличава разхода за сезон. 7-8 тона са напълно вероятни, а 5 е по-скоро ... 8-[ трудно постижимо (зима като миналата, намаляване °С, неотопляване на всички стаи, прекъсвания/почивки).

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: