Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
В моето мазе е доста влажно. Няма водопровод, канал за отпадна вода и мухал. Стените са си белички. Въпреки това въздухът е влажен. Днес не можах да помръдна клапата от ръчката. Дали да не пускам вентилатор от време на време или е глупост? Вент за разбъркване на въздуха, не този на горелката.
Котелът го изчистих колкото можах. Горивната скара също я остъргах и съборих пепелта от последното палене, което не помня кога беше. В бункера има към 30 кг.
Остава да видя за каква пепел върху платката говорите. Ще я почистя и ще стои включена (standbay) до първата буря. При мен нито е гърмяло, нито е валяло през последните 20-ина дни. Април наистина се е взел за края на юни. Очаквам май месец да навакса с валежите.
Включвайте си помпата от менюто за тестване веднъж на 3 седмици. Върти 1 минута, спира си и си излиз в стендбай самО.
Боби61 - напреднал
Имам 32 години стаж с котел и съм се убедил, че пролетното му почистване не е добра идея.
Поради разликата в температурата на водата и околния въздух се получава конденз по стените на котела, а впоследствие и корозия. На един приятел му изгни коритото на пепелника по тази причина.
Нагара и саждите предпазват от конденз и затова чистя котела основно в началото на отоплителния сезон.
fbr - майстор
След почистване би трябвало да се намаже с нафта или машинно масло.
Боби61 - напреднал
fbr написа:
След почистване би трябвало да се намаже с нафта или машинно масло.
Който вече е избързал- да.
И за всеки случай да извади тавичката от пепелника.
markoscbr - специалист
Здравейте,горелката е почистена продухана и завита с найлонова торба без Ел захранване мястото без влага проветливо,момчета аз уредих вече зимата с 5т иглолистни пелети 300лв.От миналата година останаха 350кг люспа от 4,700кг мисля че много взех но нека има догодина ще взема по малко
filmatoplo - майстор
:) За да не стане недоразумение -подменя се и фланеца заедно с горивната глава ,усложни се малко процеса а :wink: .
kmeta1982 - напреднал
Едва ли има някой, който не го знае това. Мнооого сложно става, а? #-o
filmatoplo - майстор
:) Има и още как хора които ще объркат .
vesonp1 - специалист
markoscbr написа:
Здравейте,горелката е почистена продухана и завита с найлонова торба без Ел захранване мястото без влага проветливо,момчета аз уредих вече зимата с 5т иглолистни пелети 300лв.От миналата година останаха 350кг люспа от 4,700кг мисля че много взех но нека има догодина ще взема по малко
Привет!
Дай някво инфо за тези иглолистните, че за сега от 350 по евтини не намирам......на коя фирма са и в кой регион?
Аз съм в София.
Мерси предварително.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: