Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
чет юли 19, 2018 12:23 pmgnt69 написа:
чет юли 19, 2018 12:03 pmandy_forresite написа:
Пита за Експерт. Вермикулита на дъното под тръбите.
gnt69 имаше този проблем. Не знам как го е поправил.
Ами с вермикулит го поправих. Ново парче изрязано по формата на дъното. :partyman:
От къде го взе бе приятел,аз знам защо така стана 1-2пъти го оставих да кондензира свалих му 60* Т и до края на сезона се кашна тази изолация
gnt69 - майстор
чет юли 19, 2018 12:26 pmmarkoscbr написа:
Анди позна котела ,това е моя грешка че не писах,сега пиша експерт рв30 ,Анди нека се нагрява ламарината тя няма пряк контакт с оганя аз като селиконизирам тухлите тъкмо ще поема разширенията ,затова пиша ако има по лесно и хора които знаят да пишст
Със вермикулит става най лесно. Вземаш от кауфланд една щайга картонена от плодове. От картона си правиш шаблон. Налагаш шаблона върху вермикулита и режеш с ножовка, зеге аз го рязах с осцилатор. Отрязаното парче не го правиш плътно да влиза ами оставяш по 5мм отвсякъде. После го слагаш на място и си ти. :partyman:
Уфф от един колега от форума имаше излишно парче и ми го подари пък аз обещах да черпя и забравих. Добре че ма сети. Иначе в нета има ама го продават на метър.
filmatoplo - майстор
:? Сефте чувам че там се прецаква вермиколита ,ще го имам в предвид ,не става ли така -на дъното да се постави каменна вата и отгоре ламарина 4-5мм .
gnt69 - майстор
чет юли 19, 2018 12:55 pmfilmatoplo написа:
:? Сефте чувам че там се прецаква вермиколита ,ще го имам в предвид ,не става ли така -на дъното да се постави каменна вата и отгоре ламарина 4-5мм .
То на най лесното място за интервенция е сложен вермикулита. Колко псувни имаше докато взема мярка със шаблона, чак ми идваха мисли да си го запазя за друг път ама го изхвърлих. :partyman:
andy_forresite - майстор
Според мен ще стане с каменна вата 2 см (не стъклена че мека) и метална плоча 3-4 мм. Важното е да има какво да поеме удара от шомполиращата четка в дъното, където фабрично лежи вермикулита.
Странно как конденз може да го увреди. Издържа на пряк огън, пък някакви капчици роса да го унищожат :?
шоп - майстор
чет юли 19, 2018 1:08 pmgnt69 написа:
. Колко псувни имаше докато взема мярка със шаблона, чак ми идваха мисли да си го запазя за друг път ама го изхвърлих. :partyman:
Вече мислено си представих бизнес план за нов бизнес.

Шаблон, който се цифровизира и производство на CNC фреза на вермикулитови изрезки:-))))
Нещо като консуматив :-D

П.П. Майтапа на страна, но скоро очаквайте в Базар.бг и ОЛХ такива изрезки. :supz:
markoscbr - специалист
Въобще не се майтапя от този конденз го направи на халва,вратата е идея благодаря ви колеги
alex_serviz - специалист
За да няма конденз обикновено на котела се слага термостатичен трипътен вентил.
Някой слагал ли си е на пелетен котел Експерт диск ( или барабан от спирачки ) над горелката?
И има ли наблюдение върху деянието си?... :?
n.ganev - майстор
+100
Нямам клиент който да се е оплакал от скапан от конденз вермикулит защото монтирам трипътник. Оплаквания има от тези дето си правят монтажа сами и казват " Що да давам повече пари, а да не ги изпия"
alex_serviz - специалист
От конденза се скапва и котела, което е по-неприятното следствие от скапването на вермилулита, според мен.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: