Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jolobg - специалист
Имам предвид, това което двамата сте написали, но въпросът ми беше за сензора - pt100 - кой/какъв точно бихте препоръчали за напр., Грейко Експерт 20?
А иначе, ако не става "включи-пусни", ще питам наред и ще направя каквото трябва за да имам информацията за темп. на димните газове на дисплея на горелката.
andy_forresite - майстор
Попитай в темата за камината на грейко. Там гледат температурата на пушека с pt 100. Управлението като гледам е същото.
А мен ако питаш няма по-чисто измерване на температурата към комина от външното измерване на температурата. Да, няма да знаеш колко е вътре, на самия дим, но поне при термометрите със сонда не минава много време и започва да показва доста по-малко. Докато външно няма лъжа. Веднага ти казвам, че при 70 в комина, външно кюнецът е някъде 43°. Сега това pt100 къде точно се слага и как не се зацапва, не знам. Аз разчитам на външното, но то няма големи колебания да ти кажа. Общо взето това го гледаш само в началото и загубваш интерес.
С котел 20 и горелка 20 над 105 вътрешно не съм виждал никога. Обичайно е малко под 100, като на трета подавам 17-18 kw и по-точно 4 кг/час. Външно на кюнеца не прескача 60-те.
jolobg - специалист
Съгласен съм с теб относно замърсяването на сондата. И аз бях решил да измервам контактно, но като видях, че контролера има такава функция реших, че е добре да я използвам. Става дума, освен за наблюдение директно на дисплея и най-вече дистанционно през wi-fi модула, както и алармата, която се извежда при прекалено висока темп. на газовете. Не, че си представям много ситуации, при които ще има Тдим > 200 град., но все пак е още една защита.
Sabonis - специалист
Имам питане, какъв трябва да е датчика за температурата на димните газове за грейко рв 20 стар , до колко градуса и с какъв кабел може да се удължава датчика от бойлера до контролера.
Sabonis написа:
Имам питане, какъв трябва да е датчика за температурата на димните газове за грейко рв 20 стар , до колко градуса и с какъв кабел може да се удължава датчика от бойлера до контролера.
Ползвам pt1000, предполагам, че може и pt100.
За удължаване 2х0.5 с екран. Може и по малко сечение.
filmatoplo - майстор
Моя датчик е с брониран метален отвън кабел с 5 санта патрон .
filmatoplo - майстор
От обещаната за великден промоция остана един комплект 20 клв :) .
Последна промяна от filmatoplo на пет апр 06, 2018 9:17 am, променено общо 1 път.
Sabonis - специалист
Задавам едно питане, може ли горелката да гори орехови черупки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Всяка горелка се справя безпроблемно с орехови черупки, те горят по-добре от пелетите, стига да ги имаш.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: