Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
вт дек 29, 2020 8:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
viewtopic.php?f=10&t=62721&p=990881#p990881
Какви признания, само преди ..... година.
Някой не е вникнал, но някой се е.....
Мнението на Тонката, по долу, ще ти се стори проникновено, без да се праска на много вникнал.
"Македонска стрелба" през годините. Вятърът е силен сякаш, което обяснява разсеяните попадения.
Пак си чел, но не си вникнал. Пресен пример от днес, 13часа работа, 11часа почивка котлето е изгорило 2торби за да поддържа температурата, 9 старта на горелката за периода.

Изчисли си каква ми е била средната работна мощност на горелката при работа и какви са ми средните загуби, НО вече за денонощие в помещенията защото съм подържал една и съща температура за цялото денонощие с разлика по малка от 0.5C. За туй ти се разминават нещата и не ти се вързват..... няма да продължавам щот ще вземеш да се обиждаш.

30/13 = 2,31кг.
30/24 = 1,25кг.

Започна ли да усещаш разликата или...? А във въпросният линк разглеждам средният ми разход за един цял сезон 180-200дни. И ти това го знаеш защото сме го коментирали по телефона, но се правиш на умряла лисица. Спомняш ли си колко ми беше средния разхода когато сипвах по 4-5чувала..... сигурно не, ами с 1Kw повече средно за сезона, как стават тея работи направо не мога да се сетя :lol: .

Знам че си ближеш раните от една друга тема.... тоест те станаха много вече, и в момента ти е фикс идея да изнамериш нещо от "миналото" за което да се зачекнеш, но мен това не ме притеснява. Дори се радвам, ако мисленето ми се е променило за изминалата година, то значи не съм тъпчил на едно място като лежа на стари лаври.
вт дек 29, 2020 9:43 pmmorfei1 написа:

Пак си чел, но не си вникнал. Пресен пример от днес, 13часа работа, 11часа почивка котлето е изгорило 2торби за да поддържа температурата, 9 старта на горелката за периода.

Изчисли си каква ми е била средната работна мощност на горелката при работа и какви са ми средните загуби, НО вече за денонощие в помещенията защото съм подържал една и съща температура за цялото денонощие с разлика по малка от 0.5C. За туй ти се разминават нещата и не ти се вързват..... няма да продължавам щот ще вземеш да се обиждаш.
....
Последното е признание, че си в собствен филм.
Първо нещо споделяш, после да ти изчисля (от къдя на къдя), а накрая ми се разминавало....Кое и как да ми се разминава, като нищо не съм...хахаааа.Кое бе момче, как да го свържа?

....колко старта рече? Ти ли тръбеше, че водели до преразход? Е как няма да гориш по 2 торби?!! Бива ли такова нещо?!!

Леле, Грейкото ми не се е палило от 17 часа. Притеснен съм...Всъщност, само 16ч. 36м.

Пак влезе в обяснителен режим. Кой та пита ве, темата е Грейко.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт дек 29, 2020 10:07 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
morfei1 написа:
13часа работа, 11часа почивка котлето е изгорило 2торби за да поддържа температурата, 9 старта на горелката за периода.
За 13 часа работа - 9 старта :?
Лично но мен не ми харесва, но всеки си знае
n.ganev - майстор
Ако е за статистиката - за 24 часа нито едно включване на запалката, 2 тУрби по 15 кг слънчогледов пелет 6мм, плюс бойлер за 120кв.м. къща
изхвърлям пепелника на кЗотика на 3дена, а RBито е едно от първите и дори още е с оригинални "запалка", "малък" шнек и на външен вид като току излязла от кашона
morfei1 - специалист
вт дек 29, 2020 10:05 pmn.ganev написа:
За 13 часа работа - 9 старта :?
Лично но мен не ми харесва, но всеки си знае
Общо за 24часа е стартирала 9 пъти. Общо за това време е работила 13часа и е почивала 11часа (щот тя тъй си е решила). При средна външна температура за периода 13.2C ми е трудно да модулирам с минимална 5kw до безкрай при положение, че вързвам 4kw загуби при тази средна температура. Когато температурите паднат под 10, дори 5C нещата си идват на местата.

Трифонари, ми кой твърди обратното за разхода - 4kw средно загуби, със среден разход 5,28kw. Даже го показвам с нагледен пример. Не ми пречи да си цъкна телефона и да и удължа паузата допълнително, но..... както обичаш да казваш, мен тъй ми е кеф. Твойта дали ша може да работи на моята система цял ден без да изключи, тъй как мама я е родила....ще и изгори запалката и ще скъси шнека за едно денонощие.

Не няма да може и крайният резултат ще е повече от 5,28kw. среден разход. Щот палиш с 3 пъти по-голямо количество.
Жако - специалист
вт дек 29, 2020 1:46 pmmorfei1 написа:
вт дек 29, 2020 1:14 pmЖако написа:
Всичко има смисъл приятелю само че трябва четене и усмисляне и стоене покрай горелката опити, опити, опити и постигаш нещо по добро. :)
Ще поститнеш по-добро горене с под кило пелети, колко под килото..... 100-200гр..... 500гр.? А дано ама на дали...., но ако приемеме, че е възможно.... разхода пак ще си остане същия, щот вече не зависи толкова от към горелка и подаване, а от към външни температури/топлозагуби, обем на отопляваното жилище и т.н.т.

Ако по принцип 5kw ти идват много (рано или късно на всеки идват в повече като се стопли), то просто е направен грешен избор на отоплително съоражение, и бъзикането няма да оправи тази грешка.
Еее то сега както стопли времето и потреблението на горелката наистина пада под 5kw и да базикаме файда няма, по добре горелката да си остане на повечко от 5kw и да спира и да пали от колкото да правим тлеещи пушаци и трупане на сажди и нагари.по горивната камера.
Та аз буфер нямам и съм принуден така да карам но живо здраво щом сложа сигурно ще е по кратко гасенето и паленето в по топли те дни като сега.
И както казваш щом паднат градосите поне под 0°С нещата се оправят.
:) :) Ю :wink:
вт дек 29, 2020 11:30 pmmorfei1 написа:
... Твойта дали ша може да работи на моята система цял ден без да изключи, тъй как мама я е родила....ще и изгори запалката и ще скъси шнека за едно денонощие.

Не няма да може и крайният резултат ще е повече от 5,28kw. среден разход. Щот палиш с 3 пъти по-голямо количество.
Ти май четеш, ама не вникваш, след като пишеш такива работи.
вт дек 29, 2020 10:17 pmn.ganev написа:
Ако е за статистиката - за 24 часа нито едно включване на запалката, 2 тУрби по 15 кг слънчогледов пелет 6мм, плюс бойлер за 120кв.м. къща
изхвърлям пепелника на кЗотика на 3дена, а RBито е едно от първите и дори още е с оригинални "запалка", "малък" шнек и на външен вид като току излязла от кашона
А мойта даже е по млада.
Колко ти е разхода за сезон- айде 6 тона да е, че тя твойта икономична.
Слагам минимална разлика между дървесни и слънчогледови 100 пари.
Това прави 600 на сезон. Ти обаче топлиш мъжката. Аз пък, топля женската.
Да речем 5 сезона я караш. Това би ти спестило парички за буфер като моят. Има и по евтини. Всъщност, по евтини са, моят е шантав, като мене.
Понеже съм откровен, за разлика от теб, длъжен съм за призная, че топля ок. 90 квадрата, та ще ми е малко по трудно. Туньо обаче има опция. Вкарвам квартиранти в другите 90 квадрата.
Край на мача, остана си само с масрафа, Морфине. Ако ти е дошло и на акъла да инвестираш в колектори....последното денонощие , моята запали само веднъж. Новото ще се повтори упражнението, като гледам.

Та, така момче. Ако си бил далновиден, а не само умен, би си купил Грейко, а защо не и Буфер.

Що си толко злобен?!!!
morfei1 - специалист
Трифонари, с тая кръчмарска сметка..... някъде другаде. Т'ва че тоя декември ще зъдържи високи средни температури за 1 седмица и ще дам преразход да речем 3-4 чувала за седмицата, не можеш да си правиш калкулации за един цял сезон. Оттам на сетне цялата ти сметка за избиване на буфера отива У коша. :wink:

Пък го има и другя момент, може загубите ми да са повече от 4kw, все пак смятам, смятам, ама не съм ОВК проектант. За средният ми разход на денонщие диплома не ми трябва, математика от втори клас ми върши перфектна работа :-D .
ср дек 30, 2020 6:45 amТрифон П.Трифонов написа:
Що си толко злобен?!!!
Не съм, просто към теб имам специално отношение, по една или друга причина.

Квартиранти няма как да вкарам у къщето, щот тия 140кв. се ползват на 101%. Не правиш разлика между това да топлиш за 1 и за 5-6човека :wink: .
Сметката е примерна, на база твой разход, за сезон. Ако си лъгал, корекцията сам ще я внесеш.
Спестяванията биха били факт, ако беше заложил на правилният кон- Грейко.
Анди го осъзнах навреме.
morfei1 - специалист
Съпоставяш разход за един сезон който винаги е варирал с малко със разход за едно денонощие и си правиш някви твои си калкулации, кое за колко време се избива. Ми не е точно така и няма как да бъда съгласен.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: