Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo написа:
Горелката май не пречи .относно монтажа - един Ге образен винкел се монтира на отсрещната страна срещу горелката има си отвори за болчета ( отворите са подготвени само се избиват ) там се поставя и клапата - тя се пада отвън .Скарата ляга долу на винкела а горе се подпира на отсрещната стена .Трябва обаче отстрани горе на котела да има отвор с резба за регулатора за тяга ,който дърпа клапата със синджирче .Напънете леко акъла де - кой подрежда пъзела на детето в къщи . :wink:
Винкела от отсрещщната страна съм го монтирал още в началото ,но от страната на горелката не може докато горелката е на мястото си.Ако врата се монтира централно това няма ли да пречи на работата на горелката.И ако все пак успея да монтирам "Г" образната планка от страната на горелката възможно ли котела да работи на дърва и въглища и в същото време горелката да е монтирана на котела.
6osi6 - майстор
andy_forresite написа:
Автоматични са всички пелетни котли.
Човекът търси напълно аФтоматичен. Автоматично при всички пелетни котли е само изгарянето на горивото.
След това се делят в групи. С настройване на горенето - по температура на огъня, на димните газове, по %O2 в тях, по ниво на горивото, по осветеност, по поток на въздуха. С работна температура по котел, външна, стайна. Следващи, с механично или пневматично почистване на горелката, с механизъм за ръчно или автоматично почистване на димогарните тръби. Други, с автоматично почистване и събиране на пепелта.
Въпросът е, може ли за 3400 лв. Сиян Дженков да си купи някакъв напълно аФтоматичен котел. По точно, да има автоматично настройване, автоматично почистване на топлообменник - димогарни тръби и автоматично събиране на пепелта?
А може ли вие да ми предложите като полу автоматочни има ли или поне горелката сама да се почисти незнам аз неги разбирам за първи път се занимавам с това.
andy_forresite - майстор
Шосиш пак е ял от заядливите палачинки. На теб ти трябва да може автоматично да:
- запалва
- си променя мощността спрямо някаква температура (например на водата)
- се гаси
Други автоматики оскъпяват продукта. От полза е да има регулиране с ламбда контрол, но и това е скъпо.
Над 10 бона и над 13 радиатора... И все пак какво ще топлим? Изолация каква къде и колко см?
Къща с изолация от 10см горе долу преди много години я сложиха и не си спомням с точност.Около 7 стай обаче квадратура немога да дам не съм мерил. Единият майстор каза че общата квадратура е около 300кв.м
filmatoplo - майстор
В такъв случай бих ползвал три комбинации Котел с горелка Грейко 30 ,котел Грейко с горелка GP 32 5 поколение ,или комплекта GP 32-35 long time плоската или тубус.повече инфо само на мои клиенти.
Май имате фирма ако сте съгласен да дойдете в Гр.Дулово обл.Силистра и да мк направите проект.
filmatoplo - майстор
Нали си имате ,само котела си избирате .
Аз си мислех че според котела и проектът е отделен. Смисъл ако сложим друг котел няма ли да има проблем примерно помпите за вода там връзката не му разбирам просто питам за да съм сигурен. Смисъл към моят проект мога да сложа котел на Грейко.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: