Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
galatianina написа:
съб дек 11, 2021 10:32 amn.ganev написа:
Най-вероятно в горивната камера има "буца" и малкият шнек плаче за нов.
[/quote)
Здравей колега, днес пак имах същия проблем, май ще трябва да се замислям за нов шнек. Какво е твоето мнение според снимката
Шнека е за смяна.
Zhivk0 - напреднал
Здравейте ,
Ще започна с това , че от около 4 години използвам горелка грейко рб30 и котел бош. Всяка година имам някакъв проблем , но все съм успявал да го оправя , докато не дойде края на зима 2021г. Когато котела спря от препълване и не искаше да се запали повече , защото постоянно изписваше препълване .. та реших да не се занимавам , защото вече беше станало топло . Тази година реших да пробвам да го запаля , изчистих го перфектно всичко както трябва иии запали се , всичко ОК работи вдига градуси перфектно около 60 и минава на съспенд мод , помпата е на 45 градуса и върти перфектно , пламъка под 170-180 не пада и така седмица , а след това отново препълване и установих че вътрешния шнек не иска да избутва пелетите хубаво. От там потърсих съдействие от представителя за грейко от Бургас . Още по телефона човека беше много запознат и веднага разбрах че това което ми говори има логика(макар че после така ме прецака , но това е друга тема) , а то е че шнека се е деформирал и се е свил навътре около 4 см. Което е проблем за избутването на пелетите и за това ми дава постоянно тази грешка. За мой късмет и нагревателя спря да работи след още 1 опит за запалване.. поръчах всички части - нагревател , вътрешен шнек и дойде човека да ги смени. Всичко ОК работи , но температура не иска да качва повече от 2-3 градуса над тези ,които са помпата да се включва , пламъка постоянно играе между 80-120 и изобщо не иска да се върне на това което беше преди , търсих някаква логика но не намирам, пелетите са същите не би трябвало да има проблем. Та няма друга логика освен нещо заради смяната на частите. Изобщо не може да стигне градуси които съм заложил и не влиза в съспенд съответно , гори постоянно на 1 и 2 стенен и гълта два пъти повече от нормалното , което е голям проблем спрямо цените които са пелетите. Моля за съвет и ако някой има идея от какво може да е съм готов да си платя за работа и т.н само да спре да гори по 3 чувала на ден … спрямо 1.5 нормално до сега последните години.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами да започнем от там, че основната причина за всичките ти проблеми е това, което искаш - горелка 30кВт да гори 20кг на ден (по кило на час) - това е абсолютно ненормално. Тя трябва да гори поне 4 чувала на ден, за да работи нормално. За по-малки нужди има по-малка горелка (като дори и 20кВт е голяма за това, което искаш). Предлагам ти да започнеш със смяната на горивната камера с такава на 20кВт. Моята е 20кВт и за 9години не съм сменял нито шнек, нито запалка. След смяната ще има смисъл да продължим със съветите
Zhivk0 - напреднал
пет яну 07, 2022 7:08 amLazarGanev написа:
Ами да започнем от там, че основната причина за всичките ти проблеми е това, което искаш - горелка 30кВт да гори 20кг на ден (по кило на час) - това е абсолютно ненормално. Тя трябва да гори поне 4 чувала на ден, за да работи нормално. За по-малки нужди има по-малка горелка (като дори и 20кВт е голяма за това, което искаш). Предлагам ти да започнеш със смяната на горивната камера с такава на 20кВт. Моята е 20кВт и за 9години не съм сменял нито шнек, нито запалка. След смяната ще има смисъл да продължим със съветите

Съгласен съм с теб , за това което казваш , но тук по-скоро исках да питам за тази аномалия с пламъка и градусите.
А иначе ако котела ми е 32kw и сложа по- малка горелка да кажем 15-20kw , дали ще се отоплява хубаво около 100к.м. Апартамент .
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 07, 2022 8:11 amZhivk0 написа:
А иначе ако котела ми е 32kw и сложа по- малка горелка да кажем 15-20kw , дали ще се отоплява хубаво около 100к.м. Апартамент .
Супер ще бъде, с по-високо КПД
Zhivk0 - напреднал
пет яну 07, 2022 8:16 amLazarGanev написа:
пет яну 07, 2022 8:11 amZhivk0 написа:
А иначе ако котела ми е 32kw и сложа по- малка горелка да кажем 15-20kw , дали ще се отоплява хубаво около 100к.м. Апартамент .
Супер ще бъде, с по-високо КПД
А някаква идея имаш ли за тази аномалия с пламъка и градусите от какво може да е .
Каква горелка би ми препоръчал , защото не искам на грейко вече май.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не ти казвам да сменяш горелката, а само горивната камера. По-добра от Грейко трудно ще намериш.
Zhivk0 - напреднал
пет яну 07, 2022 9:52 amLazarGanev написа:
Не ти казвам да сменяш горелката, а само горивната камера. По-добра от Грейко трудно ще намериш.
Какво ще рече горивната камера , това желязното в което се горят пелетите така ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Точно така, 392лв струва, но може да намериш и замяна - някой може да търси за 30-ка и да ти излезе безплатна

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: