Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Трябва да има защита от пренапрежение. Това означава да не допуска до уреда прекомерно голям ток, какъвто идва изневиделица при някоя по-точна мълния лятото. За целта продават сърдж протектори (surge protector). Има ги във вид на разклонители с няколко гнезда, както и с едно гнездо, което се "ръга" в контакта и в това гнездо включваш UPS-а. Последният е по-скъп от електрониката на натурела и аз не бих го пожертвал. Кажи как се държи ако си го купиш. Може да драснеш едно ЛС. Дано се оборудвам за следващия сезон с някакъв UPS с вграден стабилизатор, който да върши хубава работа - да прави корекции в тесни граници, стремейки се към примерно 230V.
tihomir123 написа:
Ок, ако оставим да работи цяла година, до следващият отоплителен сезон и има каквито и да е там метеорологични явления, при гръмотевична буря, ако е вкл. във ел. мрежата горелката само, че през синусуидален ЮПС и ако падне гръм, може ли да изгори електрониката на ЮПС и горелка?
http://vitolux.com/details.php?prodID=20771
В никой случай и да не дава Господ!
tihomir123 - специалист
Ок разбрах и само да го взема ще пиша на ЛС
filmatoplo - майстор
:-D У голям ден ,то не беше подарък на жената ,то не беше подарък на любовницата ,то не беше подарък на сестра и - кой се върэа . :lol: :lol:
filmatoplo написа:
:-D У голям ден ,то не беше подарък на жената ,то не беше подарък на любовницата ,то не беше подарък на сестра и - кой се върэа . :lol: :lol:
Опаааа, младежити да му мислят. Аз вече съм само на един.

.......подарък де.
borkata99 - специалист
tihomir123 написа:
Ок, ако оставим да работи цяла година, до следващият отоплителен сезон и има каквито и да е там метеорологични явления, при гръмотевична буря, ако е вкл. във ел. мрежата горелката само, че през синусуидален ЮПС и ако падне гръм, може ли да изгори електрониката на ЮПС и горелка?
http://vitolux.com/details.php?prodID=20771
Аз ползвам ето това:

Изображение, Изображение

на една вила, бачка нон-стоп, гърми, трещи, вее, свисти ами то си бачка.
Зимата като зафучи спират тока веднага, а и няма нужда пак - прас и за 2-3 мин. няма ток.
Що го дялкат така непрестанно никой ти не казва, а и смееш ли да питаш! :lol:
Много съм доволен, трети сезон никакви проблеми.
Имам и Изображение, ама го ползвам за друго, за моята горелка не става.
Късмет !
vesonp1 - специалист
Повтарям се ама......никой не каза нищо :)

Между котела и комина имам 60 см. кюнец ( неръждавейка) ако го изолирам с минерална вата ще има ли някакъв ефект и няма ли да се запали(мисля, че е негоримо а и температурата не е много) ......в началото имах някакъв конденз, който сега не го забелязвам....по принцип съм с трипътен вентил ама що имаше конденз не знам и дали беше защото бях на букови а сега съм на чам
m0m43 - специалист
Здравейте,

Някой има ли софтуера 1.8/1.4, че в момента съм със 1.7/1.4 и искам да го сменя. Чесно казано не ми се занимава с дистрибутора а съм сигурен, че и на него не му се занимава с мен :-D
Ако някой може да ми го прати + едно кратко описание как се ъпдейтва, ще съм доста благодарен и ще черпя :P
andy_forresite - майстор
vesonp1 написа:
...
Няма смисъл да слагаш вата там. Не е външен комин. Без вата при котела ще е малко по-топло, което за него е добре.
tihomir123 - специалист
При моето котле EXPERT 20 е 20°С

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: