Най - вълнуващия въпрос зимно време.
phantom_ - специалист
Тая от Лидъл ли е колега?
Бойко Христов - напреднал
Да работата става дебела. Аз имам 12 радиатора и сумата ще нарасне сериозно, но сигурно си заслужава, защото сега разхода на пелети е доста висок.
Регулирам със стаен термостат и имам два режима за през ноща 18 градуса и за през деня 21. Тази сутрин за 4 часа излапа 18 кг. Не знам дали на всички радиатори трябва да се сложат терморегулатори или само на някои, които даже могат да се намалят на по-малко градуси/например два радиатора имам на стълбището между първия и втория етаж, дъщеря ми е студент в София и си идва само в петък събота и неделя, в едната стая влизаме само за малко и т.н./
stridata - специалист
Здравейте младежи и честит ви Празник. Пак аз с едно въпросче от серия ТЪПИ :-D
Защо при модулация 12:6:0 и температура на водата 65 гр. Като минавам от време на време покрай котлето и виждам как един път горелката се гаси на 64 гр. защото най-веротно след Подържане не успяла да види пламък и гасне, чисти и веднага запалва....? А друг път като мина се е загасила, но не пали веднага, а стига до 58 градуса (може би модулацията на Мощност 1) и тогава пали? Аз си мисля, че виждам два различни типа Гасене? Единя е когато гаси принудително защото е останала без пламък(най-чесо става когато ми подсказва, че е за чистене или има буца) при мен е нагласено на 240сек. А другия е когато е влезнала в подържане и е престояла повече от 40мин. (мисля че беше нагласено) и се включва на 58гр.? Знам ли ко стааа..? На мене варианта да ми включва на 58 ми харесва повече щото е като със стаен, прави хубава дълга пауза.....
rashev4 - помощник
ср дек 04, 2019 9:23 pmandy_forresite написа:
Rashev4, тези 30 кг за 24 часа ли са без да си я изключвал?
Ако цялото жилище е 100 квадрата по застроена площ е трябвало да вземете модел 20 kw, както вече споменаха. Главата е сменяема с горелка 20 и си става горелка 20 kw. Котелът си остава 30, но той е само топлообменник.
Извинявам се за въпроса .Тъй като не съм вещ много ...
На кое му се вика глава ? На горивната камера или ?
tzvtz - напреднал
[/quote]
На кое му се вика глава ? /quote]

Здравей,
главата е частта от горелката, която влиза в котела и в нея горят пелетите. На 20-ката е по-малка и затова там разхода е по-малък.
rashev4 - помощник
пет дек 06, 2019 10:33 amtzvtz написа:
На кое му се вика глава ? /quote]

Здравей,
главата е частта от горелката, която влиза в котела и в нея горят пелетите. На 20-ката е по-малка и затова там разхода е по-малък.
[/quote]

Благодаря !
Бойко Христов - напреднал
пет дек 06, 2019 8:41 amfilmatoplo написа:
Само не Лидълски ,че през 1 ту работят ,ту не. :wink: Ако на някой му работят -е имал късмет като ги е избирал през една от рафта :wink: .
Добре не лидълски - дай друг тип-марка, който ще ми свърши работа. Майстор Трифонов е предложил един вариант/макар че не разбрах марката от клипчето какъв е/ и ми е малко скъп. Имам 12 радиатора. На всички ли трябва да сложа терморегулатори.
brassSob - специалист
пет дек 06, 2019 11:48 amБойко Христов написа:
пет дек 06, 2019 8:41 amfilmatoplo написа:
Само не Лидълски ,че през 1 ту работят ,ту не. :wink: Ако на някой му работят -е имал късмет като ги е избирал през една от рафта :wink: .
Добре не лидълски - дай друг тип-марка, който ще ми свърши работа. Майстор Трифонов е предложил един вариант/макар че не разбрах марката от клипчето какъв е/ и ми е малко скъп. Имам 12 радиатора. На всички ли трябва да сложа терморегулатори.
Значи ако искаме качество - CALEFFI и TIEMME препоръчвам.
пет дек 06, 2019 10:08 amphantom_ написа:
Тая от Лидъл ли е колега?
Да. От първите е, два модела са. Брат Ганев ползва, известно време, по късния модел. Писа, че е доволен.

Сега чупя орехи, да има черупки за котела.
https://photos.app.goo.gl/Jw6nVt1v9ZrZHSFx5
После ша отлюспя един шаран и....
Честит имен ден Николай Ганев! Гръмна ли барем един шаран?
Честит и на Шпека (сега разбрах, че и той е Ники), честит и на всички Николаевци, у форума!
Наздраве!
andy_forresite - майстор
пет дек 06, 2019 10:15 amstridata написа:
Здравейте младежи и честит ви Празник. Пак аз с едно въпросче от серия ТЪПИ :-D
Защо при модулация 12:6:0 и температура на водата 65 гр. Като минавам от време на време покрай котлето и виждам как един път горелката се гаси на 64 гр. защото най-веротно след Подържане не успяла да види пламък и гасне, чисти и веднага запалва....? А друг път като мина се е загасила, но не пали веднага, а стига до 58 градуса (може би модулацията на Мощност 1) и тогава пали? Аз си мисля, че виждам два различни типа Гасене? Единя е когато гаси принудително защото е останала без пламък(най-чесо става когато ми подсказва, че е за чистене или има буца) при мен е нагласено на 240сек. А другия е когато е влезнала в подържане и е престояла повече от 40мин. (мисля че беше нагласено) и се включва на 58гр.? Знам ли ко стааа..? На мене варианта да ми включва на 58 ми харесва повече щото е като със стаен, прави хубава дълга пауза.....
Аз съм със стария телевизор колкото кибритена кутийка с два цвята, андроид 1.8/1.4 :) . Тук има два надписа когато горелката престава да гори. Единият е "Гасене". Например стайният е казал "тига толко" или при целенасочено спиране на горенето било от копчетата (standbay) или "по въздуха" (чрез смартофон, РС...). А другият е "Гаснене" - когато си загуби пламъка и следва потушаване на жалкия огън, зареждане, запалване, разгаряне и т.н. Поне на мен такъв надпис ми се видя в единствения път, когато не видя че гори при излизане от попръпдване, ъ-ъ-ъ такова поддържане де и изпадна в омагьосан кръг - докато зарежда пелетки вижда пламък и тръгва да се разгаря, само че с една шепа горящи пелети времето за разгаряне много трудно ще мине без отново да засече липса на пламък. В резултат губи пламъка и почва да се гаси. Следва зареждане, разгаряне и така 4-5 пъти докато не ѝ опънах щепсела, махнах горящите пелети от скарата и т.н. Оттогава още повече намразих "поддържане" и не позволявам да се достига. Наблюдавал съм и как излиза от поддържане. От момента на възстановяване на горенето с подаване от мощност 1 до закрепването на пламъка изпуска температурата на водата, подлага мощност 2 и след 4-5 минути има горене наистина. Това ако прескочи момента да изгасне. По този начин икономията от неподаване на пелети в поддържане се изпарява в сипване на пелети докато възстанови устойчиво горенето.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: