Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
вт яну 15, 2019 4:32 pmpenchev.r написа:
вт яну 15, 2019 8:53 amTzinata написа:
.
Пелетите си ги купувам на пролет. Тази година на 300лв.
Как грееш с 2 чувала 290 кв?Сиг кпд е 150 :) И още нещо за 300лв освен пелети от пдч няма как да вземеш!
Май месец 2018 100% иглолистни пелети от Разлог, Ракитово, Велинград бяха с транспорт до София с цена 290 лв. Количество тир.
penchev.r - специалист
вт яну 15, 2019 5:32 pmшоп написа:
вт яну 15, 2019 4:32 pmpenchev.r написа:
вт яну 15, 2019 8:53 amTzinata написа:
.
Пелетите си ги купувам на пролет. Тази година на 300лв.
Как грееш с 2 чувала 290 кв?Сиг кпд е 150 :) И още нещо за 300лв освен пелети от пдч няма как да вземеш!
Май месец 2018 100% иглолистни пелети от Разлог, Ракитово, Велинград бяха с транспорт до София с цена 290 лв. Количество тир.
Дай да си купим.давам 380лв до Русе,100 тона месечно!
Здравейте,
Моля за съвет.
От 10 години обитавам апартамент малко над 100 кв/м, нормално изолиран и със средно качество ПВЦ дограма (двоен стъклопакет с енерджи стъкло). Досега го отоплявах с 3 климатика Дайкин 50-ка за хола и 2х25 за стаите. Напролет очаквам наследник и жената настоява да намеря алтернатива на климатиците.
Още по време на строителството съм прекарал тръби и съм сложил алуминиеви радиатори (5 радиатора х 10 глидера + лира в банята). След колектора тръбите са прекарани до помещение в приземния етаж, което ще ползвам за котелно + склад за енергоносителя.
Спрях се на пелети и след доста четене из интернет стигнах до заключението, че Грейко са добър избор. За съжаление най-малкия котел, който предлагат е 20кВ, което е доста висока мощност за нуждите ми (по лаишките ми сметки, 10-15 кВ ми трябват).
Въпросите ми са много, почвам поред:
1. ако сложа Грейко котел, дали няма да работи в неподходящ режим и да си създам допълнителни главоболия?
2. Може ли на RB20 Еxpert да се монтират пружини в димогарните тръби, които да се ползват и за почистване или някаква друга автоматизация на този неприятен процес?
3. На горелката RB20 Star може ли да се монтира ламбда сонда?
4. Четох и за трипътен вентил, който така и не разбрах каква му е функцията. Ако може малко помощ какъв вентил трябва да сложа. ESBE VTC 412 1″ 50°C подходящ ли е, или трябва да избера по-високотемпературен?
5. Какви термоглави да сложа на радиаторите, за да мога да ги управлявам дистанционно и да им задавам програми/сценарии? Предпочитам да спя на хладно, а през деня сме на работа с жената от 0830 до 1800. Холът ще е основната зона за отопление (3 от радиаторите са там, 55 квадрата е общото помещение с кухнята), там предполагам трябва да е и стайния термостат.
Нямам достатъчно място за буферен съд в обречената за котелно стая, а и светлия и отвор не е достатъчен.
Извинявам се за дългия пост, но съм съвсем начинаещ и след като прочетох последните 50 страници от темата съм още по-объркан, а продължавам да чета назад.
МЕРСИ на всички отзовали се!
Tzinata - специалист
вт яну 15, 2019 6:31 pmpenchev.r написа:
вт яну 15, 2019 5:32 pmшоп написа:
вт яну 15, 2019 4:32 pmpenchev.r написа:


Как грееш с 2 чувала 290 кв?Сиг кпд е 150 :) И още нещо за 300лв освен пелети от пдч няма как да вземеш!
Май месец 2018 100% иглолистни пелети от Разлог, Ракитово, Велинград бяха с транспорт до София с цена 290 лв. Количество тир.
Дай да си купим.давам 380лв до Русе,100 тона месечно!
0887 92 45 20-Лазаров
Май месец , да не забравиш.
Поздрави.
МИРАЖ - специалист
вт яну 15, 2019 9:29 pmTzinata написа:
вт яну 15, 2019 6:31 pmpenchev.r написа:
вт яну 15, 2019 5:32 pmшоп написа:


Май месец 2018 100% иглолистни пелети от Разлог, Ракитово, Велинград бяха с транспорт до София с цена 290 лв. Количество тир.
Дай да си купим.давам 380лв до Русе,100 тона месечно!
0887 92 45 20-Лазаров
Май месец , да не забравиш.
Поздрави.
Това телефона на производителя ли е ?
Предлагат ли и транспорт ?
penchev.r - специалист
вт яну 15, 2019 9:29 pmTzinata написа:
вт яну 15, 2019 6:31 pmpenchev.r написа:
вт яну 15, 2019 5:32 pmшоп написа:


Май месец 2018 100% иглолистни пелети от Разлог, Ракитово, Велинград бяха с транспорт до София с цена 290 лв. Количество тир.
Дай да си купим.давам 380лв до Русе,100 тона месечно!
0887 92 45 20-Лазаров
Май месец , да не забравиш.
Поздрави.
:o :o :o
Моля ти се недей на мене тези.Сиг гориш в топлото и по чувал :o :o :o
Tzinata - специалист
[/quote]

Това телефона на производителя ли е ?
Предлагат ли и транспорт ?
[/quote]
Това е моя телефон.
Транспорт ще се намери.
Пенчев искаш ли да не спорим за глупости. Достатъчно е голяма темата. И да май месец ми върви и под чувал на ден даже.
Tzinata - специалист
вт яну 15, 2019 8:49 pmSgromolenko написа:
Здравейте,
Моля за съвет.
От 10 години обитавам...
1.Грейкото ще ти е голямо но ще стане. Аз се отоплявам точно така. Сутрин се включва в 6:00и работи до 9:00. През деня и нас ни няма. Вечер от 16:00 до 20:00.
Недостатък е че в бойлера не винаги има топла вода за всички , или трябва да инвестираш в голям може би 200 литров. Аз за това съм ги пуснал на ток.
2. Пружини има но както установих наскоро са бая пари (около 560лв)май.
3. Ламбда сонда забрави отиваш на друг клас котли.
4. Трепетен задължително. Какъв Анди да каже-той ги разбира.
5. Термоглави съм сложил от Лидъла с блутут-много съм доволен
Не ти трябва стаен термостат. Термоглавите си вършат перфектно работата при гореописания начин.
Успех
вт яну 15, 2019 10:21 pmTzinata написа:
вт яну 15, 2019 8:49 pmSgromolenko написа:
Здравейте,
Моля за съвет.
От 10 години обитавам...
1.Грейкото ще ти е голямо но ще стане. Аз се отоплявам точно така. Сутрин се включва в 6:00и работи до 9:00. През деня и нас ни няма. Вечер от 16:00 до 20:00.
Недостатък е че в бойлера не винаги има топла вода за всички , или трябва да инвестираш в голям може би 200 литров. Аз за това съм ги пуснал на ток.
2. Пружини има но както установих наскоро са бая пари (около 560лв)май.
3. Ламбда сонда забрави отиваш на друг клас котли.
4. Трепетен задължително. Какъв Анди да каже-той ги разбира.
5. Термоглави съм сложил от Лидъла с блутут-много съм доволен
Не ти трябва стаен термостат. Термоглавите си вършат перфектно работата при гореописания начин.
Успех
Далече си от истината, с тия съвети.
Човека иска контрол от ПМ, не от 3 метра.
Трябват му по малки мощности. Пита в тема за Грейко, ма що пък да е точно този.
Предполагаш 200 литров бойлер, а нещо бизнес връткате по назад. Дайте по на едро,така на дребно някак ми се струва.
В къщи е само кучето ми, но имам 500 литра гореща вода и е топло където трябва.
Не съм бизнесмен, но пък широко скроен.
Трифон Трифонов.
Дали ако чете, питащият, нама да преосмисли и да преработи някой от климатиците?
Има ги, ще плати само работата.
Контрола от разстояние може да си го намери в нета.
Аз съм с HOMEMATIC IP. Стайният не е задължителен, но дава обратна връзка за помещението.
Скъпо е, не за цинцари.
speka_rs - майстор
Аз му писах на колегата, ама според мен:
1ви проблем котел се купува като можеш да гориш слънчоглед или ти трябва голяма мощност, според мен по добре камина;
2 ри проблем 100 м2 метра с 50 ребра, ако са на 60см са 7,5 кв, ако са на 50см още по зле.
А за термо помпа добра идея, ама ребрата ще трябва да са поне 3 пъти повече,ако не и 4 .

Така че освен четене ще трябва и малко изчисления.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: