• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1552
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
lusynik - специалист
Знам Филма,......нещо проблем.!!! Виж в тубата Greyko 1,2,3.Клиповете са от момента на настройката и са правени с телефон,за което се извинявам!!!Монтирана е на суха тръбна печка с принудително охлаждане,която отоплява цех.Пелетите са 8 мм слънчогледови.Пепел-колкото искаш,проблеми-никакви!!! :-D
filmatoplo - майстор
:-D Купувам акции на Грейко .
LazarGanev - "Велик майстор"
Аааа, не продавам :cool:
geniya - специалист
Искам да използвам темата и да попитам, вярно ли е че слънчогледовите пелети много пушат и лесно запушват комина.Май е логично поради високото съдържание на мазнини.Пушат ли повече от донбаса?
LazarGanev - "Велик майстор"
Мазнини в тях няма, поне тези, които съм виждал. Технологиите днес са толкова напред, че нищо мазно не остава. Пък иначе хората и масло горят без пушек и задръстване на комина :wink:
Radoslaw - специалист
На всичките суперлативи за тези пелетни горелки ,малко охлаждане на страстите.вчера говорих с едно момче ,което нее доволно от тези горелки даже маи че я е върнал.Е става въпрос за сламени пелети но нали това е ценното на тези гореки ,че могат да горят всякакви пелети.Определено не е доволен човека ,образува му шлака.
LazarGanev - "Велик майстор"
Radoslaw написа:
Определено не е доволен човека ,образува му шлака.
Хе хе, образувала му шлака :) . Шлаката я образуват пелетите, а горелката трябва да се справя с тази шлака. Като казваме че горят всякакви пелети, някой да не си мисли, че с еднаква лекота ще горят дървесни и сламени пелети :-D ? Хората си купуват джипове за да ходят в пресечени местности - не вярвам някой да си мисли, че извън пътя ще се вози толкова гладко, както по магистралата :-D ?
Radoslaw - специалист
LazarGanev написа:
Radoslaw написа:
Определено не е доволен човека ,образува му шлака.
Хе хе, образувала му шлака :) . Шлаката я образуват пелетите, а горелката трябва да се справя с тази шлака. Като казваме че горят всякакви пелети, някой да не си мисли, че с еднаква лекота ще горят дървесни и сламени пелети :-D ? Хората си купуват джипове за да ходят в пресечени местности - не вярвам някой да си мисли, че извън пътя ще се вози толкова гладко, както по магистралата :-D ?
Не искам да влизам в спор или полемика.просто споделям мнение.И му вярвам на човека защото е вчас момчето.Сам си е направил контролера тоест взел е платката от натурела нали те са ти градски и е подоприл софтуера.Момчето е програмист.от хубаво няма да тръгне да връща горелката.А и и аз си имам едно на ум ,на пловдивския панаир ,що тези горелки не ги пробваха със слънчогледови и сламени пелети,като са толкова прехвалени.Можели да ги горят ,можели ама ,ако ги ръчкаш през два часа.а и форума е за това, да се споделят различни гледни точки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Radoslaw написа:
LazarGanev написа:
Radoslaw написа:
Определено не е доволен човека ,образува му шлака.
Хе хе, образувала му шлака :) . Шлаката я образуват пелетите, а горелката трябва да се справя с тази шлака. Като казваме че горят всякакви пелети, някой да не си мисли, че с еднаква лекота ще горят дървесни и сламени пелети :-D ? Хората си купуват джипове за да ходят в пресечени местности - не вярвам някой да си мисли, че извън пътя ще се вози толкова гладко, както по магистралата :-D ?
Не искам да влизам в спор или полемика.просто споделям мнение.И му вярвам на човека защото е вчас момчето.Сам си е направил контролера тоест взел е платката от натурела нали те са ти градски и е подоприл софтуера.Момчето е програмист.от хубаво няма да тръгне да връща горелката.А и и аз си имам едно на ум ,на пловдивския панаир ,що тези горелки не ги пробваха със слънчогледови и сламени пелети,като са толкова прехвалени.Можели да ги горят ,можели ама ,ако ги ръчкаш през два часа.а и форума е за това, да се споделят различни гледни точки.
На Панаира беше изложен новия модел (РБ), който засега не работи само със слама - просто фотодатчика не вижда пламъка. По тази причина доколкото знам искат да заменят фотодатчика с датчик на димните газове. А иначе със сламени пелети се справя добре стария модел BMG - знам, че има доста такива монтирани и работещи със сламени пелети. Аз тази година ако намеря изгодно слънчогледови смятам да си взема, ама при нас няма много производители
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1552

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: