Най - вълнуващия въпрос зимно време.
А бе Филме, ква студена сграда?! Той иска да съкрати третата, че му е много, бре? В момента са топля на 44-45 градуса. С 55 ши са сваря, ако нямам глави.
filmatoplo - майстор
Няма лошо ,той не казва дали има термоглави ,не казва и че умира от жега,само не искал трета :lol: .Ти хубаво му каза да я махне с корекция в настройките .Един човек ми ревеше че горелката му сваляла степени и той мръзнел -сега има три степени -Трета степен :lol: .
andy_forresite - майстор
Трябва термоконтрол (термостат, термоглави, таймери и пр). Когато нямаме нито едно, най-бързо става с равни Р3 и Р2, както спомена Трифон. Приемаме че темперирането на системата и стаите ще е по-бавно.
Значи, да обобщим 4-те достъпни начини при грейко за контрол над температурата:

Термостатични глави
Термостат (стаен)
Таймери
Трифон

Или накратко - "четирите Те-та" :-D
gnt69 - майстор
ср апр 01, 2020 7:31 pmandy_forresite написа:
Трябва термоконтрол (термостат, термоглави, таймери и пр). Когато нямаме нито едно, най-бързо става с равни Р3 и Р2, както спомена Трифон. Приемаме че темперирането на системата и стаите ще е по-бавно.
Значи, да обобщим 4-те достъпни начини при грейко за контрол над температурата:
Термостатични глави
Термостат (стаен)
Таймери
Трифон
Или накратко - "четирите Те-та" :-D
Той Трифон са газира есенеска и го чакаме да продаде пелетарника а и днес трябва да черпи, намалиха цената на газта.
ср апр 01, 2020 7:26 pmfilmatoplo написа:
Няма лошо ,той не казва дали има термоглави ,не казва и че умира от жега,само не искал трета :lol: .Ти хубаво му каза да я махне с корекция в настройките .Един човек ми ревеше че горелката му сваляла степени и той мръзнел -сега има три степени -Трета степен :lol: .
Ми ни му тряба бе, пациента винаги има право. Пък и по тона му усещам, да му е в повече, та не влиза аналогично на ситуацията с твоя мръзнещ пациент. Свят шарен.
Ето
вт мар 31, 2020 11:26 pmПламен Georgiev написа:
Привет! Можете ли да ми помогнете ? Искам горелката да работи само на 2-ра и 1-ва степен ,-устройва ме .Трета ми идва в повече.Какво да разместя и колко? Сега съспенда е 10/5/0 - темп. на водата е 65
Филмовия разбрахми чи мръзни, ма Пламен муй топло.

Русе, неска ми проводиха една убава стъкленица, отварям, наливам и черпя.
Виртуално, че сме коронясани.

Благодаря, Анди!
vesonp1 - специалист
Здравейте имам следното питане:
3 години RB-20 работеше без проблем с настройки от форума :-D
Бях решил, че не е сметнато правилно парното защото много тръбен път и прочие......повече от 63 градуса не искаше да вдигне посмъртно.....направих тогава делтата 5-3-0 и като го сложа на 65 градуса......аз доволен......работи така 3 години и онзи ден гледам ПОДДРЪЖКА .......бах мааму....ква поддръжка това посмъртно не ставаше и пише 68 градуса..никога не съм го виждал повече от 65....гледам и не вярвам.....два етажа сме....викам всичко е спряло радиаторите....да ама не....държат си ги като нормално......имам термо глави слагам от 4-5 и температурата спада на 64 и почва да работи......да обаче след 10 мин пак 68 градуса и поддръжка.......викам сигурно три пътния.......с крановете го шунтирам пак свалям .....след малко пак същото.......викам си не е изчистено,запушили са се тръбите,по-бързо се вдига температурата и минава в поддръжка.....почвам да чистя ама основно.....паля.....дедовия :shock: :? .....пак 68 градуса..........вдигнах температурата на 70 направих делтата 10-5-0 и всичко почти си работи като преди......на втора имаше осветеност като на 3-та и намалих порцията пелети........сега горе долу е като преди....мога още малко да намаля порцията на втора........
Ккаво стана не знам....някой има ли идея?
Може ли датчика на температурата да не е бил още в началото читав и за това тогава да не можеха да се направят настройките а сега да се е оправил :?
Сега си работи може би както е трябвало да бъде в началото.....не знам.....егати загадката
Юли месец как ше го цериш да не минава в пъддръжка? На двора ако я извадиш- става.
markoscbr - специалист
Трябвало е цикъла да вдигнеш от 45 на 48 на 2ра мощност и също и на 1ва,аз така направих,времето се стопля а горелката си търси своето
vesonp1 - специалист
ср апр 08, 2020 2:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
Юли месец как ше го цериш да не минава в пъддръжка? На двора ако я извадиш- става.
Е как 3 години не искаше да стигне до там а сега изведнъж му хрумна?....
Повече от 63 не е правило никога а сега 68....сигурно е келяв датчика
Rumen89 - специалист
пет апр 10, 2020 5:00 pmvesonp1 написа:
ср апр 08, 2020 2:23 pmТрифон П.Трифонов написа:
Юли месец как ше го цериш да не минава в пъддръжка? На двора ако я извадиш- става.
Е как 3 години не искаше да стигне до там а сега изведнъж му хрумна?....
Повече от 63 не е правило никога а сега 68....сигурно е келяв датчика
Според мен е от пелетите. Ако пелетите са по ситни вероятно шнека загребва повече.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: