Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Miro4774 написа:
Как може да се разбере дали горелката гори правилно при "удушаване" на котела. С термометър ли трябва да се замери и каква тем. трябва да се достигат за да усвоява добре котела?
Прочети няколкото мнения по нагоре! Има посочени температури, ще се ориентираш. Ясно е, че вземе ли да пропушва, значи котела е затворен повече от колкото трябва, демек удушен.
Пламъка на горелката трява да е светложълт и леко игрив, а не бял и неспокоен. Не трябва и да червенее, признак за липса на достатъчно кислород. Така съм чел, така си настройвам горелката.
Твоята сага до къде стигна?
andro440 - майстор
Пламъка трябва да е жълт ,,червенее ли ,дори и вентилатора да е на големи обороти ,означава ,че комина не е добре ! Температурата на водата в котела ,ако е на 65 градуса ,трябва комина на изхода на котела да може да се пипа спокойно с ръка .

ПП ...Червения пламък може да е и признак за лоши пелети и гориво !
Miro4774 - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
Miro4774 написа:
Как може да се разбере дали горелката гори правилно при "удушаване" на котела. С термометър ли трябва да се замери и каква тем. трябва да се достигат за да усвоява добре котела?
Прочети няколкото мнения по нагоре! Има посочени температури, ще се ориентираш. Ясно е, че вземе ли да пропушва, значи котела е затворен повече от колкото трябва, демек удушен.
Пламъка на горелката трява да е светложълт и леко игрив, а не бял и неспокоен. Не трябва и да червенее, признак за липса на достатъчно кислород. Така съм чел, така си настройвам горелката.
Твоята сага до къде стигна?
Всичко си е Ок след като рестартирах горелката и се оправи сега си работи между 60 и 75 градуса със стайният термостат. Утре очаквам да ми доставят термометъра да го измеря и комина.
filmatoplo - майстор
Някой забелязал ли е новата версия платка с индикация на оборотите на вентилатора да прави така- след изключване по стаен термостат влиза в Суспенд ,но дори и 1 минута да е изчакване си седи там .Един човек го забелязал на горелката но нали е на 400 км не мога да видя какво всъщност се случва.Ако някой е видял такова нещо да споделя .Благодаря .
alex_serviz - специалист
Няколко минаха през мен, но не съм забелязал некоректна работа със стайния термостат, съспенда и т.н. n.ganev имаше проблем с една, която му давала "FAN ERROR" или нещо подобно, но след това не съм го питал какво е станало с нея.
filmatoplo - майстор
Това което ми казват не е както аз да съм при горелката ,може да си е наред и нещо да трябва да се нагласи само .Ако режима е различен ,някой може да го смени по погрешка с друг .
DimitarD - специалист
alex_serviz написа:
vaseto89 написа:
...В режим на работа може да се използва само за гасене ли?
В работен режим когато се затвори контакт свързан с OD-входа горелката преминава в режим на гасене. Когато се отвори контакта, съответно горелката се включва и работи ( естествено, ако й е разрешено от стайния термостат и не е достигната t-max на котела! ).
лека поправка, при затваряна на OD преминава в режим suspend, а не в standby/гасене :)
Miro4774 - специалист
Съспент тайм на колко време да го направя нямам буфер и трипътен?
andro440 - майстор
За да не бъда празнословен от по горния си коментар !
https://www.vbox7.com/play:6eee343894
andro440 написа:
За да не бъда празнословен от по горния си коментар !
https://www.vbox7.com/play:6eee343894
Андро има златни ръце и огън не го гори.
Шегичка, ма сий вярно.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: